Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Bossowie - porady, podstawy Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera informacje o bossach. Znajdziecie na niej zestawienie wszystkich ważnych przeciwników z gry oraz garść odpowiedzi na ważne pytania. Dowiecie się jak odróżnić głównych od opcjonalnych bossów, jak przygotować się do walk i czy z przeciwnikami wiążą się ważne wybory.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziesz informacje na temat staczania walk z bossami. Oprócz zestawienia bossów wyjaśniamy czym różnią się główni i opcjonalni bossowie, oraz jak warto przygotowywać się do starć z bossami.

Lista głównych bossów

 1. Rikiwulf
 2. Kjotve Okrutny
 3. Leofrith
 4. Rued
 5. Eadwyna
 6. Sternik
 7. Ivarr Bez Kości
 8. Dag
 9. Fulke
 10. Faravid
 11. Modron
 12. Draugr Hemming
 13. Konstruktor
 14. Suttungr
 15. Loki
 16. Fenrir
 17. Basim
 18. Goodwin

Główni i opcjonalni bossowie - czym się różnią?

Pojedynki z bossami są symbolizowane w AC Valhalla pojawieniem się długiego paska zdrowia przeciwnika u góry ekranu - Assassins Creed Valhalla: Bossowie - porady, podstawy - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Pojedynki z bossami są symbolizowane w AC Valhalla pojawieniem się długiego paska zdrowia przeciwnika u góry ekranu. Jest to oczywiście równoznaczne z tym, że rozprawienie się z takim przeciwnikiem będzie trudniejsze i zajmie Eivorowi znacznie więcej czasu. Musisz mieć świadomość tego, że wszyscy bossowie gry zadają silne ataki, a także dysponują niejednokrotnie unikalnymi ciosami i umiejętnościami (np. możliwością użycia trucizny, złapania Eivora czy rzucenia bronią białą).

Bossowie w grze dzielą się na obowiązkowych i dodatkowych. Pokonywanie głównych bossów jest wymagane do ukończenia kampanii, a więc pojawiają się oni w trakcie zaliczania głównych misji. Poziom Mocy takiego bossa będzie zawsze odpowiadał poziomowi Mocy regionu, w którym doszło do konfrontacji z nim.

Starcia z opcjonalnymi bossami nie są wymagane do ukończenia gry - Assassins Creed Valhalla: Bossowie - porady, podstawy - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Starcia z opcjonalnymi bossami nie są wymagane do ukończenia gry. Możesz je całkowicie ignorować lub zajmować się nimi w dogodnych dla siebie momentach, np. dopiero po tym jak znacząco zwiększysz Moc Eivora. Ważną kwestią do zapamiętania jest w tym przypadku to, że poziom Mocy opcjonalnego bossa może różnić się od poziomu Mocy regionu, w którym przebywa. Może cię to zaskoczyć. Na szczęście z walk z dodatkowymi bossami można w większości sytuacji bezproblemowo wycofywać się np. poprzez opuszczenie legowiska bossa czy areny walk. Jedynie w pobocznych questach może nie być takiej opcji.

Do opcjonalnych bossów AC Valhalla zaliczają się przede wszystkim:

 1. Bossowie z pobocznych questów i wydarzeń
 2. Legendarne zwierzęta
 3. Zeloci / Fanatycy
 4. Córki Leriona
 5. Zagubieni drengrowie

Bossowie i związane z nimi ważne wybory

Z tematem staczania walk z bossami mogą wiązać się wybory i w zdecydowanej większości przypadków wybór może pojawić się po pokonaniu bossa - Assassins Creed Valhalla: Bossowie - porady, podstawy - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Z tematem staczania walk z bossami mogą wiązać się wybory i w zdecydowanej większości przypadków wybór może pojawić się po pokonaniu bossa. Wybory są oczywiście przeróżne, przy czym generalnie można tu zamieścić dwie ogólne porady:

 1. Pozostawienie bossa przy życiu może (choć nie musi) sprawić, że powróci w późniejszej fazie gry (w "pozytywnej" roli lub ponownie jako antagonista).
 2. Odmówienie pokonanemu bossowie honorowej śmierci i wstępu do Valhalli może wiązać się z negatywną reakcją jakiejś innej ważnej postaci w dalszej części kampanii.

Wszystkie ważne wybory, w tym także te powiązane z bossami gry, opisaliśmy w osobnym rozdziale poradnika.

Czy elitarni przeciwnicy to również bossowie?

Podczas przechodzenia gry możesz również spotykać tzw - Assassins Creed Valhalla: Bossowie - porady, podstawy - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Podczas przechodzenia gry możesz również spotykać tzw. elitarnych przeciwników (Elites), których rozpoznaje się po ich złotych nazwach pojawiających się nad ich głowami. Nie są to bossowie, a jedynie nieco silniejsze odmiany standardowych przeciwników. Musisz mimo wszystko liczyć się z tym, że każdy elitarny wróg ma dłuższe paski zdrowia i obrony (staminy), a także że jest w stanie wyprowadzać więcej silnych ataków (zwłaszcza czerwonych niemożliwych do zablokowania).

Czy do walk z bossami trzeba się przygotowywać?

Nie, nie jest to obowiązkowe, choć jest wskazane - Assassins Creed Valhalla: Bossowie - porady, podstawy - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Nie, nie jest to obowiązkowe, choć jest wskazane. Główni bossowie w Assassin's Creed Valhalla w większości przypadków nie są trudni do pokonania. Bardziej problematyczni mogą być opcjonalni bossowie. Walki z nimi mogą wymagać większego skupienia i być po prostu dłuższe.

Oto kilka uniwersalnych porad do starć z bossami:

 1. Postaraj się jak najbardziej rozwinąć Moc Eivora. Im większą przewagą Mocy będziesz dysponował, tym łatwiej będzie ci wygrać pojedynek z bossem - twoje ataki będą coraz silniejsze, a udane ataki bossa coraz słabsze.
 2. Rozważ ucieczkę jeśli kompletnie sobie nie radzisz. Dotyczy to walk z dodatkowymi bossami, gdyż starcia z głównych questów nie oferują takiej opcji. Ucieczka na koniu jest najbardziej skuteczna.
 3. Ulepszaj prowiant i odblokowuj kolejne sloty adrenaliny. Do upgrade'owania prowiantu potrzebne ci będą duże ilości materiałów do craftingu. Nowe sloty adrenaliny możesz natomiast wybierać z drzewka umiejętności.
 4. Rozpocznij starcie mając jak najwięcej zapasów - mowa tu konkretnie o prowiancie oraz o strzałach do łuku. Postaraj się posiadać ich dozwolone maksimum.
 5. Rozpraw się najpierw z pomocnikami bossa. Dotyczy to wyłącznie tych starć, w których bossowi mogą towarzyszyć zwykli wrogowie. Niektórzy bossowie mogą wzywać posiłki. Rozpraw się zawsze najpierw ze standardowymi przeciwnikami żeby nie przeszkadzali ci w osłabianiu bossa i unikaniu jego silnych ataków.