Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: W jakiej kolejności badać regiony / terytoria? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziecie informacje o tym, w jakiej kolejności eksplorować regionu dostępne w grze. Dowiecie się jakie poziomy doświadczenia są wymagane w danych częściach mapy i kiedy warto do nich docierać.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika znajdziesz rekomendowaną kolejność eksploracji regionów w grze Assassin's Creed Valhalla. Dzięki skorzystaniu z poniższej listy zmniejszy się ryzyko, że zbyt wcześnie wkroczysz do regionu stanowiącego zbyt duże wyzwanie dla Eivora.

Kolejność eksploracji regionów - informacje wstępne

Każdy region w świecie gry opisany jest rekomendowaną mocą do zwiedzania go - Assassins Creed Valhalla: W jakiej kolejności badać regiony / terytoria? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Każdy region w świecie gry opisany jest rekomendowaną mocą do zwiedzania go. Mechanikę tę dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie Sugerowana moc regionu. W skrócie - staraj się przemierzać terytoria, których rekomendowany poziom mocy jest zbliżony lub tylko niewiele wyższy od aktualnej mocy Eivora. Najlepiej żeby rekomendowana moc regionu nie była wyższa od aktualnej mocy Eivora o więcej niż 30 punktów.

Możesz zwiększać moc bohatera m.in. dzięki awansowaniu na kolejne poziomy doświadczenia i odblokowywaniu kolejnych umiejętności z drzewka rozwoju. Jeśli chcesz szybciej zacząć badać kolejne, trudniejsze regiony, to zainteresuj się aktywnościami pozwalającymi zdobywać duże ilości xp - przystępuj do misji fabularnych, pozaliczaj wydarzenia na mapie świata i odnajduj większe sekrety. Więcej podpowiedzi o gromadzeniu punktów doświadczenia znajdziesz na stronie Szybsze zdobywanie xp.

Rekomendowana kolejności odwiedzania regionów

Oto sugerowana kolejność badania regionów:

 1. Norwegia - Rygjafylke - To "startowy" region i nie ma rekomendacji co do mocy Eivora. Najlepiej postarać się jak najwięcej go pozwiedzać przed wyruszeniem w podróż do Anglii.
 2. Nie badaj już teraz regionu Horadfylke w Norwegii. Ma on bardzo wysoką sugerowaną moc (280). Powróć do tego regionu dopiero w dalszej fazie gry.
 3. Anglia - Mercia - Ledecestrescire - sugerowana moc Eivora to 20
 4. Anglia - Mercja - Grantebridgescire - sugerowana moc Eivora to 20
 5. Anglia - Wschodnia Anglia - sugerowana moc Eivora to 55
 6. Anglia - Mercja - Oxenefordscire - sugerowana moc Eivora to 90
 7. Anglia - Mercja - Lunden - sugerowana moc Eivora to 90
 8. Asgard - sugerowana moc Eivora to 90 - dostęp do Asgardu możesz odblokować budując chatkę Wyroczni w osadzie
 9. Anglia - Mercja - Sciropescire - sugerowana moc Eivora to 130
 10. Anglia - Wessex - Cent - sugerowana moc Eivora to 130
 11. Anglia - Mercja - Lincolnscire - sugerowana moc Eivora to 160
 12. Anglia - Wessex - Suthsexe - sugerowana moc Eivora to 160
 13. Anglia - Wessex - Essexe - sugerowana moc Eivora to 160
 14. Anglia - Northumbria - Eurvicscire - sugerowana moc Eivora to 190
 15. Anglia - Northumbria - Jorvik - sugerowana moc Eivora to 190
 16. Anglia - Mercja - Glowecestrescire - sugerowana moc Eivora to 220
 17. Anglia - Northumbria - Snothighamscire - sugerowana moc Eivora to 250
 18. Anglia - Wessex - Wincestre - sugerowana moc Eivora to 250
 19. Norwegia - Hordafylke - sugerowana moc Eivora to 280 - w trakcie rozgrywania sagi w tym regionie zaliczysz finałową część kampanii Sigurda i Eivora
 20. Anglia - Wessex - Hamtunscire - sugerowana moc Eivora to 340

W grze znajduje się też osobny region Vinlandia, przy czym on z racji na nietypowe założenia rozgrywki (więcej o nich na osobnej stronie o tej krainie) nie posiada rekomendowanej mocy i może być odwiedzony w dowolnym momencie kampanii.

Ile punktów Mocy potrzebuję do obejrzenia finału gry?

Finałowe wydarzenia wątków Sigurda i Eivora rozgrywają się w Hordafylke - Assassins Creed Valhalla: W jakiej kolejności badać regiony / terytoria? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Finałowe wydarzenia wątków Sigurda i Eivora rozgrywają się w Hordafylke. To drugi z regionów Norwegii i jego rekomendowany poziom Mocy to 280 punktów. Nie musisz czekać dokładnie do momentu awansowania Eivorem do tego poziomu, aczkolwiek nie radzimy wyruszać w podróż do Hordafylke dopóki nie zgromadzisz co najmniej 250 Mocy.

Ukończenie wszystkich scen w Hordafylke, które zaowocują powrotem do Anglii, teoretycznie nie kończy jeszcze ostatecznie przygody. W ramach nieoficjalnego "epilogu" możesz zaliczyć sagę Hamtunscire. Niestety w przypadku tego regionu ryzyko dodatkowego grindu jest spore. Ma on rekomendowany poziom Mocy aż 340 punktów, przy czym tak samo jak w przypadku Hordafylke możesz zdecydować się na przystąpienie do nowych questów po zbliżeniu się do sugerowanego poziomu, a konkretnie po zgromadzeniu co najmniej 310 punktów.