Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Jak odblokowywać zdolności? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera informacje o odblokowywaniu zdolności. Te pojawiają się w świecie gry w postaci specjalnych ksiąg wiedzy (Book of Knowledge).

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla wyjaśniamy jak odblokować dostęp do zdolności - Abilities. Dowiesz się również jak ulepszać zdolności, a także jakie są wymagania do aktywowania zdolności.

1 - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokowywać zdolności? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
Zdolności w AC Valhalla są unikalnymi aktywnymi atakami - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokowywać zdolności? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Zdolności w AC Valhalla są unikalnymi aktywnymi atakami. Mogą ci one znacząco pomagać w wygrywaniu walk np. dzięki posyłaniu w stronę wrogów gradu strzał, obrzucaniu ich toporkami, czy wykonywaniu silnej szarży mogącej odrzucić zaatakowaną osobę.

Zakładka zdolności jest początkowo niewidoczna w menu pauzy, gdyż Eivor nie dysponuje jeszcze żadnymi zdolnościami. Nowe zdolności odblokowuje się dzięki odnajdywaniu w świecie gry Ksiąg Wiedzy - Book of Knowledge. Księgi te to jedna z kategorii znajdziek - mogą ukrywać się pod żółtymi kropkami na mapie (kolor ten symbolizuje różnorakie bogactwa).

Każda odnaleziona księga uczy 1 odgórnie narzuconej przez autorów zdolności - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokowywać zdolności? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Każda odnaleziona księga uczy 1 odgórnie narzuconej przez autorów zdolności. Od razu możesz dowiedzieć się jaka zdolność została odblokowana.

Po tym jak odnajdziesz i przeczytasz pierwszą księgę w menu bohatera pojawi się zakładka Zdolności - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokowywać zdolności? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Po tym jak odnajdziesz i przeczytasz pierwszą księgę w menu bohatera pojawi się zakładka Zdolności. Oto główne założenia korzystania z nich:

  1. W danym momencie możesz mieć aktywnych maksymalnie 8 zdolności - 4 związane z walką dystansową (Ranged - lewa część ekranu) i 4 związane z walką wręcz (Melee - prawa część ekranu).
  2. Każdą zdolność dystansową i każdą wręcz przypisuje się do jednego z 4 przycisków na padzie. Zdolności dystansowe aktywuje się wciskając jednocześnie lewy trigger i przycisk aktywacji wybranej zdolności dystansowej (np. L2 + X). Zdolności walki wręcz aktywuje się wciskając jednocześnie prawy trigger i przycisk aktywacji wybranej zdolności wręcz (np. R2 + X).
2 - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokowywać zdolności? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
  1. Do aktywacji zdolności potrzebna jest adrenalina, której pasek ładuje się w trakcie prowadzenia normalnych walk. Eivor początkowo posiada 1 slot adrenaliny, ale kolejne sloty możesz odblokować z drzewka umiejętności. Pozwoli ci to częściej korzystać z posiadanych zdolności.
Miejsca odnajdywania ksiąg wiedzy znajdziesz w rozdziale dotyczącym sekretów gry - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokowywać zdolności? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
  1. Każdą zdolność można ulepszyć do 2 poziomu, dzięki czemu stanie się silniejsza lub zyska jakąś nową cechę (w przykładzie z obrazka drugi poziom zdolności Mark of Death pozwala zaatakować więcej celów). Możesz tego dokonać odnajdując drugą księgę dotyczącą tej samej zdolności. Z każdą ze zdolności w grze powiązane są 2 księgi wiedzy odnajdywane w różnych częściach świata gry.

Miejsca odnajdywania ksiąg wiedzy znajdziesz w rozdziale dotyczącym sekretów gry.