Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2015, 12:05

Life is Strange – dziś premiera ostatniego epizodu

Dziś swoją premierę ma piąty odcinek gry Life is Strange – epizodycznej przygodówki stworzonej przez Dontnod Entertainment. Tym samym kończy się historia, której pierwszy epizod ukazał się w styczniu tego roku. Z tej okazji twórcy przygotowali zwiastun przypominający najważniejsze wydarzenia z wcześniejszych odcinków.

Dziś premiera ostatniego epizodu gry Life is Strange. - Life is Strange – dziś premiera ostatniego epizodu - wiadomość - 2015-10-20
Dziś premiera ostatniego epizodu gry Life is Strange.

Dziś na rynku ukazał się zapowiedziany we wrześniu ostatni, piąty odcinek epizodycznej przygodówki Life is Strange. Jest to zatem zakończenie historii rozpoczętej w styczniu tego roku wraz z premierą pierwszej części. Datę premiery wybrano nieprzypadkowo – 20 października przypadają urodziny głównej bohaterki gry, Max Caulfield.

Z tej okazji twórcy przygotowali zwiastun najnowszego odcinka. Możemy w nim zobaczyć nie tylko urywki z premierowego epizodu, ale także najważniejsze wydarzenia z wcześniejszych części. Z uwagi na to osoby, które nie znają jeszcze całej dotychczasowej opowieści, a są zainteresowane jej poznaniem w trakcie gry powinny uważać na spoilery.

Zgodnie z opisem wydawcy – firmy Square Enix – w odcinku pod tytułem Polarized Max uczy się, że nie można bezkarnie manipulować czasem, co prowadzi ją do najbardziej rozdzierającej decyzji w swoim życiu. Tymczasem miasteczko Arcadia Bay przygotowuje się na nadejście huraganu.

Jeszcze w marcu, w rozmowie z serwisem Siliconera, dyrektor kreatywny studia Dontnod, Jean-Maxime Moris, przyznał, że ekipa jest w trakcie zbierania pomysłów na ewentualny drugi sezon Life is Strange. Jednak decyzja o kontynuacji będzie zależała od wyników sprzedażowych i postawy wydawcy, firmy Square Enix:

Mam nadzieję, że otrzymamy możliwość dalszych prac. Musimy wykorzystać to, co już zrobiliśmy. Chodzi o balans pomiędzy próbowaniem czegoś nowego i opieraniu się na tym, co gotowe. Zaczęliśmy rozmawiać o pomysłach na drugą serię. Oczywiście musimy poczekać na wyniki pierwszego sezonu, tak samo, jak Square Enix. Prace jeszcze nie ruszyły, ale zaczęliśmy bardzo wczesną fazę koncepcyjną.

Warto dodać, że jak informowaliśmy pod koniec lipca, sprzedaż tytułu przekroczyła już wówczas milion sztuk. Nadmieńmy, że w tej samej rozmowie Moris wyraził również gotowość do pracy nad kontynuacją gry Remember Me. W tym wypadku, decyzja zależy od właściciela licencji – firmy Capcom.

Life is Strange to gra przygodowa, wykorzystująca serialową konwencję, znaną m.in. z produkcji studia Telltale Games. Historia opowiada o nastoletniej Max Caulfield, która po kilku latach nieobecności wraca do rodzinnego miasteczka Arcadia Bay. Tam okazuje się, że zaginęła jej koleżanka Rachel Amber, główna bohaterka zaś odkrywa w sobie zdolność do manipulowania czasem. Gra jest dostępna na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 i Xbox One.