Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

15. Gry Bijatyki

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Gry z gatunku bijatyki ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

PC
PC Windows173
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 497 Sony PlayStation 3113 Sony PlayStation 264 Sony PlayStation 139 PlayStation Portable40 PlayStation Vita35
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE62 Microsoft Xbox 36092 Microsoft Xbox20
Mobile
Android26 Apple iOS26 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch48 Nintendo Wii26 Nintendo DS17 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance10 Nintendo GameCube12
WIĘCEJ
MNIEJ
Brutal: Paws of Fury
Brutal: Paws of Fury

Bijatyki 31 lipca 1995

Brutal: Paws of Fury to klasyczne mordobicie, powstałe na fali popularności Mortal Kombat. W przeciwieństwie jednak do tamtego tytułu, walka jest całkowicie bezkrwawa i co najważniejsze – potraktowana z dużą dozą humoru.

PC

Pride FC
Pride FC

Bijatyki 11 marca 2003

Pride to jedna z najstarszych i zdecydowanie najbardziej prestiżowa organizacja tzw. mieszanych sztuk walki (MMA – mixed martial arts). Powstała w 1997 roku i wystawia do walki najlepszych zawodników w tej dyscyplinie na świecie, a zawody gromadzą kilkudziesięciotysięczną widownię.

PS2

Phantom Breaker
Phantom Breaker

Bijatyki 2 czerwca 2011

Phantom Breaker to dwuwymiarowa japońska bijatyka, czerpiąca pomysły od znanych przedstawicieli gatunku. Do dyspozycji graczy oddaje 14 grywalnych postaci, z których każda posiada swój własny styl walki i zasób specjalnych ataków.

X360

WWE WrestleFest
WWE WrestleFest

Bijatyki prace wstrzymane

Zręcznościowa bijatyka 2D wyprodukowana przez ekipę deweloperską Seed Studios z myślą o fanach wrestlingu i klasycznych brawlerów. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych zapaśników (m.in. John Cena, The Rock, The Snake, Macho Man) i toczą emocjonujące walki na słynnych arenach. Tytuł wyróżnia się dwuwymiarową oprawą graficzną w stylu „retro”.

PCX360PS3

Sonic the Fighters
Sonic the Fighters

Bijatyki 28 listopada 2012

Sonic the Fighters to zręcznościowa bijatyka 3D, stanowiąca konwersję hitu z salonów z automatami do gier. Gracze wcielają się w ulubionych bohaterów z uniwersum serii Sonic the Hedgehog i biorą udział w turnieju, w którym stawką jest prawo do pilotowania kosmicznego statku i pokrzyżowania planów złego Doktora Robotnika. Tytuł wyprodukowany został przez studio Sega AM2.

X360PS3

Arcana Heart 3: Love Max!!!!!
Arcana Heart 3: Love Max!!!!!

Bijatyki 29 maja 2014

Poprawiona i rozszerzona wersja bijatyki, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku. Gra zawiera nowy scenariusz fabularny oraz tryb rozgrywki. Do dyspozycji graczy oddano 23 żeńskie postacie – każda z nich dysponuje własnym zestawem ciosów i ruchów.

PCPS3PSV

Dead or Alive 5 Ultimate
Dead or Alive 5 Ultimate

Bijatyki 3 września 2013

Rozszerzona wersja Dead or Alive 5, zręcznościowej bijatyki studia Team Ninja. Tytuł został wzbogacony między innymi o nowe tryby rozgrywki, areny oraz bohaterów. W sumie Dead or Alive 5 Ultimate zawiera ponad dwadzieścia grywalnych postaci, wśród których pojawili się m.in. znani z cyklu Ninja Gaiden Ryu Hayabusa i Momiji, wojowniczki ninja Kasumi oraz Ayane, zapaśniczka Tina, szalony Zack, a także kilkoro debiutantów.

X360PS3

Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3
Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3

Bijatyki 17 listopada 2009

Kolejna część zapoczątkowanego jeszcze na konsolach GameCube cyklu zręcznościowych bijatyk 3D, w których walczymy najbardziej znanymi postaciami ze świata Naruto. Fabuła gry po raz pierwszy zahacza o wątki z anime Naruto Shippuden i rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w "dwójce". Tytułowy bohater wraz z innymi wojownikami wyrusza w pościg za członkami niebezpiecznej organizacji Akatsuki, którym udało się pokonać i porwać przywódcę wioski Suna, Gaarę.

Wii

Samurai Shodown 2
Samurai Shodown 2

Bijatyki 26 marca 1998

Reedycja popularnej dwuwymiarowej bijatyki. Przystępujemy do efektownych walk, sterując jedną z szesnastu dostępnych postaci.

PCPS4XONESwitchX360ANDiOSPS1WiiWiiU3DS

The Legend of Kage 2
The Legend of Kage 2

Bijatyki 13 marca 2008

Kontynuacja klasycznej gry akcji. Kontrolujemy postać wojownika ninja, przemierzając różne zakątki pradawnej krainy i rozprawiając się z napotykanymi przeciwnikami.

NDS

Super Street Fighter II: Turbo Revival
Super Street Fighter II: Turbo Revival

Bijatyki 30 października 2001

Konwersja jednej z najlepiej wykonanych dwuwymiarowych bijatyk. Do dyspozycji gracza oddano kilkudziesięciu zróżnicowanych wojowników. Na uwagę zasługuje rozbudowane, lecz proste w obsłudze sterowanie.

GBA

Arcana Heart 3
Arcana Heart 3

Bijatyki 13 stycznia 2011

Trzecia cześć tradycyjnych, dwuwymiarowych bijatyk, znanych z japońskich salonów gier. W podstawowym trybie rozgrywki poznajemy kontynuację wydarzeń z poprzedniej odsłony. Twórcy przygotowali też tryb treningu, versus oraz score attack. Do dyspozycji graczy oddano 23 żeńskie postacie – każda z nich dysponuje własnym zestawem ciosów. Cechą systemu walki w Arcana Heart są obszerne areny i możliwość wykonywania dużych skoków.

X360PS3

Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition
Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition

Bijatyki 28 maja 2004

Kolekcjonerska edycja jednej z najbardziej znanych dwuwymiarowych bijatyk. Gra oferuje możliwość prześledzenia rozwoju wszystkich znaczących dla serii wojowników. Oferuje również wiele ciekawych trybów zabawy.

PS2

The King of Fighters XI
The King of Fighters XI

Bijatyki 6 lipca 2007

Po kilku odsłonach cyklu w nowej, trójwymiarowej oprawie (m.in. King of Fighters: Maximum Impact) popularna seria bijatyk ze stajni SNK powraca do korzeni – The King of Fighters XI tym razem utrzymano w tradycyjnej konwencji 2D.

PS2

Under Night In-Birth Exe: Late
Under Night In-Birth Exe: Late

Bijatyki 24 lipca 2014

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka stworzona przez weteranów gatunku z japońskich studiów French Bread oraz Ecole Software. Produkcja oferuje standardowe tryby rozgrywki, w tym multiplayer, a także 16 grywalnych postaci, z których każda dysponuje unikalnymi atakami oraz mocami.

PCPS3

Rivals of Aether
Rivals of Aether

Bijatyki 28 marca 2017

Oryginalna bijatyka z elementami platformówki, inspirowana tytułami pokroju Super Smash Bros. Gracz trafia do fantastycznej, rozdartej wojną krainy Aether, której mieszkańcy, reprezentujący różne cywilizacje, posiadają zdolność władania żywiołami ognia, wody, ziemi oraz powietrza. Bohaterowie, w jakich się wcielamy, starają się dotrzeć do źródeł niekończącego się konfliktu, co wymaga od nich stoczenia niezliczonej ilości walk z oponentami.

PCXONE

Lastfight
Lastfight

Bijatyki 19 maja 2016

Trójwymiarowa bijatyka w stylu Power Stone, będąca debiutanckim projektem francuskiego studia Piranaking. Lastfight jest oparte na popularnym komiksie LASTMAN. W odróżnieniu od klasycznych bijatyk, w których postaci poruszają się w co najwyżej dwóch płaszczyznach, w Lastfight wojownicy mogą przemieszczać się w trzech wymiarach po niewielkiej arenie. W ten sposób można spróbować zajść przeciwnika od tyłu czy też wykorzystać elementy otoczenia – np. zdzielić wroga fotelem.

PCPS4XONE

Under Night In-Birth Exe: Late[st]
Under Night In-Birth Exe: Late[st]

Bijatyki 20 lipca 2017

Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late, która ukazała się w 2014 roku. Ta edycja gry wzbogacona została o nowe tryby rozgrywki, kampanię fabularną, samouczek oraz liczne poprawki w systemie walki.

PCPS4PS3PSV

Samurai Shodown III
Samurai Shodown III

Bijatyki 30 sierpnia 1996

Trzecia odsłona serii dwuwymiarowych bijatyk, w której gracze przejmują kontrolę nad mistrzami broni białej z różnych części świata. Produkcja studia SNK przyniosła szereg zmian w mechanice prowadzenia starć i niemal całkowicie odeszła od dotychczasowej stylistyki.

PS1

Them's Fightin' Herds
Them's Fightin' Herds

Bijatyki 30 kwietnia 2020

Oryginalna bijatyka, w której bierzemy udział w pojedynkach toczonych przez krowy, lamy i inne ssaki kopytne na dwuwymiarowych arenach. Mocną stroną Them’s Fightin’ Herds jest oprawa graficzna – tytuł działa w oparciu o technologię Z-Engine, która napędza między innymi przebojowe Skullgirls.

PC

King of the Hat
King of the Hat

Bijatyki 16 października 2018

Bijatyka wzbogacona o elementy platformówki, w której toczymy brutalne pojedynki, niszcząc kapelusze należące do naszych oponentów i jednocześnie chroniąc swój własny. Sprawę komplikuje jednak fakt, że nasze nakrycie broni stanowi broń, którą możemy miotać w adwersarzy.

PCSwitch

Pocket Fighter
Pocket Fighter

Bijatyki 1 lipca 1998

Zręcznościowa bijatyka o prostym systemie walki, w której występują postacie znane z innych gier walki stworzonych przez Capcom. Wszyscy wojownicy zostali przygotowani w stylu super-deformed, a więc mają niewielkie ciała i nieproporcjonalnie duże głowy.

PS1

Koihime Enbu RyoRaiRai
Koihime Enbu RyoRaiRai

Bijatyki 12 lipca 2018

Dwuwymiarowa bijatyka, w której kontrolujemy postacie znane z anime oraz visual novel Koihime Musou – adaptacji klasycznej powieści Opowieść o Trzech Królestwach. Gra stanowi poprawioną wersję wydanego w 2016 roku Koihime Enbu.

PCPS4

ECW Hardcore Revolution
ECW Hardcore Revolution

Bijatyki 17 lutego 2000

Pierwsza w historii bijatyka oparta na licencji wrestlingowej federacji ECW, opracowana przez Acclaim Entertainment. W trakcie zabawy w ECW Hardcore Revolution toczymy widowiskowe pojedynki, wcielając się w ponad czterdziestu realistycznie odwzorowanych zawodników. Oprócz szerokiej gamy trybów przeznaczonych dla samotników produkcja oferuje możliwość zabawy w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

PS1