Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPCXONEPS4
Okładka The Elder Scrolls Online: Thieves Guild (PC)

The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

Kolejne duże rozszerzenie DLC do wydanego wiosną 2014 roku MMORPG The Elder Scrolls Online.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls Online.

RPG | FPP | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | The Elder Scrolls

Okładka The Elder Scrolls Online: Thieves Guild (PC)

data premiery gry:

7mar2016

PC

22mar2016

XONE

23mar2016

PS4

Thieves Guilld to kolejny duży dodatek DLC do wydanego na platformie PC, PS4 i XONE MMORPG The Elder Scrolls Online, opracowany przez twórców gry podstawowej z Zenimax Online Studios. Rozszerzenie udostępnione zostało zupełnie za darmo dla wszystkich opłacających subskrypcję The Elder Scrolls Online. Wszyscy pozostali gracze mogą nabyć je odpłatnie za kwotę odpowiadającą dwóm tysiącom Koron, czyli dostępnej w grze wirtualnej waluty.

Fabuła

Fabuła The Elder Scrolls Online: Thieves Guild skupia się na tytułowej Gildii Złodziei z Abah’s Landing, czyli słynnej organizacji skupiającej kieszonkowców, włamywaczy, rabusiów i złodziei. Od pewnego czasu Gildia prześladowana jest przez najemne siły, znane szerzej pod nazwą Stalowego Koła. Ta bezwzględna grupa nie cofnie się przed niczym, byle tylko sprowadzić na Gildię Złodziei karę za pewien odważny, lecz fatalny w skutkach skok. Wcielając się w rolę nowego rekruta Gildii, gracze będą skradać się po dachach, kraść kryjąc się w cieniu i odnajdować stracone skarby, aby pomóc swej organizacji odzyskać nadszarpniętą reputację.

Mechanika

Rozszerzenie o nazwie Thieves Guild wprowadza sporą liczbę nowości i zmian, których większość jest konsekwencją wcielenia się – po raz pierwszy w historii The Elder Scrolls Online – w członka tytułowej Gildii Złodziei. Przede wszystkim, w grze pojawiają się zupełnie nowe, pustynne tereny o nazwie Hew’s Bane, na których znajduje się siedziba Gildii – Abah’s Landing. Z tego też miejsca uzyskujemy dostęp do wszystkich nowych lokacji, obejmujących obszar na południu Półwyspu Hammerfell. W grze pojawiły się nowe wyzwania, przeciwnicy oraz bossowie do pokonania, a także niedostępny wcześniej ekwipunek – w tym broń oraz elementy rynsztunku związane z tematyką dodatku. Nie obyło się także bez zmian w drzewku rozwoju postaci, w którym pojawiły się zdolności pasywne, zarezerwowane wyłącznie dla członków Gildii. Zestaw nowości udostępnia wyzwanie Maw of Lorkhaj, przeznaczone dla maksymalnie 12 graczy.

Kwestie techniczne

Integralną częścią dodatku Thieves Guild na platformie PC, PS4 i XONE jest sporej wielkości patch, wprowadzający do gry macierzystej kilka poprawek i udoskonaleń. Pod względem technicznym, najważniejsze z nich to wsparcie dla klientów 64-bitowych (na PC), usprawnienia systemu dobierania graczy w drużyny (Looking for Group 2.0) oraz podwyższenie priorytetu animacji podczas walk, które może rozwiązać ewentualne problemy z lagami. Prócz tego, twórcy poprawili elementy kampanii fabularnej w Cyrodiil i wprowadzili sporo zmian w balansie rozgrywki, w szczególności dotyczących starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon HD 7850 lub lepsza, Windows 7/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-530 2.93 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6850 lub lepsza, Windows 7

Wieści ze świata (GOG.com, TES Online, Warhammer TET Vermintide, Saints Row Undercover, Age of Mythology) 29/1/2016
Wieści ze świata (GOG.com, TES Online, Warhammer TET Vermintide, Saints Row Undercover, Age of Mythology) 29/1/2016

wiadomość29 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o odpowiedniku wczesnego dostępu na GOG.com, dacie premiery dodatku Thieves Guild do The Elder Scrolls Online, zapowiedzi dwóch DLC do Warhammer: The End Times - Vermintide, premierze Age of Mythology: Tale of the Dragon i wypuszczeniu grywalnego prototypu skasowanego Saints Row Undercover na PSP. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Znamy szczegóły dodatku The Elder Scrolls Online: Thieves Guild
Znamy szczegóły dodatku The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

wiadomość22 stycznia 2016

Wraz z pierwszym trailerem zapowiadającym nowy dodatek do The Elder Scrolls Online pod tytułem Thieves Guild (Gildia Złodziei), otrzymaliśmy od Bethesdy więcej szczegółowych informacji na temat tego, co się w nim znajdzie.

The Elder Scrolls Online – dwa dodatki i inne plany na I połowę 2016 roku
The Elder Scrolls Online – dwa dodatki i inne plany na I połowę 2016 roku

wiadomość14 stycznia 2016

Studio ZeniMax Online podzieliło się planami co do rozwoju MMORPG The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited w najbliższych miesiącach. Do połowy 2016 roku otrzymamy dwa spore dodatki – Thieves Guild i Dark Brotherhood – a także doświadczymy szeregu zmian w różnych aspektach rozgrywki.

PC
XONE
PS4