Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2015, 10:35

autor: Entelarmer

Life is Strange 2 (nie)potwierdzone

Francuski serwis Alchimy opublikował wywiad z Alainem Damasio, w którym współzałożyciel studia Dontnod potwierdzał powstanie Life is Strange 2. Jednak nie minął jeszcze początkowy entuzjazm, a tekst rozmowy został zmieniony i wspomniane potwierdzenie zniknęło bez śladu.

Fani już witali się z kontynuacją Life is Strange, ale najwyraźniej na potwierdzenie przyjdzie im jeszcze trochę poczekać. - Life is Strange 2 (nie)potwierdzone - wiadomość - 2015-11-09
Fani już witali się z kontynuacją Life is Strange, ale najwyraźniej na potwierdzenie przyjdzie im jeszcze trochę poczekać.

Stworzone przez francuskie studio Dontnod Life is Strange okazało się ogromnym sukcesem, spotykając się z ciepłym przyjęciem recenzentów oraz graczy. Nie dziwi więc, że choć ostatni epizod zadebiutował ledwo kilka tygodni temu, spekulacje o powstaniu drugiego sezonu krążyły już od dłuższego czasu. Jeszcze w marcu przedstawiciel studia informował, że zespół zbiera pomysły na sequel, ale jego powstanie miało być uzależnione od decyzji wydawcy, firmy Square Enix. Wczoraj zaś fani epizodycznej przygodówki mieli chwilę euforii, po tym jak serwis Alchimy opublikował wywiad z Alainem Damasio – współzałożycielem Dontnod. Z rozmowy przeprowadzonej w języku francuskim, a przetłumaczonej przez użytkowników Reddita, wynikało, że Life is Strange 2 zostało ostatecznie potwierdzone.

Zwykle w tym miejscu znajdują się informacje dotyczące ujawnionych szczegółów lub spekulacji bądź braku tychże. Tyle że gdy fani zaczęli już na dobre świętować, użytkownicy Reddita donieśli, ze francuski serwis niespodziewanie zmienił treść rozmowy. I tak, o ile wcześniej wypowiedź Damasio jednoznacznie potwierdzała wydanie kontynuacji, o tyle według „poprawionej” wersji współzałożyciel Dontnod wyraził jedynie chęć wzięcia udziału w ewentualnych pracach nad drugim Life is Strange. Oczywiście nie oznacza to, że Life is Strange 2 nie powstanie, ale wyraźnie wskazuje, że twórcy wciąż czekają na zgodę Square Enix.

Life is Strange to epizodyczna gra przygodowa od studia Dontnod, opowiadająca historię Max Caulfied. Po powrocie do rodzinnego miasteczka Arcadia Bay bohaterka dowiaduje się, że zaginęła jej koleżanka, Rachel Amber, a ona sama odkrywa w sobie zdolność do manipulowania czasem. Tytuł ukazał się w pięciu epizodach na PC i na konsolach Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 oraz PlayStation 3.