Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. tower defense - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku akcji o tematyce tower defense ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

Po premierze 27 Przed premierą 4
Akcji
tower defense
Czas
PC
PC Windows26
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 49Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE8Microsoft Xbox 3604
Microsoft Xbox
Mobile
Android2Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch4
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Out of Ammo
Out of Ammo

Akcji 15 września 2016

Strategiczna strzelanka wykorzystująca zestawy do rzeczywistości wirtualnej. Produkcja została stworzona przez studio RocketWerkz, założone przez Deana „Rocket” Halla – twórcę słynnej survivalowej produkcji DayZ. Out of Ammo osadzone jest w realiach bliżej niesprecyzowanego współczesnego konfliktu. Gracz wciela się w dowódcę, który musi obronić bazę przed atakującymi wrogami. Produkcja łączy mechanikę pierwszoosobowej strzelaniny z grą typu tower defense. W grze można samodzielnie strzelać do nadciągających przeciwników, przywołać wsparcie artyleryjskie, wyznaczać cele dla snajperów lub poprosić o nalot powietrzny. Ponadto możemy również wydawać proste rozkazy innym żołnierzom znajdującym się na polu walki, a także stawiać budowle, np. wieże strażnicze. Akcja rozgrywa się na kilku mapach, w tym miejskiej, pustynnej i górskiej. Pod względem oprawy Out of Ammo najbliżej do Minecrafta. Wokselowa, trójwymiarowa grafika pozbawiona jest wizualnych wodotrysków, ale nadaje grze specyficznego klimatu.

PCPS4

Heroes & Castles 2
Heroes & Castles 2

Akcji 14 maja 2015

Kontynuacja hybrydy zręcznościówki i strategii typu tower defense, osadzonej w typowej krainie fantasy. Tak jak w pierwowzorze, w Heroes & Castles 2 kierujemy wojownikiem, na którego barki spada obrona twierdzy oblężonej przez armię potworów. Sterowanie przypomina trzecioosobwe gry akcji - otrzymujemy możliwość wyprowadzania kilku typów ataku, blokowania ciosów tarczą oraz używania umiejętności specjalnych. Heros jest nieśmiertelny i gdy padnie pod ciosami nieprzyjaciół, to po pewnym czasie odradza się w zamku. Poza siekaniem przeciwników, musimy gromadzić złoto, za które kupujemy niezbędne naprawy i umocnienia grodu, np. wyższe mury czy wieże łuczników. Ponadto możliwe jest także szkolenie kilku typów jednostek, które aktywnie wspierają nas w walce. W Heroes & Castles 2 bitwy są większe, a oprócz obrony możemy też wziąć udział w ofensywie i podboju wrogich terytoriów. Rozszerzono również rozwój bohaterów oraz system walki, a także wyraźnie poprawiono oprawę graficzną.

iOS

Sleep Tight
Sleep Tight

Akcji 26 lipca 2018

Zręcznościowa strzelanka typu twin stick shooter z elementami tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w dziecko walczące w nocy z potworami. W dzień musimy przygotowywać się do bitwy, budując i ulepszając bazę oraz rozstawiając wieżyczki, a po zmroku strzelać do wszystkiego co się rusza.

PCSwitch

Deadly 30
Deadly 30

Akcji 2 kwietnia 2012

Deadly 30 to zręcznościowa strzelanina z rodzaju „run and gun”, wzbogacona o elementy strategii typu „tower defense”. Gracz kieruje poczynaniami samotnego żołnierza, który usiłuje przetrwać 30 dni w świecie opanowanym przez zombie. Zabawa polega na obronie własnej bazy przez atakami żywych trupów oraz eksploracji terenu w poszukiwaniu broni, materiałów do budowy umocnień oraz ocalałych ludzi.

PC

Block Fortress: War
Block Fortress: War

Akcji 6 marca 2014

Block Fortress: War to gra akcji wzbogacona elementami tower defense i MOBA. Zabawa sprowadza się do starć dwóch armii, z których każda próbuje zniszczyć bazę wroga. Gracze kontrolują bohaterów i w walce wspomagają ich liczne jednostki sojusznicze oraz budowane przez nich struktury obronne.

ANDiOS

Fleet Buster
Fleet Buster

Akcji 15 października 2013

Kosmiczna strzelanina 2D z elementami strategii typu tower defense. Gracz kieruje obroną gwiezdnej bazy, a jego zadaniem jest budowanie satelitów z działkami strzelniczymi, statków bojowych oraz obiektów pomocniczych, które pozwolą odeprzeć ataki ze strony wroga. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio casualogic.

PC

McDroid
McDroid

Akcji 25 listopada 2012

Zwariowana gra z gatunku tower defence, łącząca mechanikę strategii RTS z arcade’ową strzelaniną. Jak tytułowy robot bojowy, który trafia na nieznaną planetę M. musimy bronić swej bazy przed inwazją zmutowanych robaków. Grę cechuje bajecznie kolorowa, wykonana w technologii cel-shadingu grafika, przypominająca serię Borderlands.

PCPS4XONE