Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Które główne umiejętności są najlepsze? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziecie zestawianie najlepszych głównych umiejętności dla bohatera. Dzięki nim już od początku stworzycie silnego protagonistę, który poradzi sobie we wszelkimi przeciwnościami losu.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla możesz znaleźć zestawienie najlepszych głównych umiejętności dostępnych dla Eivora. Wybraliśmy te umiejętności, które naszym zdaniem są bardzo pomocne w rozgrywce i które mogą uczynić protagonistę silniejszym. Znajdziesz ich opisy oraz informacje gdzie znajdują się na dużym drzewku umiejętności.

Główne umiejętności - ogólne informacje

Główne umiejętności (Main Skills) to takie, które odblokowują nowe techniki walki - Assassins Creed Valhalla: Które główne umiejętności są najlepsze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Główne umiejętności (Main Skills) to takie, które odblokowują nowe techniki walki. Przykładową główną umiejętność pokazuje dołączony obrazek - rozpoznasz je po większych ikonach na drzewku umiejętności.

Na drzewku umiejętności znajdują się także premie do statystyk (Stat Nodes). One nie oferują żadnych nowych technik, a służą jedynie zwiększaniu wybranych statystyk, którymi opisany jest Eivor. Niektóre premie mają dodatkowe wymagania, np. działają tylko jeśli bohater korzysta z ekwipunku z zestawu kruka.

Premie do statystyk i główne umiejętności odblokowuje się za punkty rozwoju. Możesz odblokowywać tylko te pozycje na drzewku, które są połączone z już posiadanymi. Do głównych umiejętności prowadzą różne ścieżki na drzewku i możesz dzięki temu wybierać jak do nich dotrzeć.

Swoje wybory możesz za darmo cofać korzystając z opcji resetowania pojedynczych pozycji oraz całego drzewka. Możesz dzięki temu np. pozbywać się umiejętności, które ostatecznie nie przypadły ci do gustu.

Większość drzewka umiejętności jest początkowo ukryta i widoczne są tylko trzy "startowe" odgałęzienia tematycznie powiązane z walką wręcz, walką dystansową i skradaniem się. Pozostałe umiejętności są ukryte i nowe odgałęzienia są odkrywane dopiero po dotarciu do nich. W naszym zestawieniu najlepszych umiejętności podajemy orientacyjnie gdzie one się znajdują. Będziesz mógł dzięki temu wydawać punkty rozwoju podążając w prawidłowym kierunku na drzewie umiejętności.

Cios w plecy - Backstab

Umiejętność znajdziesz na jednej z gałęzi widocznych na drzewie umiejętności od samego początku gry - Assassins Creed Valhalla: Które główne umiejętności są najlepsze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Umiejętność znajdziesz na jednej z gałęzi widocznych na drzewie umiejętności od samego początku gry.

Działanie: Umiejętność ta zwiększa obrażenia dla ataków wymierzonych w plecy przeciwnika. Atak wymierzony w plecy może ponadto ogłuszyć na chwilę wroga. Dużą zaletą tej umiejętności jest to, że dotyczy ona wszystkich rodzajów ataków - bezpośrednich walk, używania łuku oraz ataków z zaskoczenia od tyłu. Zwiększa to jej przydatność, gdyż premia do obrażeń może się częściej załączać.

Nadepnięcie - Stomp

Umiejętność znajdziesz na jednej z gałęzi widocznych na drzewie umiejętności od samego początku gry - Assassins Creed Valhalla: Które główne umiejętności są najlepsze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Umiejętność znajdziesz na jednej z gałęzi widocznych na drzewie umiejętności od samego początku gry.

Działanie: Umiejętność ta pozwala na zmiażdżenie głowy powalonego przeciwnika - trzeba w tym celu do niego podbiec i wcisnąć prawę gałkę analogową. Jest to bardzo przydatna technika do szybszego rozprawiania się z oponentami, zwłaszcza zwykłymi wrogami, którzy po tego typu ataku mogą od razu zginąć. Nawet jeśli silniejszy przeciwnik przeżyje uderzenie w głowę, to i tak otrzyma spore obrazenia, przed którymi nie może się wybronić.

Perfekcyjny atak - Perfect Attack

Umiejętność znajdziesz w górnej części drzewka umiejętności - Assassins Creed Valhalla: Które główne umiejętności są najlepsze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Umiejętność znajdziesz w górnej części drzewka umiejętności.

Działanie: Umiejętność ta pozwala na zadawanie większych obrażeń bronią białą. Premia do zadawanych obrażeń załączy się jeśli w trakcie wykonywania zamachnięcia bronią wciśniesz przycisk lekkiego ataku (R1 / RB). Kolejny atak stanie się dzięki temu silniejszy. Umiejętność ta dobrze "współpracuje" z dwuręcznymi broniami, w przypadku których zamachnięcia bronią są siłą rzeczy wolniejsze.

Zostało jeszcze 69% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie