Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Jak ulepszyć ekwipunek? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla to zbór informacji dotyczących ulepszania ekwipunku. Z niej dowiecie się jakie są rodzaje przedmiotów, jakie surowce są potrzebne do ulepszania, jak się to robi i ile to kosztuje.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla odpowiadamy na pytanie w jaki sposób ulepszać ekwipunek głównego bohatera, tzn. bronie i elementy pancerza wykorzystywane przez Eivora. Ma to na celu przede wszystkim zwiększanie statystyk przedmiotów, aczkolwiek mogą też zostać odblokowane ich nowe cechy.

Każdą broń oraz element ubioru można ulepszyć maksymalnie 10 razy wydając na ten cel materiały do craftingu - Assassins Creed Valhalla: Jak ulepszyć ekwipunek? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Każdą broń oraz element ubioru można ulepszyć maksymalnie 10 razy wydając na ten cel materiały do craftingu. Liczbę posiadanych i możliwych ulepszeń możesz odczytać podświetlając przedmiot w inwentarzu - są to prostokąty pod głównymi statystykami. W przykładzie z powyższego obrazka sztylet ma 6 zakupionych ulepszeń na 7 możliwych w danym momencie.

W celu ulepszenia przedmiotu mając go podświetlonym trzeba przytrzymać Kwadrat (na PS4/PS5) lub X (Xbox One/Series). Będzie to możliwe oczywiście dopiero po spełnieniu wszystkich wymagań i poradzeniu sobie z ewentualnymi utrudnieniami opisanymi poniżej.

Niestety maksymalne ulepszenie danego przedmiotu nie jest możliwe już na wczesnym stadium rozgrywki, gdyż gra stosuje dwa typy specjalnych utrudnień, które opóźniają ten proces - Assassins Creed Valhalla: Jak ulepszyć ekwipunek? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Niestety maksymalne ulepszenie danego przedmiotu nie jest możliwe już na wczesnym stadium rozgrywki, gdyż gra stosuje dwa typy specjalnych utrudnień, które opóźniają ten proces. Generalnie chodzi tu o ulepszanie tej samej rzeczy na przestrzeni całej gry, a nie od razu krótko po jej zdobyciu.

Pierwszym utrudnieniem jest to, że liczba dozwolonych w danym momencie ulepszeń zależy od jakości przedmiotu:

  1. Przedmiot solidnej (najniższej) jakości - maksymalnie 2 ulepszenia
  2. Przedmiot wybornej jakości - maksymalnie 4 ulepszenia
  3. Przedmiot wyśmienitej jakości - maksymalnie 7 ulepszeń
  4. Przedmiot mitycznej (najwyższej) jakości - maksymalnie 10 ulepszeń
Dla przypomnienia jakość przedmiotu możesz zwiększyć wyłącznie poprzez odwiedzenie w osadzie kowala Gunnara i przekazywanie mu sztabek w odpowiedniej ilości i odmianie (sztabki to jedna z odmian materiałów do craftingu) - Assassins Creed Valhalla: Jak ulepszyć ekwipunek? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Dla przypomnienia jakość przedmiotu możesz zwiększyć wyłącznie poprzez odwiedzenie w osadzie kowala Gunnara i przekazywanie mu sztabek w odpowiedniej ilości i odmianie (sztabki to jedna z odmian materiałów do craftingu). Temat ten dokładniej opisaliśmy m.in. na stronie Sztaby - jak zdobywać?.

Możliwy jest też oczywiście scenariusz, że od razu zdobędziesz lub otrzymasz przedmiot wybornej, wyśmienitej lub mitycznej jakości. W takiej sytuacji zmniejszy się liczba upgrade'ów do przeprowadzenia na potrzeby awansowania przedmiotu do najwyższej odmiany jakościowej.

Drugim utrudnieniem jest to, że każde kolejne ulepszenie jest coraz bardziej kosztowne - Assassins Creed Valhalla: Jak ulepszyć ekwipunek? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Drugim utrudnieniem jest to, że każde kolejne ulepszenie jest coraz bardziej kosztowne. Musisz przede wszystkim wydawać coraz więcej pospolitych surowców - skór i rudy żelaza.

Bardziej problematyczna staje się konieczność wydawania rzadszych odmian materiałów - tkanin i sztab tytanu. Zaczniesz je odnajdywać w większych ilościach dopiero w późniejszych krainach gry, tzn. tych z wyższym poziomem Mocy. Jeśli szukasz dodatkowych informacji, to przejdź na stronę Materiały do craftingu - jak pozyskiwać?.

Dwie dodatkowe porady na podsumowanie:

  1. Staraj się pozyskiwać jak najwięcej materiałów do craftingu przede wszystkim dzięki eksploracji świata gry i otwieraniu małych skrzyń z lootem.
  2. W pierwszej kolejności ulepszaj te bronie lub elementy pancerza, które najbardziej pomogą twojemu Eivorowi. Przykładowo jeśli lubisz zabijać wrogów cichymi atakami z użyciem łuku, to ulepszaj łuk żeby móc zadawać jeszcze większe obrażenia.