Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited (PC)

Dodatki do The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Elder Scrolls Online: Gold Road
The Elder Scrolls Online: Gold Road

dodatek do gry3 czerwca 2024

Gold Road to ósmy rozdział, czyli duży dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online, w którym powracamy do Cyrodiil. Oprócz fabuły osadzonej w Zachodniej Kniei wprowadza m.in. nową mechanikę, Scribing, umożliwiającą zdobywanie specjalnych, modyfikowalnych umiejętności.

The Elder Scrolls Online: Scions of Ithelia
The Elder Scrolls Online: Scions of Ithelia

dodatek do gry11 marca 2024

Mały dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online. Scions of Ithelia stanowi swoisty prolog do rozszerzenia Gold Road, pozwalając graczom uczestniczyć w dwóch nowych kooperacyjnych wyprawach (Dungeons): Oathsworn Pit i Bedlam Veil.

The Elder Scrolls Online: Necrom
The Elder Scrolls Online: Necrom

dodatek do gry5 czerwca 2023

Necrom to siódmy tzw. rozdział (duże rozszerzenie) do The Elder Scrolls Online. Przenosi nas z powrotem do Morrowind, a także zabiera do Apokryfu w Otchłani. Wprowadza też magię nekromancji i nową klasę postaci: Arkanistę.

The Elder Scrolls Online: Scribes of Fate
The Elder Scrolls Online: Scribes of Fate

dodatek do gry13 marca 2023

Scribes of Fate to mały dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online, który inauguruje wątek fabularny Shadow over Morrowind, kontynuowany w roszszerzeniu Necrom. DLC zawiera dwa kooperacyjne lochy PvE.

The Elder Scrolls Online: Firesong
The Elder Scrolls Online: Firesong

dodatek do gry1 listopada 2022

Firesong to mały dodatek do MMORPG The Elder Scrolls Online, stanowiący podsumowanie i zakończenie fabularne wątku Dziedzictwa Bretonów. Wprowadza nowe obszary - kolejne dwie wyspy z Archipelagu Systres, czyli Galen oraz Y’ffelon.

The Elder Scrolls Online: Lost Depths
The Elder Scrolls Online: Lost Depths

dodatek do gry22 sierpnia 2022

Lost Depths to małe rozszerzenie do MMORPG The Elder Scrolls Online, kontynuujące wątek Dziedzictwa Bretonów. Wprowadza dwa nowe lochy - w jednym z nich możemy przemierzać dno oceanu dzięki nieznanej dotąd dwemerskiej technologii.

The Elder Scrolls Online: High Isle
The Elder Scrolls Online: High Isle

dodatek do gry6 czerwca 2022

High Isle to szósty rozdział, czyli duże rozszerzenie gry MMORPG The Elder Scrolls Online. Fabuła skupia się na politycznych intrygach i pozwala bliżej poznać rasę Bretonów. Dodatek wprowadza karciankę Tales of Tribute grywalną w świecie ESO.

The Elder Scrolls Online: Ascending Tide
The Elder Scrolls Online: Ascending Tide

dodatek do gry14 marca 2022

Ascending Tide to małe rozszerzenie do gry MMORPG The Elder Scrolls Online, dzieła studia ZeniMax Online. Dostępne w nim dwie nowe misje PvE są wprowadzeniem fabularnym do wydarzeń w rozdziale High Isle.

The Elder Scrolls Online: Deadlands
The Elder Scrolls Online: Deadlands

dodatek do gry1 listopada 2021

Deadlands to kolejny dodatek do gry MMORRPG The Elder Scrolls Online. Pozwala udać się do wymiaru Oblivion i zakończyć historię rozpoczętą w Flames of Ambition. DLC wprowadza nowe lokacje, przygody, wrogów i przedmioty.

The Elder Scrolls Online: Waking Flame
The Elder Scrolls Online: Waking Flame

dodatek do gry23 sierpnia 2021

Kolejne rozszerzenie do MMORPG The Elder Scrolls Online. Waking Flame od studia ZeniMax Online kontynuuje wątek Wrót Oblivionu i wprowadza dwa nowe lochy, a wraz z nimi bossów, przedmioty oraz wyzwania.

The Elder Scrolls Online: Blackwood
The Elder Scrolls Online: Blackwood

dodatek do gry1 czerwca 2021

Blackwood to duży dodatek (rozdział) do MMORPG The Elder Scrolls Online. Fabuła rozszerzenia skupia się na losach daedrycznego księcia zniszczenia, Mehrunesa Dagona. Oprócz tego DLC wprowadza system towarzyszy.

The Elder Scrolls Online: Flames of Ambition
The Elder Scrolls Online: Flames of Ambition

dodatek do gry8 marca 2021

Flames of Ambition to rozszerzenie do gry MMORPG The Elder Scrolls Online, które stanowi wstęp do opowieści zatytułowanej Wrota Oblivionu. Dodatek wprowadza do gry dwie nowe lokacje – The Cauldron oraz Black Drake Villa.

The Elder Scrolls Online: Markarth
The Elder Scrolls Online: Markarth

dodatek do gry2 listopada 2020

Szóste rozszerzenie do popularnej gry MMORPG TESO, które zabiera nas do regionu znanego jako The Reach i tytułowego miasta. The Elder Scrolls Online: Markarth zostało opracowane przez studio ZeniMax Online.

The Elder Scrolls Online: Stonethorn
The Elder Scrolls Online: Stonethorn

dodatek do gry24 sierpnia 2020

Niewielkie rozszerzenie do gry MMORPG The Elder Scrolls Online. Stonethorn wprowadza między innymi nowe elementy wyposażenia oraz dwa lochy wraz ze związanymi z nimi wątkami fabularnymi. Za opracowanie DLC odpowiedzialne jest ZeniMax Online.

The Elder Scrolls Online: Greymoor
The Elder Scrolls Online: Greymoor

dodatek do gry26 maja 2020

Czwarty duży dodatek (określany mianem rozdziału) do The Elder Scrolls Online. Greymoor pozwala graczom zwiedzić zachodnią część prowincji Skyrim. Kraina ta została nawiedzona przez Lorda Wampirów. Rozszerzenie wprowadza mechanikę antyków oraz szereg nowych zadań i ekwipunku do zebrania. Za opracowanie DLC odpowiada studio ZeniMax Online.

The Elder Scrolls Online: Harrowstorm
The Elder Scrolls Online: Harrowstorm

dodatek do gry24 lutego 2020

Siedemnasty dodatek do wydanego w 2014 roku MMORPGa - The Elder Scrolls Online. DLC Harrowstorm stanowi fabularne wprowadzenie do wydarzeń przedstawionych w rozdziale Greymoor. Wprowadza ono także dwa nowe lochy.

The Elder Scrolls Online: Dragonhold
The Elder Scrolls Online: Dragonhold

dodatek do gry21 października 2019

Szesnasty dodatek do The Elder Scrolls Online. Dragonhold wprowadza spustoszony zarazą region Pellitine w południowym Elsweyr, pełen nowych zadań oraz części ekwipunku do zebrania. Za opracowanie DLC odpowiada studio ZeniMax Online.

The Elder Scrolls Online: Scalebreaker
The Elder Scrolls Online: Scalebreaker

dodatek do gry12 sierpnia 2019

Minirozszerzenie do gry The Elder Scrolls Online. Dodatek Scalebreaker wprowadza dwa lochy oraz powiązane z nimi wątki fabularne, skupiające się na smokach, jak również garść nowych przedmiotów. Za przygotowanie DLC odpowiada ZeniMax Online Studios.

The Elder Scrolls Online: Elsweyr
The Elder Scrolls Online: Elsweyr

dodatek do gry4 czerwca 2019

Trzecie duże (oznaczone jako "rozdział") rozszerzenie do gry MMORPG The Elder Scrolls Online. Wprowadza tytułową pustynną krainę, ojczyznę rasy Khajiitów, wypełnioną nowymi zadaniami i lochami. Ponadto dodaje Nekromantę do listy klas postaci. Fabuła dodatku obraca się wokół przebudzenia i inwazji smoków.

The Elder Scrolls Online: Wrathstone
The Elder Scrolls Online: Wrathstone

dodatek do gry25 lutego 2019

Niewielkie DLC do gry The Elder Scrolls Online, stanowiące wstęp do opowieści kontynuowanej w rozszerzeniu Elsweyr. Wrathstone oferuje dwa nowe lochy oraz pakiet wyposażenia. Zadaniem graczy jest zdobycie dwóch części tytułowej magicznej tabliczki (Wrathstone Tablet).

The Elder Scrolls Online: Murkmire
The Elder Scrolls Online: Murkmire

dodatek do gry22 października 2018

Dwunasty dodatek do The Elder Scrolls Online, który zabiera nas w podróż do ojczyzny Argonian. W Murkmire mamy okazję zdobyć zaufanie owych jaszczuroludzi, przemierzyć Czarne Mokradła i ruiny piramid Xanmeer, a także odkryć tajemnice Hist, czyli inteligentnych drzew.

The Elder Scrolls Online: Wolfhunter
The Elder Scrolls Online: Wolfhunter

dodatek do gry13 sierpnia 2018

Niewielki dodatek do gry The Elder Scrolls Online z wilkołakami w roli głównej. Wprowadza dwa nowe lochy (dostępne zarówno w standardowym wariancie, jak i w wersji przeznaczonej dla weteranów), specjalne przedmioty, osiągnięcia etc.

The Elder Scrolls Online: Summerset
The Elder Scrolls Online: Summerset

dodatek do gry21 maja 2018

Dziesiąty dodatek (drugi rozdział) do gry MMORPG The Elder Scrolls Online. Rozszerzenie wprowadza nową krainę: tytułową wyspę Summerset, ojczyznę Elfów Wysokiego Rodu. Oferuje również kontynuację głównego wątku fabularnego i masę opcjonalnych wyzwań pobocznych. Ponadto po raz pierwszy w historii marki gracze mogą dołączyć do zakonu Psijiców i poznać sekrety ich sztuk magicznych.

The Elder Scrolls Online: Dragon Bones
The Elder Scrolls Online: Dragon Bones

dodatek do gry12 lutego 2018

Niewielki dodatek do gry The Elder Scrolls Online, wprowadzający dwa nowe lochy (dostępne zarówno w standardowym wariancie, jak i w wersji przeznaczonej dla weteranów), specjalne przedmioty, osiągnięcia etc. Motywem przewodnim tego DLC są nekromanci, którzy spiskują przeciwko Cesarstwu Tamriel, próbując ożywić potężnego smoka.

The Elder Scrolls Online: Clockwork City
The Elder Scrolls Online: Clockwork City

dodatek do gry23 października 2017

Kolejne duże rozszerzenie do wyprodukowanego przez firmę ZeniMax Online przebojowego MMORPG The Elder Scrolls Online. Dodatek zatytułowany Clockwork City oferuje zupełnie nową kampanię fabularną, obliczoną na ok. 10 godzin rozgrywki, a podczas zabawy trafiamy do miasta Sotha Sila, położonego na południu prowincji Morrowind. Celem gracza jest zaś położenie kresu knowaniom Daedr, czyli potężnych i złowrogich istot pochodzących z czeluści Otchłani. Opisywane rozszerzenie nie wprowadza żadnych zmian w warstwie technicznej gry podstawowej, koncentrując się na nowej zawartości. Poza wspomnianym miastem, które w trakcie rozgrywki możemy swobodnie eksplorować, odkrywając jego zakamarki i sekrety, w tytułowym Clockwork City na wykonanie czeka oczywiście cała masa zadań fabularnych oraz misji pobocznych. Ponadto w trakcie rozgrywki możemy również zdobyć nowe elementy wyposażenia, na czele z daedrycznymi pancerzami i uzbrojeniem.

The Elder Scrolls Online: Horns of the Reach
The Elder Scrolls Online: Horns of the Reach

dodatek do gry14 sierpnia 2017

Dodatek DLC do gry The Elder Scrolls Online, czyli popularnej gry MMORPG studia ZeniMax Online. Największą nowością wprowadzoną w Horns of the Reach są dwa niedostępne wcześniej lochy, czyli Bloodroot Forge oraz Falkreath Hold. Opisywany add-on zawiera ponadto szereg nowych przedmiotów, masek potworów i osiągnięć. Wraz z rozszerzeniem zadebiutowała także darmowa aktualizacja, która wprowadziła nową mapę dla trybu Battlegrounds, zwaną Arcane University, oraz nowy zestaw zasad dla tego wariantu rozgrywki, noszący miano Chaos Ball. Zawartość dla trybu Battlegrounds udostępniono wyłącznie posiadaczom dodatku The Elder Scrolls Online: Morrowind, w przeciwieństwie do innych wprowadzonych przez update nowości, takich jak domy, meble, elementy estetyczne, skrzynie z walutą oraz wydarzenia świąteczne, z których mogą cieszyć się również osoby posiadające wyłącznie podstawową wersję gry.

The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist
The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist

dodatek do gry1 sierpnia 2017

Jedno z kilku rozszerzeń do MMORPG-a osadzonego w lubianym uniwersum fantasy Tamriel. Dodatek The Elder Scrolls: Online - Shadows of the Hist wprowadza dwa argoniańskie podziemia, do których zabiera nas nowy wątek fabularny. Pierwszym z nich jest Cradle of Shadows, w którym gracze pomagają Argonianom z Mrocznego Bractwa w walce z zabójcami próbującymi pogrążyć w chaosie krainę Black Marsh. Drugi to Ruins of Mazzatun, czyli zagadkowe ruiny miasta stworzonego przez Argonian z plemienia Xit-Xaht, którego członkowie zmuszają współplemieńców do niewolniczej pracy nad tajemniczym projektem, jaki doprowadził ich do szaleństwa. Obie lokacje są dostępne w dwóch wariantach: zwykłym i przeznaczonym dla weteranów – ich poziom skalowany jest do poziomu lidera grupy. Ponadto The Elder Scrolls Online - Shadows of the Hist oferuje nowe osiągnięcia do odblokowania, znajdźki oraz elementy wyposażenia dla postaci (w tym tzw. Potworne maski).

The Elder Scrolls Online: Morrowind
The Elder Scrolls Online: Morrowind

dodatek do gry6 czerwca 2017

Kolejne duże rozszerzenie do MMORPG-a The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited od ZeniMax Online Studios. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Morrowind pozwala nam zwiedzić wyspę Vvardenfell, znajdującą się na terenie tytułowej prowincji Morrowind. Fabuła koncentruje się na tajemniczej chorobie, która dotknęła Viveca – jednego z członków Trójcy, czyli boskich strażników tego terytorium. Zadaniem graczy jest znalezienie lekarstwa i przywrócenie mu sił. W dalszym ciągu podstawą zabawy jest eksploracja i wykonywanie zadań zlecanych przez mieszkańców rozległego świata. Istotny element rozgrywki stanowi również walka z różnego rodzaju oponentami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko to robić w pojedynkę, jednak przygoda nabiera rumieńców, gdy podróżujemy w towarzystwie innych graczy. Oprócz dodatkowej krainy i wątku fabularnego, rozszerzenie wprowadza nową klasę - Strażnika. Postać ta robi doskonały użytek z magii natury, a dodatkowo w walce wspiera go oswojony niedźwiedź. Inną nowością jest kolejny rodzaj rozgrywek PvP, tzw. Battlegrounds, skoncentrowany na starciach trzech czteroosobowych drużyn.

The Elder Scrolls Online: Dark Brotherhood
The Elder Scrolls Online: Dark Brotherhood

dodatek do gry31 maja 2016

Czwarty duży dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online, stworzonej przez studio ZeniMax Online pod skrzydłami firmy Bethesda Softworks. Rozszerzenie umożliwia graczom zostanie członkiem tytułowego Mrocznego Bractwa, czyli najsłynniejszej gildii zabójców w uniwersum. Starają się oni o wpływy w zachodniej części prowincji Cyrodiil, dzięki czemu gracze mogą odwiedzić obszary znane z gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, obejmujące przede wszystkim miasta Anvil i Kvatch. Oprócz misji głównego wątku fabularnego dodatku, Dark Brotherhood oferuje wiele atrakcji, w tym codzienne zlecenia zabójstw, dwa małe lochy oraz tyleż wyzwań z bossami do pokonania: turniej na arenie w Kvatchu oraz polowanie na minotaura w lokacji Tribune’s Folly. Ponadto po wstąpieniu do Mrocznego Bractwa bohater otrzymuje nowe drzewko umiejętności pasywnych, a także wiele nowych przedmiotów do zdobycia lub stworzenia. Atrakcje z rozszerzenia są dostępne dla postaci na każdym poziomie doświadczenia.

The Elder Scrolls Online: Thieves Guild
The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

dodatek do gry7 marca 2016

Kolejne duże rozszerzenie DLC do wydanego wiosną 2014 roku MMORPG The Elder Scrolls Online. Fabuła dodatku zatytułowanego Thieves Guild skupia się na tytułowej Gildii Złodziei z Abah’s Landing, prześladowanej przez najemne siły Stalowego Koła, próbujące sprowadzić na gildię karę za pewien fatalny w skutkach skok. Gracze wcielają się w rolę nowych rekrutów gildii, których zadaniem będzie odbudowanie jej mocno nadszarpniętej reputacji. Rozszerzenie wprowadza sporą liczbę nowości i zmian, będących konsekwencją wcielenia się w zupełnie nową postać złodzieja. Do dyspozycji graczy oddano nowe pustynne tereny o nazwie Hew’s Bane, nowe wyzwania i przeciwników do pokonania, a także niedostępny wcześniej ekwipunek związany z tematyką dodatku. Nie obyło się także bez zmian w drzewku rozwoju postaci, w którym pojawiły się zdolności pasywne, zarezerwowane wyłącznie dla członków Gildii. Integralną częścią dodatku jest patch, wprowadzający do gry sporą liczbę poprawek i udoskonaleń.

The Elder Scrolls Online: Orsinium
The Elder Scrolls Online: Orsinium

dodatek do gry2 listopada 2015

Drugi duży dodatek DLC do gry The Elder Scrolls Online studia ZeniMax Online. Fabuła rozszerzenia o nazwie Orsiunium rozgrywa się w północno-zachodniej części kontynentu Tamriel – w mroźnych górach Wrothgara, będących ojczyzną rasy orków - i osnuta jest wokół jednoczenia klanów tejże rasy przez króla Kuroga, pragnącego odbudować podupadły kraj ze stolicą w tytułowym Orsinium. Dodatek dostępny jest dla graczy na każdym poziomie doświadczenia i prócz całkiem nowych, zamieszkanych przez orków terenów oraz licznych przedmiotów do zdobycia lub własnoręcznego wytworzenia, oferuje także skryte w sercu lodowca podziemia oraz przeznaczoną do zabawy w pojedynkę arenę Maelstrom z nową serią wyzwań. Dodatek udostępniony został nieodpłatnie dla wszystkich osób opłacających subskrypcję, a jego integralną częścią jest patch, wprowadzający do gry macierzystej szereg poprawek. Obejmują one m.in. system łączenia graczy w drużyny, skalowanie poziomów czy przydzielanie punktów czempiona.

The Elder Scrolls Online: Imperial City
The Elder Scrolls Online: Imperial City

dodatek do gry31 sierpnia 2015

Pierwszy duży dodatek fabularny do gry The Elder Scrolls Online autorstwa ZeniMax Online Studios. W rozszerzeniu zatytułowanym Imperial City przenosimy się do tytułowego Cesarskiego Miasta w prowincji Cyrodiill, które oblegane jest przez siły daedrycznego księcia Molag Bala. Zadaniem graczy jest zaś rozprawić się z najeźdźcami i przywrócić ład we wspomnianej stolicy. Wraz z dodatkiem otrzymujemy tytułową lokację podzieloną na sześć pomniejszych dzielnic, w których nie zabraknie szeregu nowych postaci niezależnych oraz przeciwników, a także sporej liczby dodatkowych zadań w modelu PvE i PvP. Imperial City oferuje również trzy kolejne lochy: The Imperial Sewers, White-Gold oraz Imperial City Prison oraz nieznaną wcześniej walutę (tzw. kamienie Tel Var). Dzięki niej, wszyscy gracze posiadający 16 rangę Weterana otrzymują sposobność kupna cennego, wysokopoziomowego ekwipunku oraz dostęp do specjalnych skrytek z rzadkimi i potężnymi przedmiotami.