Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka The Elder Scrolls Online: Summerset (PC)

The Elder Scrolls Online: Summerset

Summerset do opracowany z myślą o pecetach dziesiąty duży dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online. Rozszerzenie wprowadza nową krainę: tytułową wyspę Summerset, ojczyznę Elfów Wysokiego Rodu.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls Online.

RPG | FPP | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | The Elder Scrolls

Okładka The Elder Scrolls Online: Summerset (PC)

data premiery gry:

21maj2018

PC

5cze2018

PS4 XONE

The Elder Scrolls Online: Summerset to wydany na platformę PC, PS4 i XONE dodatek do popularnego MMORPG-a z 2014 roku. Obie produkcje opracował zespół ZeniMax Online Studios.

Fabuła

W dodatku udajemy się na tytułową wyspę, będącą ojczyzną Elfów Wysokiego Rodu. Dawniej dostęp do niej był zamknięty dla obcych, ale dekretem królowej Ayrenn jej granice zostały otwarte dla przybyszów z dalekich krain. Na miejscu spróbujemy odkryć sekrety spisku, który może zagrozić przyszłości całego Tamriel.

Fabuła dodatku stanowi bezpośrednią kontynuację historii zapoczątkowanej w podstawowej wersji gry i rozwiniętej dalej w kolejnych rozszerzeniach.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE The Elder Scrolls Online: Summerset to typowy dodatek, więc nie wprowadza do gry żadnych dużych zmian, koncentrując się na rozbudowaniu jej zawartości. Największą atrakcją rozszerzenia jest imponująca rozmiarami nowa strefa Wyspy Summerset, pełna przygód, lochów i postaci niezależnych. Ponadto po raz pierwszy w historii marki gracze otrzymali opcję dołączenia do zakonu Psijiców. Możemy zwiedzić ich tajną stolicę, czyli Artaeum, i opanować magię tej grupy, co zapewnia dostęp do nowej linii umiejętności bojowych, pozwalających nawet przejąć kontrolę nad samym czasem.

The Elder Scrolls Online: Summerset umożliwia graczom wytwarzanie własnej biżuterii, zapewniającej różne ułatwienia. Nie zabrakło również nowych grupowych wyzwań PvE dla dwunastoosobowej drużyny. Warto wspomnieć, że użytkownicy dopiero zaczynający przygodę z grą otrzymali opcję uzyskania dostępu do zawartości dodatku bez ukończenia podstawowej wersji i wcześniejszych DLC. Gdy podejmą taką decyzję, nowy samouczek i obszar startowy sprawią, że nie będą czuli się zagubieni.

Kwestie techniczne

Dostępne na platformie PC, PS4 i XONE The Elder Scrolls Online: Summerset wymaga do działania podstawowej wersji gry. Rozszerzenie nie wpływa na oprawę wizualną i dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do The Elder Scrolls Online: Summerset

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls Online: Summerset

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls Online: Summerset

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300 / AMD FX-4350, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 85 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-540 / AMD A6-3620, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6850 lub lepsza, 85 GB HDD, Windows 7 64-bit

The Elder Scrolls Online otrzyma DLC Wolfhunter i duży dodatek Murkmire
The Elder Scrolls Online otrzyma DLC Wolfhunter i duży dodatek Murkmire

wiadomość11 czerwca 2018

Podczas konferencji firmy Bethesda omówiono plany rozwoju The Elder Scrolls Online na najbliższe miesiące. Obejmuje to DLC Wolfhunter, z parą lochów pozwiązanych fabularnie z wilkołakami, oraz duży dodatek Murkmire. Twórcy odnieśli się też do niedawnej premiery rozszerzenia Summerset.

Summerset drugim dużym dodatkiem do The Elder Scrolls Online
Summerset drugim dużym dodatkiem do The Elder Scrolls Online

wiadomość22 marca 2018

Studio Bethesda ujawniło wielkie rozszerzenie Summerset do MMORPG-a The Elder Scrolls Online. Z tej okazji uruchomiono również darmowy tydzień z grą.

PC
PS4
XONE