Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2018, 11:08

Maelstrom - sieciówka o morskich bitwach fantasy zadebiutuje w kwietniu

Zespół Gunpowder Games poinformował, że 11 kwietnia we wczesnym dostępie zadebiutuje Maelstrom, czyli osadzona w realiach fantasy sieciowa gra akcji o bitwach morskich.

Gra wypłynie na wody wczesnego dostępu w przyszłym miesiącu. - Maelstrom - sieciówka o morskich bitwach fantasy zadebiutuje w kwietniu - wiadomość - 2018-03-22
Gra wypłynie na wody wczesnego dostępu w przyszłym miesiącu.
MAELSTROM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gunpowder Games
  2. Wydawca: Gunpowder Games
  3. Gatunek: sieciowa gra akcji
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery w Early Access: 11 kwietnia 2018 r.

Studio Gunpowder Games ujawniło, że traktująca o sieciowych potyczkach morskich gra Maelstrom ukaże się w Steam Early Access 11 kwietnia tego roku. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Jest to debiutancki projekt tego zespołu, ale firmie nie można odmówić doświadczenia. Studio założyła bowiem grupa weteranów branży, którzy wcześniej pracowali m.in. nad League of Legends i Overwatch oraz seriami Warhammer 40,000: Dawn of War i Company of Heroes.

Gra nastawiona będzie na sieciowe potyczki, choć w przyszłości autorzy nie wykluczają dodania trybu kooperacyjnego i kampanii fabularnej. W dniu premiery we wczesnym dostępie gracze będą mogli bawić się w dwóch wariantach rozgrywki, będących odpowiednikami deathmatcha i jego drużynowej wersji.

Podczas zabawy pokierujemy pojedynczym żaglowcem. Do wyboru będą statki należące do marynarek ludzi, krasnoludów i orków. Na mapach znajdziemy wiele skrzynek ze skarbami i wraków ze złotem, a gromadzenie tych bogactw ma być głównym motywem napędzającym rozgrywkę. Każda jednostka będzie uzbrojona, więc dużo czasu spędzimy walcząc o łupy z innymi graczami. W bitwach wykorzystamy przede wszystkim działa. Zachowaniem pocisków rządzić ma rozbudowany silnik fizyczny, a kule będą leciały stosunkowo wolno, więc trafienie przeciwnika często okaże się dużym wyzwaniem.

Potyczki urozmaici bogaty wybór pocisków. Ponadto wśród dostępnych taktyk nie zabraknie taranowania i abordażu. Dodatkowe emocje zapewni fakt, że w trakcie meczu na mapie zacznie pojawiać się coraz więcej kontrolowanych przez sztuczną inteligencję potworów morskich. Z upływem czasu ma również rosnąć agresywność tych bestii.

Gra zaoferuje bogaty wybór statków o odmiennych cechach. Ponadto każdy z nich będziemy mogli ulepszać za złoto zgromadzone w meczach. Autorzy obiecują, że w Maelstrom nie znajdziemy lootboksów ani mikropłatności. Dodatkowa zawartość udostępniana ma być za darmo lub w formie dużych płatnych DLC, których zakup będzie opcjonalny.

Warto na koniec wspomnieć, że w serwisie Kickstarter dobiega końca zbiórka na Maelstrom, gdzie autorom udało się zgromadzić skromne 10 tysięcy dolarów celu minimalnego. Akcja została zorganizowana głównie w celach promocyjnych.

  1. Oficjalna strona gry