Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2018, 10:53

Summerset drugim dużym dodatkiem do The Elder Scrolls Online

Studio Bethesda ujawniło wielkie rozszerzenie Summerset do MMORPG-a The Elder Scrolls Online. Z tej okazji uruchomiono również darmowy tydzień z grą.

Na Wyspę Summerset udamy się w maju. - Summerset drugim dużym dodatkiem do The Elder Scrolls Online - wiadomość - 2018-03-23
Na Wyspę Summerset udamy się w maju.

Studio Bethesda zapowiedziało The Elder Scrolls Online: Summerset, czyli kolejny duży dodatek do popularnego MMORPG-a z 2014 roku. Rozszerzenie ukaże się na PC 21 maja tego roku. Użytkownicy konsol Xbox One i PlayStation 4 dołączą do zabawy dwa tygodnie później - 5 czerwca. Produkcja nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

W dodatku udamy się do tytułowej krainy, będącej ojczyzną Elfów Wysokiego Rodu i spróbujemy odkryć sekrety spisku, który może zagrozić przyszłości całego Tamriel. Fabuła dodatku ma stanowić bezpośrednią kontynuację historii zapoczątkowanej w podstawowej wersji gry i rozwiniętej dalej w kolejnych rozszerzeniach.

Największą atrakcją dodatku będzie oczywiście nowa strefa w postaci Wyspy Summerset, która rozmiarami ma przebić terytoria Vvardenfell dodane przez zeszłoroczne DLC Morrowind. Ponadto po raz pierwszy w historii marki gracze otrzymają możliwość dołączenia do zakonu Psijiców. Będziemy mogli zwiedzić ich tajną stolicę, czyli Artaeum, i opanować magię tej grupy, co zapewni dostęp do nowej linii umiejętności bojowych, pozwalających przejąć nawet kontrolę nad samym czasem.

The Elder Scrolls Online: Summerset pozwoli graczom wytwarzać własną biżuterię, zapewniającą różne przydatne ułatwienia. Nie zabraknie również nowych grupowych wyzwań PvE dla dwunastoosobowej drużyny. Warto wspomnieć, że użytkownicy dopiero zaczynający przygodę z grą otrzymają opcję uzyskania dostępu do zawartości dodatku bez ukończenia podstawowej wersji i wcześniejszych DLC. Gdy podejmą taką decyzję, nowy samouczek i obszar startowy sprawią, że nie będą czuli się zagubieni.

Warto na koniec wspomnieć, że z okazji zapowiedzi dodatku autorzy zorganizowali także darmowy tydzień z The Elder Scrolls Online. Ruszył on już na PC i PlayStation 4, a jutro dołączy wersja na Xboksa One. Zabawa potrwa do 27 marca.

  1. Recenzja gry The Elder Scrolls Online
  2. Oficjalna strona gry
  3. Darmowy tydzień z EThe elder Scrolls Online