Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4PCXONE
Okładka Injustice 2: Legendary Edition (PS4)
OkładkaInjustice 2: Legendary Edition (PS4)

Injustice 2: Legendary Edition

Ulepszona wersja bijatyki Injustice 2. Deweloperzy oddali do dyspozycji graczy wszystkich bohaterów wypuszczonych w ramach dodatków, zwiększyli maksymalny poziom postaci, a dodatkowo udostępnili rozbudowany samouczek.

Bijatyki | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie

Injustice 2: Legendary Edition Premiera

27mar2018

PC PS4 XONE

Gry podobne do Injustice 2: Legendary Edition

Tekken 7

Street Fighter V

Mortal Kombat XL

Injustice 2: Legendary Edition to ulepszone wydanie bijatyki Injustice 2 z 2017 roku. Produkcja ukazała się w marcu 2018 roku na platformie PS4, PC i XONE. Deweloperzy ze studia NetherRealm udostępnili w niej wszystkie postacie, których oryginał doczekał się w ramach dodatków – mowa o takich herosach jak: Darkseid, Red Hood, Starfire, Sub-Zero, Black Manta, Raiden, Hellboy, Atom, Enchantress oraz The Teenage Mutant Ninja Turtles. Dodatkowo pojawiły się skórki Power Girl, John Stewart Green Lantern, Reverse-Flash, Grid i Black Lightning, a także pewne usprawnienia rozgrywki. Twórcy zwiększyli maksymalny poziom postaci do 30., dodali kolejny slot oraz udostępnili rozbudowany samouczek Learn Hub.

Fabuła

Akcja Injustice 2: Legendary Edition toczy się w uniwersum wykreowanym przez DC Comics. Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej odsłonie cyklu, zadaniem Batmana i jego towarzyszy jest odbudowa społeczeństwa. Po drugiej stronie barykady ustawił się jednak Superman i jego sojusznicy, a chaos, jaki panuje na Ziemi, potęgowany jest przez nowe, czające się na horyzoncie zagrożenie.

Mechanika

Wydane na platformę PS4, PC i XONE Injustice 2: Legendary Edition to efektowna bijatyka, w której możemy przejąć kontrolę nad kilkudziesięcioma bohaterami wykreowanymi przez DC Comics. Oprócz Supermana i Batmana, w trakcie zabawy wcielamy się między innymi w Harley Quinn, Wonder Woman, Cyborga, Green Lanterna, czy choćby w Scarecrowa. Pojedynki toczymy na zróżnicowanych arenach, ulokowanych na Atlantydzie, w Gotham City oraz w Metropolis. Starcia są dynamiczne, a kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie mocnych stron poszczególnych zawodników i łączenie ataków w efektowne kombinacje.

Największą nowością wprowadzoną przez deweloperów są elementy RPGw trakcie zabawy kolekcjonujemy nowe elementy wyposażenia, które wpływają na wygląd postaci oraz na ich potencjał bojowy, zwiększając ich siłę i wytrzymałość. Ponadto w miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do nowych Talentów, zapewniających nam przewagę na placu boju.

Tryby gry

W Injustice 2: Legendary Edition grać można zarówno w pojedynkę (stawiając czoła oponentom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję), jak i w towarzystwie innych graczy. Sieciowy tryb multiplayer jest obecny nie tylko na urządzeniach mobilnych, lecz także na platformach stacjonarnych – w tym drugim przypadku możliwa jest również zabawa na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Niezależnie od platformy, oprawa graficzna Injustice 2: Legendary Edition prezentuje wysoki poziom wykonania. Uwagę przykuwają dopracowane modele postaci, a także bogate w detale areny. Dopełnieniem tego wszystkiego jest zagrzewający do walki soundtrack.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Injustice 2: Legendary Edition cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Injustice 2: Legendary Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Injustice 2: Legendary Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/Radeon R9 290 lub lepsza
  • Windows 7/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 570/Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Windows 7/10 64-bit
PC
PS4
XONE