Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Jak i po co zmienić płeć bohatera? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziecie wszystkie odpowiedzi na pytania dotyczące wyboru płci bohatera. Dowiecie się kiedy zachodzi ten proces, czy można go zmienić i jak wpływa płeć na przebieg rozgrywki.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Eivor, główna postać gry Assassin's Creed Valhalla, może być mężczyzną lub kobietą. Na tej stronie poradnika odpowiadamy na pytania kiedy dokonuje się wyboru płci bohatera oraz czy płeć ma wpływ na przebieg rozgrywki. Dowiesz się również czy można zmienić wybraną wcześniej płeć Eivora.

Poniższy opis zawiera niewielkie spojlery na temat wydarzeń z prologu gry. Jeśli nie chcesz psuć sobie wprowadzenia do kampanii, to z lekturą strony zaczekaj aż zaliczysz główną część prologu.

Jak wybrać płeć Eivora?

Akcja prologu gry Assassins Creed Valhalla rozgrywa się kilkanaście lat przed wydarzeniami z głównej części kampanii - Assassins Creed Valhalla: Jak i po co zmienić płeć bohatera? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Akcja prologu gry Assassin's Creed Valhalla rozgrywa się kilkanaście lat przed wydarzeniami z głównej części kampanii. W prologu steruje się młodym Eivorem. Musisz zaliczyć cały prolog, który obejmuje m.in. ucieczkę z zaatakowanej wioski.

Wyboru płci dokonuje się w końcowej części prologu - Assassins Creed Valhalla: Jak i po co zmienić płeć bohatera? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Wyboru płci dokonuje się w końcowej części prologu. Opcja wyboru płci Eivora wytłumaczona jest w grze rozdzieleniem strumieni / ciągów pamięci i niestabilnością Animusa, czyli urządzenia, z wykorzystaniem którego odgrywane są wspomnienia Eivora.

Możesz:

  1. Wybrać Eivora - mężczyznę.
  2. Wybrać Eivor - kobietę.
  3. Pozwolić Animusowi wybrać płeć - Założenie tego wariantu jest takie, że płeć będzie ustawiana na bazie aktualnej siły sygnału Animusa, tzn. silniejszego męskiego lub żeńskiego ciągu pamięci. Generalnie może to być ciekawy wybór jeśli nie masz wyraźnej chęci grania jako mężczyzna lub kobieta i jeśli wybór płci protagonisty nie jest dla ciebie znaczącą kwestią.

Czy można zmienić wybór odnośnie płci?

Tak, wybór płci Eivora nie jest ostateczny - Assassins Creed Valhalla: Jak i po co zmienić płeć bohatera? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Tak, wybór płci Eivora nie jest ostateczny. Możesz zmienić płeć w dowolnym momencie rozgrywki.

W menu pauzy przejdź do zakładki Zadania. Wciśnij w nim górny kierunek na krzyżaku pada, by wywołać menu Animusa. Nowe okno pozwala wyjść z Animusa (powrócić do rzeczywistego świata) oraz właśnie dokonać zmiany płci Eivora (Change Eivor's Appearance). Z opcji tej możesz korzystać za darmo i dowolną ilość razy.

Czy płeć Eivora wpływa na rozgrywkę?

Nie, płeć bohatera nie ma wpływu na rozgrywkę i można stwierdzić, że ma on jedynie charakter estetyczny - Assassins Creed Valhalla: Jak i po co zmienić płeć bohatera? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Nie, płeć bohatera nie ma wpływu na rozgrywkę i można stwierdzić, że ma on jedynie charakter estetyczny. Autorom zależało na tym żeby niezależnie od wybranej płci głównego bohatera gra oferowała identyczną zawartość.

  1. Płeć Eivora nie wpływa na opcje romansów. Wszystkie romanse są dostępne niezależnie od tego czy grasz mężczyzną czy kobietą. Mają one też taki sam przebieg.
  2. Płeć bohatera nie wpływa na przebieg questów. Zadania mają identyczne założenia podczas gry kobietą oraz mężczyzną.
  3. Eivor-mężczyzna oraz Eivor-kobieta mogą korzystać z tych samych broni, strojów i elementów ekiwpunku. W grze nie ma elementów wyposażenia, które byłyby dostępne tylko dla postaci konkretnej płci.

Kreator postaci - czy jest w grze?

Nie, Assassins Creed Valhalla nie posiada kreatora postaci - Assassins Creed Valhalla: Jak i po co zmienić płeć bohatera? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Nie, Assassin's Creed Valhalla nie posiada kreatora postaci. Po tym jak wybierzesz płeć gra narzuci ci wygląd Eivora-mężczyzny lub kobiety. Nie będziesz mógł zmienić wyglądu twarzy, rozmiaru kończyn czy ogólnej budowy ciała bohatera.

Możesz w ograniczonym stopniu zmieniać wygląd protagonisty, dzięki odwiedzaniu tatuażysty i zarazem fryzjera. Usługi te są początkowo świadczone w wiosce Fornburg, aczkolwiek możesz też wybudować taką samą chatkę z salonem tatuażu w osadzie Wikingów w Kruczej Przystani. Gra pozwala na:

  1. Wybór fryzury oraz brody bohatera - Możesz też grać ogolonym na łyso Eivorem. Broda jest dostępna tylko dla mężczyzny.
  2. Naniesienie tatuaży na ciało bohatera - Możesz wybierać różne tatuaże dla różnych części ciała (np. ręki, pleców czy klatki piersiowej).

Nowe wzory tatuaży możesz pozyskiwać dzięki postępom w grze oraz kupować u handlarzy. Po więcej informacji zajrzyj na osobną stronę Zmiana wyglądu postaci z rozdziału FAQ.