Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2016, 13:18

autor: luckie

Pudełkowe Life is Strange Limited Edition debiutuje w Polsce

Gra przygodowa Life is Strange doczekała się pudełkowego wydania, dostępnego na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w formie Limited Edition. Oprócz samej gry (w angielskiej wersji językowej) zawiera ono komentarz twórców, soundtrack i album.

Dziś na rynku europejskim debiutuje fizyczne wydanie pełnego sezonu przygodówki studia DONTNOD, w naszym kraju dystrybuowane przez firmę Cenega. Pudełkowe Life is Strange jest dostępne w tzw. edycji limitowanej, oprócz samej gry (z komentarzem twórców wypuszczonym parę dni temu jako darmowe DLC) zawierającej licencjonowaną ścieżkę dźwiękową z utworami takich artystów jak Alt-J, Foals, Jose Gonzalez i innych oraz 32-stronicowy album z grafikami z gry. Life is Strange Limited Edition jest dostępne na PC, PlayStation 4 i Xboksa One (brak wersji na konsole poprzedniej generacji). Jedyny minus to fakt, że gra w dalszym ciągu nie otrzymała polskiej wersji językowej, więc póki co pozostaje nam grać po angielsku lub skorzystać z fanowskiego spolszczenia.

Zawartość pudełkowego wydania gry Life is Strange - Pudełkowe Life is Strange Limited Edition debiutuje w Polsce - wiadomość - 2016-01-22
Zawartość pudełkowego wydania gry Life is Strange

Life is Strange zasługuje na miano jednej z najlepszych gier 2015 roku. Po średnio udanym Remember Me Francuzi z DONTNOD Entertainment zdołali stworzyć naprawdę ciekawą grę przygodową, poruszającą dojrzałe tematy, kreującą wiarygodne, niebanalne postaci oraz stawiającą graczy przed niejednoznacznymi wyborami natury moralnej. Widać, że twórcy czerpali garściami od branżowych kolegów z Telltale Games i ich The Walking Dead, ale jednocześnie dostarczyli nam coś świeżego i wciągającego, pod niektórymi względami nawet przewyższając tamtą produkcję.

Zgodnie ze współczesnym trendem, Life is Strange ukazało się w formie pięciu epizodów, z których pierwszy zadebiutował w formie cyfrowej 30 stycznia 2015 roku, a ostatni 20 października. W sieci krążą nieoficjalne plotki o kolejnym sezonie gry, ale do tej pory deweloperzy nie potwierdzili planów stworzenia kontynuacji.

  1. Recenzja gry Life is Strange - The Walking Dead zdetronizowane?
  2. Life is Strange - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Life is Strange