Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2016, 13:06

autor: Miki

Znamy szczegóły dodatku The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

Wraz z pierwszym trailerem zapowiadającym nowy dodatek do The Elder Scrolls Online pod tytułem Thieves Guild (Gildia Złodziei), otrzymaliśmy od Bethesdy więcej szczegółowych informacji na temat tego, co się w nim znajdzie.

Jak widać powyżej, twórcy The Elder Scrolls Online pozazdrościli GTA V napadów na tyle, że postanowili na jednym z nich oprzeć całą fabułę dodatku do gry. - Znamy szczegóły na temat dodatku The Elder Scrolls Online: Thieves Guild - wiadomość - 2016-01-22
Jak widać powyżej, twórcy The Elder Scrolls Online pozazdrościli GTA V napadów na tyle, że postanowili na jednym z nich oprzeć całą fabułę dodatku do gry.

Nie znamy jeszcze ceny ani daty premiery dodatku, jednak wiemy, że wprowadzi on do świata Tamriel Gildię Złodziei, wraz z nowymi lokacjami oraz zadaniami dla graczy. Z opisu, który udostępniła Bethesda po publikacji zapowiedzi, możemy dowiedzieć się nieco o tle fabularnym zbliżającego się DLC.

Gildia Złodziei z Abah’s Landing, organizacja kieszonkowców, włamywaczy, rabusiów oraz złodziei, jest prześladowana przez najemne siły znane jak Stalowe Koło. Ta bezwzględna organizacja nie zatrzyma się przed niczym, tylko po to, aby sprowadzić na Gildię karę za poważny skok, który potoczył się fatalnie. Jako nowy rekrut, będziesz skradać się po dachach, kraść kryjąc się w cieniu oraz odnajdywać stracone skarby, aby pomóc Gildii odzyskać straconą reputację

Wraz z dodatkiem otrzymamy nowe zdolności oraz ekwipunek, nieznane wcześniej lokacje i pełno nowych wyzwań związanych ze specyfiką zajęć Gildii Złodziei. Dokładna lista obejmuje wszystkie szczegóły podane przez producenta gry:

 1. Możliwość dołączenia po raz pierwszy w historii The Elder Scrolls Online do Gildii Złodziei.
 2. Nowe tereny o nazwie Hew’s Bane, na których znajduje się Abah’s Landing, dom Gildii oraz miejsce, z którego otrzymamy dostęp do wszystkich nowych lokacji, mieszczących na południu półwyspu Hammerfell.
 3. Godziny nowej rozgrywki fabularnej, przedłużające zabawę z The Elder Scrolls Online.
 4. Nowe wyzwanie dla maksymalnie 12 graczy: Maw of Lorkhaj.
 5. Bossowie do pokonania oraz nowe podziemia do eksploracji.
 6. Zajęcia, które pozwolą nam zagłębić się w działalność kryminalną Gildii.
 7. Nowe zdolności pasywne, specjalnie dla członków Gildii.
 8. Więcej ekwipunku, w tym broń oraz elementy rynsztunku, charakterystyczne dla tematyki dodatku.

Do tego, wraz z dodatkiem, pojawi się patch wprowadzający do rozgrywki kilka poprawek oraz udoskonaleń. Bethesda podała listę zmian, które zadebiutują wraz z Gildią Złodziei:

 1. Możliwość zainstalowania 64-bitowego klienta ESO dla PC i Maców.
 2. Poprawione opcje budowania grup i wprowadzone nowe możliwości zawierania przymierzy poza narzędziami do tworzenia grup.
 3. Dużo zmian w balansie rozgrywki, również dotyczących starć.
 4. Wprowadzenie przewijania tekstu podczas walki.
 5. Poprawione kampanie rozgrywające się w Cyrodiil.
 6. Dostęp do wszystkich przymierzy, niezależnie od kolejności wyboru, po osiągnięciu pierwszej rangi weterana.
 7. Podczas walki wszelkie animacje dostaną najwyższy priorytet, co może pomóc rozwiązać problemy z lagami.
 8. Poprawione animacje twarzy postaci na platformie Mac.
Rasa Khajiit była zawsze postrzegana stereotypowo w uniwersum The Elder Scrolls jako złodzieje – teraz możemy mieć z nimi znacznie więcej do czynienia. - Znamy szczegóły na temat dodatku The Elder Scrolls Online: Thieves Guild - wiadomość - 2016-01-22
Rasa Khajiit była zawsze postrzegana stereotypowo w uniwersum The Elder Scrolls jako złodzieje – teraz możemy mieć z nimi znacznie więcej do czynienia.

To właściwie wszystkie informacje, jakie udostępnił producent o dodatku oraz łatce do gry - na więcej wiadomości będziemy musieli poczekać do premiery. Biorąc pod uwagę problemy, jakie nękały The Elder Scrolls Online, można dostrzec, że Bethesda stara się bardzo, aby umilić graczom przygody w sieciowej wersji Tamriel – począwszy od przejścia na model Buy To Play (czyli jednorazowy zakup gry zapewniający dostęp do podstawowej zawartości i zrezygnowanie z obligatoryjnego abonamentu uprawniającego do rozgrywki na rzecz mikrotransakcji), przez starania, aby poprawić funkcjonowanie gry na poziomie rozgrywki oraz oferowanej zawartości.

Poprzedni dodatek, Imperial City kosztował około 25 dolarów lub 2500 koron w walucie gry, co obecnie daje w przeliczeniu niecałe 100 złotych. W przypadku Gildii Złodziei możemy się spodziewać podobnej ceny. Należy też pamiętać, że Bethesda obiecała dodanie do ESO Mrocznego Bractwa, które jest jedną z ulubionych gildii fanów uniwersum The Elder Scrolls

 1. Oficjalna strona gry
 2. Elder Scrolls Online - Kompendium wiedzy
 3. Recenzja Elder Scrolls Online na Gry-Online.pl