Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Poziomy trudności Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla opisaliśmy wszystkie dostępne poziomy trudności. Warto zaznaczyć, że można je dopasować do siebie na kilku poziomach: eksploracji, walki i działań w ukryciu.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla znajdziesz informacje o dostępnych poziomach trudności. Dowiesz się jakie są rodzaje ustawień trudności oraz co konkretnie zmieniają one w grze.

Poziomy trudności - ogólne informacje

Poziom trudności po raz pierwszy możesz wybrać w momencie rozpoczynania nowej gry - Assassins Creed Valhalla: Poziomy trudności - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Poziom trudności po raz pierwszy możesz wybrać w momencie rozpoczynania nowej gry. Jest to aż trzystopniowy proces, gdyż oddzielnie ustawia się poziom trudności dla różnych elementów gry. Ma to na celu jak najlepsze dopasowanie przebiegu rozgrywki do własnych preferencji. Trzy główne kategorie ustawień poziom trudności to:

 1. Eksploracja (Exploration) - Ustawienia wpływają m.in. na to jak łatwo odnajdywać rzeczy i lokacje w świecie gry.
 2. Walka (Combat) - Ustawienia wpływają m.in. na to jak łatwo pokonywać przeciwników w bezpośrednich walkach i unikać śmierci bohatera.
 3. Działanie w ukryciu (Stealth) - Ułatwienia wpływają m.in. na to jak łatwo unikać wykrycia i zabijać po cichu wrogów.

Wszystkie ustawienia poziomu trudności możesz też zmieniać w trakcie gry. Musisz w tym celu przejść do zakładki Rozgrywka (Gameplay) w menu pauzy.

Ustawienia poziomu trudności - eksploracja

Trzy główne poziomy trudności dla tego ustawienia to - Assassins Creed Valhalla: Poziomy trudności - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Trzy główne poziomy trudności dla tego ustawienia to:

 1. Poszukiwacz przygód (Adventurer) - to niski poziom trudności
 2. Odkrywca (Explorer) - to domyślny normalny poziom trudności
 3. Tropiciel (Pathfinder) - to wysoki poziom trudności

Niezależnie od wybranego poziomu trudności możesz też włączyć / wyłączyć ikony odległości oraz najbliższych aktywności pojawiających się na kompasie.

Im wyższy poziom trudności, tym mniej informacji prezentowanych jest na ekranie i w mniejszym stopniu można polegać na znacznikach na kompasie oraz mapie świata. Może cię to zainteresować jeśli świat gry chcesz badać samemu, bez dodatkowych pomocy.

Ustawienia poziomu trudności - walka

Cztery główne poziomy trudności dla tego ustawienia to - Assassins Creed Valhalla: Poziomy trudności - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Cztery główne poziomy trudności dla tego ustawienia to:

 1. Skald - to niski poziom trudności
 2. Vikingr - to domyślny normalny poziom trudności
 3. Berserkr - to wysoki poziom trudności
 4. Drengr - to bardzo wysoki poziom trudności

Niezależnie od wybranego poziomu trudności możesz też ustawić siłę działania wspomagania celowania. Asystent celowania może przydać się przede wszystkim podczas korzystania z łuku.

Ustawianie coraz wyższych poziomów trudności wpływa na żywotność przeciwników, na ich odporności oraz na zadawane przez nich obrażenia.

Ustawienia poziomu trudności - działanie w ukryciu (skradanie się)

Trzy główne poziomy trudności dla tego ustawienia to - Assassins Creed Valhalla: Poziomy trudności - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Trzy główne poziomy trudności dla tego ustawienia to:

 1. Uczeń (Apprentice) - to niski poziom trudności
 2. Asasyn (Assassin) - to domyślny normalny poziom trudności
 3. Mistrz Asasynów (Master Assassin) - to wysoki poziom trudności

Dodatkowo możesz załączyć bardzo duże ułatwienie Gwarantowane zabójstwo (Guaranteed Assassination). Pozwala ono zabić każdego przeciwnika jednym atakiem z ukrycia. Może ci to znacząco ułatwiać grę, gdyż eliminuje ono konieczność specjalnego przygotowania się do zabicia silniejszego / elitarnego przeciwnika. Autorzy odradzają korzystanie z tego ustawienia podczas przechodzenia gry po raz pierwszy, gdyż jest w stanie zburzyć balans rozgrywki.

Zwiększanie poziomu trudności przekłada się na bardziej wyczulone zmysły przeciwników - mogą oni szybciej zauważyć i zdemaskować głównego bohatera. Ustawienie wysokiego poziomu trudności jest wskazane jeśli szukasz wyzwania w temacie skradania się.