Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

19. Gry Bijatyki

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 19. Gry z gatunku bijatyki ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

PC
PC Windows173
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 497 Sony PlayStation 3113 Sony PlayStation 264 Sony PlayStation 139 PlayStation Portable40 PlayStation Vita35
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE62 Microsoft Xbox 36092 Microsoft Xbox20
Mobile
Android26 Apple iOS26 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch48 Nintendo Wii26 Nintendo DS17 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance10 Nintendo GameCube12
WIĘCEJ
MNIEJ
Naruto: Clash of Ninja 2
Naruto: Clash of Ninja 2

Bijatyki 4 grudnia 2003

Kontynuacja trójwymiarowej bijatyki studia Tomy, opowiadającej o losach popularnego bohatera japońskich komiksów i kreskówek. Fabuła Naruto: Clash of Ninja 2 podzielona została na 30 historii bazujących na wydarzeniach ukazanych w serialu i pozwala graczom na wcielenie się nie tylko w samego Naruto, ale także inne postaci (10 początkowych i kolejne 13 do odblokowania).

GCN

Bloody Roar: Primal Fury
Bloody Roar: Primal Fury

Bijatyki 19 marca 2002

Kolejna odsłona słynnej serii trójwymiarowych bijatyk, tym razem w wydaniu na konsolę Gamecube. Wcielamy się w postać jednego z kilkunastu wojowników. Na uwagę zasługuje możliwość przeobrażania się w wyjątkowo silne stwory.

GCN

Zatch Bell!: Electric Arena
Zatch Bell!: Electric Arena

Bijatyki 21 listopada 2005

Zatch Bell: Electric Arena, wyprodukowana przez Eighting, to gra, która poszerza i tak już duży zasób przeróżnych produkcji powiązanych z serią kreskówek Zatch Bell. Serial znany z Cartoon Network zyskał sobie spore grono sympatyków na całym świecie, nic więc dziwnego, że pojawiła się gra, przenosząca przygody sympatycznych Mamodo do wirtualnej rzeczywistości.

GBA

Divekick
Divekick

Bijatyki 20 sierpnia 2013

Divekick to opracowana przez One True Game Studios dwuwymiarowa bijatyka. Gra oferuje wyjątkowo proste sterowanie, które ogranicza się jedynie do klawiszy skoku i kopnięcia. To jednak wystarczyło, aby stworzyć produkcję o sporej głębi.

PCPS3PSV

BlayzBloo: Clone Phantasma
BlayzBloo: Clone Phantasma

Bijatyki 26 grudnia 2012

Kontynuacja spin-offa, w którym postacie ze świata Blazblue walczą ze sobą w uproszczonej wieloosobowej bijatyce.

3DS

Draglade
Draglade

Bijatyki 1 grudnia 2007

Dwuwymiarowa bijatyka, zawierająca także elementy typowe dla gier muzycznych. Próbujemy zdobyć tytuł mistrza sportu walki o nazwie Grapping, uczestnicząc tym samym w dużej ilości pojedynków.

NDS

Kinetic Damage
Kinetic Damage

Bijatyki 5 czerwca 2013

Kinectic Damage to przeznaczone na mobilny system iOS mordobicie autorstwa Benjamina Marchanda. Gra oferuje kilka rzadko spotykanych w tym gatunku rozwiązań, takich jak system uszkadzania konkretnych części ciała czy opcja tworzenia własnych wojowników.

iOS

River City: Tokyo Rumble
River City: Tokyo Rumble

Bijatyki 8 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

3DS

Tao Feng: Fist of the Lotus
Tao Feng: Fist of the Lotus

Bijatyki 18 marca 2003

Tao Feng: Fist of the Lotus to bijatyka 3D, stworzona przez jednego ze współtwórców kultowej serii Mortal Kombat (John Tobias) oraz części ludzi z teamu developerskiego, odpowiedzialnego za produkcję MK. Fabuła gry opowiada o walce dwóch chińskich sekt - odpowiednio w grze mamy do dyspozycji po sześć postaci z każdej.

XBOX

Ready 2 Rumble Revolution
Ready 2 Rumble Revolution

Bijatyki 17 marca 2009

Ready 2 Rumble to przedstawiciel jednej z najbardziej zakręconych serii bokserskich oferujący graczom możliwość stoczenia karykaturalnych i niezwykle efektownych pojedynków na pięści.

Wii

Kung Zhu
Kung Zhu

Bijatyki 12 października 2010

Kung Zhu to chodzona bijatyka oparta na licencji serii popularnych zabawek. Akcja toczy się świecie wojowniczych chomików. Bohater zostaje wplątany w konflikt między dwoma plemionami gryzoni - grupą ninja oraz specjalną organizacją wojskową.

NDS

Cosmo Fighters
Cosmo Fighters

Bijatyki 20 grudnia 2010

Kolorowa bijatyka 2D z rozbudowanym trybem walki przez sieć. Producent gry przygotował dwa główne tryby rozgrywki: solową oraz wieloosobową. Sama rozgrywka jest dość typowa: gracze otrzymują do wyboru szereg postaci wyposażonych w różne ciosy i zmagają się na arenach. Dodatkiem są specjalne przedmioty, które odnawiają życie i wzmacniają bohaterów.

NDS

Theatre of Pain
Theatre of Pain

Bijatyki 31 października 1996

Theatre of Pain to klasyczna, dwuwymiarowa bijatyka (w stylu Street Fighter II), wyprodukowana przez studio Mirage Technologies. Gracze mogą wcielić się w postaci historyczne oraz bohaterów rzymskiej mitologii i toczyć pojedynki na starożytnych arenach.

PC

World Heroes Anthology
World Heroes Anthology

Bijatyki 11 marca 2008

Zestaw czterech klasycznych dwuwymiarowych bijatyk z serii "World Heroes". Przejmujemy kontrolę nad jednym z ponad pięćdziesięciu wojowników, reprezentujących wiele różnych epok.

PS2