Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera informacja dotyczące materiałów do craftingu. Opisaliśmy skóry, rudy żelaza, srebra, materiały budowlane, surowce, tkaniny, opal, sztaby tytanu, węgla, niklu i wolframu.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Ta strona poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla podpowiada jak pozyskiwać materiały do craftingu. Przygotowaliśmy informacje dla różnych rodzajów materiałów wykorzystywanych m.in. na potrzeby ulepszania ekwipunku czy konstruowania nowych budynków w osadzie.

Skóra

Materiał ten najłatwiej możesz pozyskiwać zabijając zwierzęta i wchodząc w interakcję z ich zwłokami celem oskórowania ich - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Materiał ten najłatwiej możesz pozyskiwać zabijając zwierzęta i wchodząc w interakcję z ich zwłokami celem oskórowania ich. Ważną wiadomością jest w tym przypadku to, że nie musisz wyłącznie polować na dzikie zwierzęta. Skóry możesz też zdobywać zabijając zwierzęta hodowlane, np. owce czy świnie. Zaletą tej metody jest to, że nie zostaniesz przez nie zaatakowany.

Inne sposoby na pozyskiwanie skór to odnajdywanie ich wraz z innym lootem (np. w skrzyniach) oraz kupowanie ich od handlarzy.

Ruda żelaza

Materiał ten najłatwiej możesz pozyskiwać niszcząc obsydianowe kamienie odnajdywane w świecie gry - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Materiał ten najłatwiej możesz pozyskiwać niszcząc obsydianowe kamienie odnajdywane w świecie gry. Przykładowy obsydianowy kamień pokazuje dołączony obrazek. Rozbicie kamienia nie powoduje automatycznego zebrania surowców - wciskaj klawisz interakcji żeby je wszystkie pozbierać z ziemi.

Inne sposoby na pozyskiwanie rudy żelaza to odnajdywanie ich wraz z innym lootem (np. w skrzyniach) oraz kupowanie ich od handlarzy.

Tkanina / Sztaba tytalu / Opal

To rzadsze odmiany materiałów, które możesz po prostu odnajdywać dzięki eksploracji świata gry - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

To rzadsze odmiany materiałów, które możesz po prostu odnajdywać dzięki eksploracji świata gry. Pamiętaj o tym żeby pomagać sobie Wzrokiem Odyna do lokalizowania interaktywnych obiektów z otoczenia.

Inny sposób na pozyskiwanie tkanin i sztab tytanu to kupowanie ich od handlarzy - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Inny sposób na pozyskiwanie tkanin i sztab tytanu to kupowanie ich od handlarzy. Nie pojawiają się one w ofercie kupców już od samego początku gry. Musisz najpierw awansować dostatecznie w grze, tzn. dotrzeć do regionów z wyższym rekomendowanym poziomem Mocy.

Opal oraz sztaby tytanu możesz też pozyskiwać w alternatywny sposób, a mianowicie otrzymywać je w nagrodę za wykonywanie zadań sekretnej gildii Tysiąca Oczu - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Opal oraz sztaby tytanu możesz też pozyskiwać w alternatywny sposób, a mianowicie otrzymywać je w nagrodę za wykonywanie zadań sekretnej gildii Tysiąca Oczu. Musisz w tym celu zaczekać aż Reda pojawi się w Kruczej Przystani po to żeby odbierać od niego losowe i czasowo ograniczone kontrakty. Więcej informacji o tej mechanice znajdziesz na osobnej stronie Dzienne questy.

Sztaba węgla / niklu / wolframu

Materiał ten najłatwiej możesz pozyskiwać odnajdując żółte ikony sztaby na mapie - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Materiał ten najłatwiej możesz pozyskiwać odnajdując żółte ikony sztaby na mapie. Mogą się one skrywać za żółtymi punktami i symbolizować skrzynię ze sztabą nadającą się do otwarcia lub przeciwnika będącego w posiadaniu sztaby (należy ograbić jego ciało po zamordowaniu go).

Alternatywnie sztaby możesz też pozyskiwać zaliczając wyzwania łowieckie z poziomu chatki łowieckiej w osadzie.

Materiały budowlane / Surowce

Oba te rodzaje przedmiotów są wykorzystywane do finansowania ulepszeń osady Wikingów - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Oba te rodzaje przedmiotów są wykorzystywane do finansowania ulepszeń osady Wikingów. Najłatwiej możesz je pozyskiwać przystępując do najazdów (rajdów) na opactwa symbolizowane na mapie świata ikonami skrzyżowanych toporów. Podczas najazdu rozglądaj się za dużymi skrzyniami, które Eivor musi otwierać przy wsparciu ze strony drugiego Wikinga.

Materiały budowlane i surowce możesz też odnajdywać w mniejszych ilościach wraz z innym lootem podczas swobodnej eksploracji świata gry.

Srebro

Srebro to nie surowiec do craftingu, tylko główna waluta w grze, która wykorzystywana jest do wszelakich zakupów - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać materiały do craftingu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Srebro to nie surowiec do craftingu, tylko główna waluta w grze, która wykorzystywana jest do wszelakich zakupów. Srebro możesz pozyskiwać na wiele sposobów:

  1. Odnajdywać wraz z innym lootem w świecie gry.
  2. Otrzymywać w nagrodę za zaliczanie misji i wydarzeń.
  3. Otrzymywać dzięki sprzedawaniu niepotrzebnych rzeczy u handlarzy.
  4. Otrzymywać dzięki używaniu twojego Jomswikinga przez innych graczy (koszary w Kruczej Przystani).