Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Jak używać i jak reagować na truciznę? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące trucizny i zatrutych ataków. Dowiecie się jak radzić sobie z zatruciem, jak zatruwać przeciwników i jak się zabezpieczać przed takimi atakami.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla podpowiadamy jak radzić sobie z truciznami. Dowiesz się jak zareagować po tym jak Eivor zostanie otruty, w jakich okolicznościach może dochodzić do zatrucia, jak zatruwać przeciwników i jak zabezpieczać się przed potencjalnym zatruciem.

Do zatrucia Eivora najłatwiej może dojść po wejściu w kontakt z trującymi zielonymi oparami - Assassins Creed Valhalla: Jak używać i jak reagować na truciznę? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Do zatrucia Eivora najłatwiej może dojść po wejściu w kontakt z trującymi zielonymi oparami. Możesz natrafiać na trujący gaz przede wszystkim podczas eksploracji różnego rodzaju jaskiń i lochów. Jeżeli tylko jest taka możliwość, to staraj się podróżować nad trującymi oparami przeskakując po prostu na kolejne wysoko położone półki i krawędzie.

Jeśli trujące opary są niemożliwe do ominięcia, to możesz na szczęście skorzystać z alternatywnej metody i rzucić pochodnią po to żeby trujący gaz eksplodował - Assassins Creed Valhalla: Jak używać i jak reagować na truciznę? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Jeśli trujące opary są niemożliwe do ominięcia, to możesz na szczęście skorzystać z alternatywnej metody i rzucić pochodnią po to żeby trujący gaz eksplodował. Zniknie on tylko na pewien czas, ale jest to wystarczające do tego żeby bezpiecznie przejść dalej czy na szybko zbadać nowe pomieszczenie.

Eivora mogą zatruwać przeciwnicy jeżeli dysponują stosownymi umiejętnościami, tzn - Assassins Creed Valhalla: Jak używać i jak reagować na truciznę? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Eivora mogą zatruwać przeciwnicy jeżeli dysponują stosownymi umiejętnościami, tzn. broniami mogącymi otruć atakowaną postać, oraz bombami, które w momencie eksplozji rozpylają trujący gaz. Możesz na to reagować na dwa główne sposoby - polegając na unikach do czasu aż broń przeciwnika straci zatruwające właściwości oraz staczając walki z dala od miejsc, w których wybuchły bomby z trucizną.

Opisywany mechanizm działa w obie strony, tzn. Eivor również może zatruwać przeciwników. Możesz do tego celu wykorzystywać bronie z odpowiednimi cechami, jak również zdolności pozwalające na zatruwanie wrogów. Najbardziej uniwersalne zdolności zatruwające to Poison Strike i Ranged Poison Strike, dzięki którym możesz wybrać sposób zatrucia (w walce w zwarciu lub na odległość). Możesz je odblokować dzięki dostarczeniu Hythamowi w osadzie wystarczająco dużej liczby medalionów za pokonanie członków Zakonu Starożytnych.

Jeśli Eivor zostanie otruty, to szybko zareaguj zużywając prowiant na wyleczenie postaci. W przeciwnym wypadku twój bohater będzie stopniowo tracił punkty zdrowia. Zignorowanie leczenia może poważnie osłabić Eivora nawet jeśli nie otrzyma w międzyczasie żadnych innych obrażeń.

Dodatkowa uwaga - Niektóre grzyby w świecie gry są trujące i bohater może stracić dużą część paska zdrowia po ich spożyciu. Staraj się polegać na "bezpiecznych" metodach odnawiania zapasów prowiantu, czyli na zbieraniu grzybów, które są ci znajome z wyglądu, czy na zrywaniu owoców z krzaków.