Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Maelstrom (PC)

Maelstrom PC

Maelstrom to opracowana z myślą o pecetach sieciowa gra akcji, w której gracze toczą ze sobą bitwy morskie w krainie fantasy. Każdy uczestnik zabawy kontroluje pojedynczy statek, a mecze obracają się wokół walki i gromadzenia złota.

Akcji | fantasy | zagraj za darmo | multiplayer | statki | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Maelstrom (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia2018

wczesny dostęp

20września2019

20września2019

Steam

Maelstrom to wydana na platformę PC gra akcji traktująca o sieciowych potyczkach morskich. Produkcja jest debiutanckim projektem studia Gunpowder Games, założonego przez weteranów branży, którzy wcześniej pracowali m.in. nad League of Legends i Overwatch oraz seriami Warhammer 40,000: Dawn of War i Company of Heroes.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na platformę PC Maelstrom koncentruje się na sieciowych potyczkach morskich, w których każdy gracz kieruje pojedynczym żaglowcem. Jako że gra osadzona jest w realiach fantasy, możemy wybierać z szerokiego zestawu jednostek należących do marynarek ludzi, krasnoludów i orków. Każda jednostka jest solidnie uzbrojona, a podczas rozgrywki dużo czasu spędzamy, walcząc o łupy z innymi graczami. W bitwach wykorzystujemy przede wszystkim działa. Zachowaniem pocisków rządzi rozbudowany silnik fizyczny, a kule lecą stosunkowo wolno, więc trafienie przeciwnika często jest dużym wyzwaniem.

Potyczki urozmaica bogaty wybór pocisków. Ponadto wśród dostępnych taktyk nie zabrakło taranowania i abordażu. Dodatkowe emocje zapewnia fakt, że w trakcie meczu na mapie zaczyna pojawiać się coraz więcej kontrolowanych przez sztuczną inteligencję potworów morskich. Z upływem czasu rośnie również agresywność tych bestii.

Na mapach znajdziemy wiele skrzynek ze skarbami i wraków ze złotem, a gromadzenie tych bogactw jest głównym motywem napędzającym rozgrywkę. Fundusze możemy bowiem przeznaczyć m.in. na ulepszanie statku.

Tryby gry

Do wyboru jest wiele trybów zabawy, w tym odpowiedniki deathmatchu i jego drużynowej wersji.

Kwestie techniczne

Maelstrom może się pochwalić przyjemną dla oka trójwymiarową grafiką, której najmocniejszą stroną są ciekawe projekty statków i potworów morskich.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 4.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Maelstrom

12+

Wymagania sprzętowe Maelstrom

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Quad Core 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / Radeon HD 6870 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7 64-bit

Maelstrom - sieciówka o morskich bitwach fantasy zadebiutuje w kwietniu
Maelstrom - sieciówka o morskich bitwach fantasy zadebiutuje w kwietniu

wiadomość22 marca 2018

Zespół Gunpowder Games poinformował, że 11 kwietnia we wczesnym dostępie zadebiutuje Maelstrom, czyli osadzona w realiach fantasy sieciowa gra akcji o bitwach morskich.