Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Najlepszy build - asasyn/skrytobójca Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla to zbiór porad dotyczących budowania najlepszego assassyna, jakiego można mieć w grze. Cały build tyczy się eliminowania przeciwników po cichu. Dowiecie się jakie zdolności, umiejętności, runy i bronie wybierać, aby bezszelestnie zabijać wrogów.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziesz porady i wskazówki jak zbudować najlepszy build dla postaci Eivora, której specjalizacją jest bycie asasynem, a więc skuteczne eliminowanie przeciwników w skrytobójczych atakach.

Ostrzeżenie - niektóre walki są obowiązkowe

Poniższy opis zawiera porady na temat tego jak skuteczniej zaskakiwać i eliminować przeciwników polegając na skradaniu się - Assassins Creed Valhalla: Najlepszy build - asasyn/skrytobójca - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Poniższy opis zawiera porady na temat tego jak skuteczniej zaskakiwać i eliminować przeciwników polegając na skradaniu się. Niestety w niektórych sytuacjach bezpośrednie walki są obowiązkowe. Mowa tu przede wszystkim o starciach z bossami, których nie możesz w żaden sposób pomijać. Do bezpośrednich walk może też dochodzić w innych sytuacjach, np. jeśli w ramach questu musisz obronić obóz przed atakiem wrogów czy wziąć udział w szturmie na fort. W tego typu scenach można co najwyżej częściowo polegać na atakach z zaskoczenia, np. oddalając się od walczących postaci i korzystając z łuku, albo szukając okazji do wbijania ostrza w plecy wrogów zajętych walką z kimś innym.

Nie buduj postaci Eivora w 100% pod kątem ataków skrytobójczych, bo możesz mieć problemy w tych sytuacjach, w których otwarte konfrontacje są wymagane. Wyposażenie, zdolności i umiejętności asasyna mogą przeważać, ale build nie może być zbudowany wyłącznie na nich.

Bronie i pancerz

1 - Assassins Creed Valhalla: Najlepszy build - asasyn/skrytobójca - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
Najlepszy pancerz dla Eivora - asasyna to Zestaw Ukrytych (Hidden Ones Set) - Assassins Creed Valhalla: Najlepszy build - asasyn/skrytobójca - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Najlepszy pancerz dla Eivora - asasyna to Zestaw Ukrytych (Hidden Ones' Set). Kolejne elementy tego pancerza są nagrodami za odnajdywanie i badanie kryjówek asasynów. Temat ten bardzo dokładnie opisaliśmy w rozdziale Biura asasynów. Poznasz lokalizacje i sposoby przejścia przez wszystkich 6 biur / kryjówek.

Postaraj się założyć wszystkich 5 elementów stroju asasyna, dzięki czemu zyskasz dwie premie do statystyk Eivora:

  1. Zwiększą się obrażenia do ataków skrytobójczych, przy czym wymogiem jest to żeby być niezauważonym w przykucniętej pozycji przez co najmniej 10 sekund. Będziesz mógł często polegać na tej premii jeśli masz w planach dokładne planowanie wszystkich zabójstw.
  2. Zwiększą się obrażeń od trafień w głowę. Na najlepsze efekty możesz liczyć korzystając z łuku drapieżcy.

Pozyskaniem kompletnego zestawu asasyna możesz zająć się nawet w początkowej fazie gry, pomimo tego, że biura asasynów znajdują się w regionach o wysokim poziomie Mocy. W trakcie eksploracji każdej z kryjówek Ukrytych nie spotkasz żadnych przeciwników. W drodze do kryjówki unikaj po prostu konfrontacji z patrolami i dziką zwierzyną.

Jako główną broń białą najlepiej wybrać sztylet Suttungrs Claw, który również jest nagrodą powiązaną z eksploracją kryjówek asasynów - Assassins Creed Valhalla: Najlepszy build - asasyn/skrytobójca - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Jako główną broń białą najlepiej wybrać sztylet Suttungr's Claw, który również jest nagrodą powiązaną z eksploracją kryjówek asasynów. Unikalną cechą tego sztyletu jest zadawanie coraz większych krytycznych obrażeń w miarę wyprowadzania kolejnych ataków. Idealna taktyka walki z użyciem tego sztyletu to poleganie na seriach bardzo szybkich dźgnięć. Jest duża szansa, że zdołasz wyprowadzić ich całkiem sporo zanim przeciwnik zdoła się wybronić i przejść do kontrataku.

W przypadku drugiej broni masz dużą dowolność. Rekomendujemy granie z użyciem tarczy żeby w razie potrzeby móc skuteczniej zablokować atak przeciwnika. Jeśli wolisz grac bardziej ryzykownie, to możesz alternatywnie postawić np. na taktykę używania dwóch sztyletów.

Idealna broń dystansowa do skrytobójczych ataków to łuk drapieżcy - Assassins Creed Valhalla: Najlepszy build - asasyn/skrytobójca - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Idealna broń dystansowa do skrytobójczych ataków to łuk drapieżcy. Ta odmiana łuków cechuje się niską szybkostrzelnością, ale grając jako asasyn i dążąc do eliminowania pojedynczych celów nie będzie to dla ciebie kłopotem. Najważniejsze jest to żeby pojedynczy atak łukiem mógł zadać jak najwięcej obrażenia (zwykłe i jeśli jest to możliwe to również krytyczne). Rozwijanie łuku drapieżcy pozwoli ci eliminować coraz więcej przeciwników pojedynczymi trafieniami. Staraj się zawsze celować w głowę lub, jeśli zabójstwo nie jest gwarantowane, w słaby punkt na ciele wroga.

Zostało jeszcze 65% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie