Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2016, 12:23

autor: Entelarmer

Nowe informacje o Endless Space 2 i dodatku do Endless Legend

Studio Amplitude świętuje piątą rocznicę założenia. W ramach tzw. Endless Day twórcy ujawnili garść informacji m.in. na temat ras w Endless Space 2, dodatku Shifters do Endless Legend i wynikach sprzedaży pierwszego Endless Space.

Fani gier sygnowanych logiem Endless nie mogą narzekać na brak informacji o swoich ulubionych tytułach. - Nowe informacje o Endless Space 2 i dodatku do Endless Legends - wiadomość - 2016-01-22
Fani gier sygnowanych logiem Endless nie mogą narzekać na brak informacji o swoich ulubionych tytułach.
Endless Day – nowe informacje:
  • Sprzedano milion kopii Endless Space.
  • Endless Space 2 zostanie udostępniony w ramach Wczesnego Dostępu Steam w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Ponadto w grze pojawi się rasa Sofonów.
  • Endless Legend w kwietniu otrzyma dodatek Shifters (nowa rasa, moce oraz rodzaj zasobu). Dodatkowo w grze pojawi się jeszcze jedna rasa nie później niż w okresie wakacyjnym.
  • Do godziny 19:00 gry z serii Endless będzie można zakupić w sklepie Steam po obniżonej cenie.

Od wczoraj zespół Amplitude Studios świętuje piątą rocznicę założenia studia, a w ramach tzw. Endless Day twórcy serii Endless m.in. rozdawali klucze dostępu do gier i zaimplementowali do poszczególnych części cyklu specjalne osiągnięcia, bohaterów oraz wydarzenia, które znikną po 25 stycznia. Co ważniejsze jednak, studio podzieliło się informacjami na temat swoich gier. W trakcie sesji na żywo w serwisie Twitch poinformowano o sprzedaniu miliona egzemplarzy pierwszego Endless Space, a kontynuacja w postaci Endless Space 2 zadebiutuje we Wczesnym Dostępie platformy Steam „w przeciągu kilku miesięcy”. Ponadto w dwójce powróci frakcja Sofonów (Sophons), rasy zaawansowanej ewolucyjnie w wyniku mutacji popromiennych i rozpowszechnionej w kosmosie, której przedstawiciele skupiają się na poszukiwaniu wiedzy, a wojnę postrzegają jako stratne przedsięwzięcie. Co ciekawe, na zakończenie sesji dwaj prowadzący założyli gogle rzeczywistości wirtualnej, co można uznać za wskazówkę odnośnie nieokreślonego projektu studia. Wypada też wspomnieć, że ruszyła oficjalna encyklopedia (wikia) Endless Space 2, gdzie będą umieszczane kolejne informacje o grze.

Nowości czekają także na fanów Endless Legend, jako że w kwietniu gra otrzyma kolejny dodatek, zatytułowany Shifters. Rozszerzenie wprowadzi nową rasę zwaną Allayi, zgodnie z nazwą DLC potrafiącą się zmieniać w trakcie zimy w celu łatwiejszego przetrwania tego okresu. Także pozostałe strony konfliktu otrzymają dodatkowe możliwości na czas śniegu i mrozu, a to za sprawą nowego surowca – pereł Aurigi (Pearls of Auriga). Te będzie można poświęcić na ołtarzu Aurigi w celu uzyskania specjalnych zimowych mocy. Sami Allayi bynajmniej nie będą ostatnią nową frakcją – w trakcie sesji na Twitchu twórcy wspomnieli także o rasie inspirowanej lwami, która ma zadebiutować najpóźniej w czasie tegorocznego lata.

Drugi dodatek do Endless Legend wprowadza kolejną rasę do świata gry. - Nowe informacje o Endless Space 2 i dodatku do Endless Legends - wiadomość - 2016-01-22
Drugi dodatek do Endless Legend wprowadza kolejną rasę do świata gry.

Wspomnijmy też, że do godziny 19:00 trwają promocje w sklepie Steam na produkcje Amplitude Studios, dzięki czemu można je zakupić z rabatem 30-80%. Informacje o tych ofertach oraz innych atrakcjach związanych z Endless Day możecie przeczytać we wpisie twórców na platformie firmy Valve.