Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

5. crafting - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Gry z gatunku akcji o tematyce crafting ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows137 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 471 Sony PlayStation 314
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE73 Microsoft Xbox 36015
Microsoft Xbox
Mobile
Android12 Apple iOS12 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch18
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U5
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
ARK: Extinction
ARK: Extinction

Akcji 6 listopada 2018

Extinction to opracowane z myślą o pecetach trzecie duże rozszerzenie do ARK: Survival, czyli nastawionej na sieciowe rozgrywki gry survivalowej. DLC przenosi nas na Ziemię, gdzie możemy zwiedzać ruiny ludzkiej cywilizacji i walczyć z gigantycznymi bestiami znanymi jako Tytani. Nie zabrakło także nowych gatunków dinozaurów oraz niedostępnych wcześniej przedmiotów.

PCPS4XONE

ARK: Scorched Earth
ARK: Scorched Earth

Akcji 1 września 2016

Pierwsze duże rozszerzenie do nastawionej na survival gry ARK: Survival Evolved. Za jego stworzenie odpowiada znany z pierwowzoru zespół Studio Wildcard, który zabiera graczy w podróż do zupełnie nowej krainy. Na chętnych czekają tutaj zróżnicowane, spalone słońcem lokacje, takie jak piaszczyste wydmy, górskie szczyty, kaniony, ziemia niczyja, oaza czy wreszcie pustynia.

PCPS4XONE

Nimbatus: The Space Drone Constructor
Nimbatus: The Space Drone Constructor

Akcji 14 maja 2020

Nimbatus: The Space Drone Constructor to zręcznościowy symulator 2D, w którym budujemy kolejne, coraz doskonalsze drony z dostępnych części. Gracz musi dokładnie przystosowywać parametry maszyny do określonej misji za pomocą specjalnego edytora albo liczyć się z unicestwieniem drona przez wrogie roboty. Przydatna jest też odrobina inżynierskiej inwencji – w jednych zadaniach lepiej sprawdzą się zwrotni zwiadowcy, podczas gdy inne wymagają dużych platform bojowych.

PC

Goliath
Goliath

Akcji 12 maja 2016

Oryginalna gra akcji z elementami survivalu, przygotowana przez mało znane studio Whalebox. W grze Goliath wcielamy się w postać chłopca, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafia do nieznanego i pełnego niebezpieczeństw świata, a jego głównym celem staje się walka o przetrwanie. Losowo generowany świat gry zamieszkiwany jest przez mniejsze i większe stwory, podzielone na różne frakcje.

PCXONE

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Master Trials
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Master Trials

Akcji 30 czerwca 2017

Pierwszy duży dodatek DLC do bestsellerowej, przygodowej gry akcji The Legend of Zelda: Breath of the Wild firmy Nintendo. Rozszerzenie zatytułowane Master Trials jest klasycznie zrealizowanym dodatkiem, który do działania wymaga posiadania gry podstawowej i nie wprowadza poważniejszych zmian w mechanice rozgrywki, koncentrując się na dostarczeniu graczom nowej zawartości.

SwitchWiiU

Don't Starve: Hamlet
Don't Starve: Hamlet

Akcji 14 maja 2019

Kolejne rozszerzenie do Don't Starve, popularnej gry survivalowej od niezależnego studia Klei Entertainment. Gracze raz jeszcze wcielają się w naukowca Wilsona, starającego się przetrwać w nieprzyjaznym świecie zamieszkanym przez dziwaczne stwory. Główną atrakcją jest wprowadzenie zaginionego miasta świnioludzi, w którym bohater znajduje sklepy, domy oraz inne inaczej niedostępne struktury. Dochodzą do tego nowe stwory oraz biomy do poznania.

PCPS4XONE

Don't Starve: Giant Edition
Don't Starve: Giant Edition

Akcji 2 września 2014

Don't Starve to przygodowa gra akcji z domieszką elementów cRPG i strategii, za której powstanie odpowiada studio Klei Entertainment. Gra zawiera zarówno podstawową wersję gry jak i jej rozszerzenie. Dodatkowo twórcy wprowadzili szereg usprawnień w interfejsie, przystosowując go do współpracy z PS Vitą.

XONEPS3WiiUPSV

Song in the Smoke
Song in the Smoke

Akcji 2021

Gra survivalowa FPP, przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Song in the Smoke trafiamy do fantastycznej krainy, w której walczymy o przetrwanie i stopniowo zaopatrujemy się w coraz lepsze wyposażenie. Wszystko po to, by w końcu dotrzeć do gigantycznego drzewa majaczącego na horyzoncie.

PCPS4

Shattered Skies
Shattered Skies

Akcji 21 lipca 2016

Sieciowa gra typu survival przygotowana w studiu Free Reign Entertainment, założonym przez twórcę Infestation: Survivor Stories i Romero's Aftermath. Akcja Shattered Skies rozgrywa się na Ziemi zdewastowanej przez kosmiczny kataklizm – Księżyc został zdruzgotany przez kometę, a na naszej planecie rozpleniła się obca forma życia, degradując środowisko i zamieniając ludzi w potwory. Gracze wcielają się w nielicznych ocalałych, którzy muszą podjąć trudną walkę o przetrwanie.

PC

Mothergunship
Mothergunship

Akcji 17 lipca 2018

Roguelike'owy FPS, w którym gracz musi wykazać się nie lada zręcznością i szybkim palcem na spuście, walcząc i unikając nawałnicy kul na kolejnych statkach wrogiej armady. Losowo generowane poziomy zapewniają coraz to nowe wyzwania, a unikalny system tworzenia broni pozwala na zbudowanie prawdziwych metalowych awatarów zniszczenia, jak dziesięciolufowe rakietnice czy zespawane ze sobą miniguny.

PCPS4XONE

Savage Lands
Savage Lands

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 5 marca 2015)

Osadzony w realiach fantasy sandboksowy symulator przetrwania, opracowany we współpracy studia Digital DNA Games z ekipą Signal Studios. Akcja Savage Lands przenosi nas do otwartego i pełnego niebezpieczeństw świata, w którym głównym celem graczy jest przeżycie w niesprzyjającym środowisku.

PC

Voidtrain
Voidtrain

Akcji 2021

Voidtrain jest grą survivalową, w której wcielamy się w mechanika międzywymiarowego pociągu. Naszym zadaniem jest podróż w nieznane i rozbudowa naszego pojazdu. Za grę odpowiada niezależne studio Nearga.

PC

Tree of Life: Oddria!
Tree of Life: Oddria!

Akcji 2021

Kontynuacja survivalu MMO w otwartym świecie od studia OddOneGames. Tree of Life: Oddria zabiera nas na wyspę pełną skarbów i potworów, a naszym zadaniem jest przetrwanie oraz odkrycie tajemnicy tego miejsca.

PC

Trailmakers
Trailmakers

Akcji 18 września 2019

Gra eksploracyjna, będąca debiutem niezależnego studia Lightbulb Games. Gracz trafia do rozległego, otwartego świata wzorowanego na pustynnych terenach stanu Kolorado. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest zostanie najlepszym odkrywcą, czyli tytułowym pionierem. W trakcie zabawy przemierzamy pustkowia i oddajemy się rozmaitym aktywnościom – od poszukiwania oaz ukrytych na pustyni, przez zdobywanie górskich szczytów, aż po branie udziału w szalonych wyścigach.

PCPS4XONE

The Other 99
The Other 99

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa gra akcji w konwencji survival horroru, zrealizowana przez debiutujący zespół Burning Arrow, przy wsparciu nieco bardziej doświadczonej ekipy niemieckiego studia Deck 13. Akcja gry The Other 99 rozgrywa się na niegościnnej wyspie u wybrzeży Szkocji, a gracze wcielają się w postać, która budzi się w tym posępnym miejscu, nie posiadając żadnych informacji na temat przyczyn i celu pobytu poza krótką notatką, sugerującą drogę ucieczki z wyspy.

PCPS4XONE

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Champions' Ballad
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Champions' Ballad

Akcji 8 grudnia 2017

Drugi dodatek do gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Tym razem gracze mają okazję poznać bliżej czwórkę tytułowych czempionów Hyrule. Oprócz nowego wątku fabularnego, add-on wprowadza kolejny loch, nową broń i ekwipunek dla Linka, wyposażenie dla jego wierzchowca, a także zupełnie nowy środek lokomocji, jakim jest motocykl Master Cycle Zero.

SwitchWiiU

CardLife
CardLife

Akcji 28 lutego 2019

Sandboksowy symulator przetrwania, przywodzący na myśl skojarzenia z ARK: Survival Evolved czy Conan Exiles, jednak osadzony w bardzo charakterystycznym, kartonowym świecie. Gra Cardlife: Cardboard Survival została stworzona przez niezależne studio Freejam.

PC

Journey to the Savage Planet: Hot Garbage
Journey to the Savage Planet: Hot Garbage

Akcji 15 kwietnia 2020

Pierwszy dodatek DLC do eksploracyjnej gry akcji Journey to the Savage Planet stworzonej przez Typhoon Studios. Hot Garbage wprowadza nową lokację, a na niej kolejne stworzenia, bronie i gadżety ułatwiające przemieszczanie się.

PCPS4XONESwitch

The Tomorrow Children
The Tomorrow Children

Akcji 25 października 2016

Sieciowa gra akcji, w której gracze wspólnie zbierają zasoby oraz budują miasto, stawiające czoła atakom ogromnych bestii. Produkcja powstała w japońskim studiu Q-Games, znanego za sprawą cyklu Pixel Junk. The Tomorrow Children przedstawia niewesołą wizję świata zniszczonego przez nieudany sowiecki eksperyment. Nieliczni, którzy zdołali przeżyć, walczą o przetrwanie w tzw. „pustce” zamieszkiwanej przez wrogie stwory.

PS4

Don't Starve: Shipwrecked
Don't Starve: Shipwrecked

Akcji 31 marca 2016

Kolejny dodatek DLC do bestsellerowego, survivalowego sandboksa Don’t Starve. W przeciwieństwie do dwóch wydanych wcześniej rozszerzeń, został on jednak opracowany nie przez twórców oryginału, lecz przez zespół Capybara Games, znany m.in. z takich gier jak Below czy Superbrothers: Sword & Sworcery. Don’t Starve: Shipwrecked koncentruje się wyłącznie na zawartości dla pojedynczego gracza, czerpiąc przy tym inspiracje z kultowych powieści przygodowych, takich jak Przypadki Robinsona Crusoe.

PCPS4XONEANDiOS

ARK: Aberration
ARK: Aberration

Akcji 12 grudnia 2017

ARK: Aberration to niesamodzielny dodatek do ARK: Survival Evolved opracowany przez Studio Wildcard. Fundamentalne mechanizmy rozgrywki nie uległy zmianie. Ponownie dostajemy więc wieloosobową grę akcji, która łączy elementy sandboksa i survivalu. Rozszerzenie koncentruje się na zaoferowaniu nowej zawartości. DLC pozwala zwiedzić nieznaną wcześniej arkę, z terenami przesyconymi niebezpiecznym promieniowaniem oraz rozległymi sekcjami podziemnymi.

PCPS4XONE

The Culling
The Culling

Akcji 6 października 2017

Opracowana przez studio Xaviant Games, twórców Lichdom: Battlemage, pierwszoosobowa gra akcji, koncentrująca się na wieloosobowych potyczkach w sieci. Mechanika The Culling zainspirowana została popularnymi filmowymi seriami, takimi jak Igrzyska Śmierci czy Battle Royale. W grze bierzemy udział w tytułowych zawodach, podczas których grupa maksymalnie 16 graczy zostaje przeniesiona do jednej lokacji, a zadaniem każdego z nich jest przetrwanie i zabicie wszystkich rywali.

PCXONE

Don't Starve: Reign of Giants
Don't Starve: Reign of Giants

Akcji 21 kwietnia 2014

Pierwszy z oficjalnych dodatków do niezwykle oryginalnej, sandboksowej gry akcji Don’t Starve, autorstwa kanadyjskiego studia Klei Entertainment. Rozszerzenie o nazwie Reign of Giants wprowadza do rozgrywki sporą ilość nowości, na czele z zupełnie nowymi biomami, wypełnionymi niespotykanymi dotąd stworzeniami (tytułowymi Gigantami) oraz całą masą znajdziek, które mogą okazać się dla nas równie przydatne, co zabójcze.

PCPS4

Fragmented
Fragmented

Akcji 15 sierpnia 2017

Fragmented to osadzony w świecie science fiction symulator przetrwania. Gracz wciela się w ludzkiego klona, który miał być częścią ekspedycji kolonizacyjnej. Coś jednak poszło nie tak i nasz bohater stał się rozbitkiem na obcej i niebezpiecznej planecie. Teraz musi poradzić sobie, mając do dyspozycji wyłącznie swoje ręce, spryt oraz surowce, które będzie w stanie zebrać.

PC