Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Skradanie się Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla opisaliśmy wszystko co powinniście wiedzieć na temat ataków skrytobójczych i skradania się. Znajdziecie tutaj informacje o zabijaniu wrogów po cichu, unikaniu wykrycia oraz o przydatnych umiejętnościach do skrytobójstwa.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla znajdziesz wszystkie informacje na temat skradania się i ataków skrytobójczych. Dowiesz się m.in. jak skuteczniej unikać wykrycia, jak łatwo zabijać po cichu wrogów, jak korzystać z przydatnych umiejętności skrytobójczych i jak obniżyć domyślny poziom trudności skradania się.

Poziom trudności skradania się

Assassins Creed Valhalla pozwala oddzielnie ustawić poziom trudności dla mechaniki skradania się - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla pozwala oddzielnie ustawić poziom trudności dla mechaniki skradania się. Możesz tego po raz pierwszy dokonać już w momencie rozpoczynania nowej gry. Trzy główne poziomy trudności dla tego ustawienia to:

  1. Uczeń (Apprentice) - to niski poziom trudności
  2. Asasyn (Assassin) - to domyślny normalny poziom trudności
  3. Mistrz Asasynów (Master Assassin) - to wysoki poziom trudności

Zmiana poziomu trudności wpływa na stopień wyczulenia zmysłów przeciwników, tzn. na wyższych poziomach trudności mogą szybciej dostrzec Eivora i skuteczniej reagować na wydarzenia z ich otoczenia. Trudniej będzie przez to pozostawać w ukryciu.

Poziom trudności możesz też zmieniać już po rozpoczęciu gry, z poziomu menu opcji. W opcjach znajduje się również bardzo duże ułatwienie Gwarantowane zabójstwo (Guaranteed Assassination). Pozwala ono zabić każdego przeciwnika (za wyjątkiem bossów) jednym atakiem z ukrycia. Przez grę jest to traktowane jako "oszustwo", gdyż na wszystkich standardowych poziomach trudności o zabicie bardziej elitarnych wrogów trzeba bardziej się postarać i pojedynczy atak ukrytym ostrzem może być niewystarczający.

Z naszej strony polecamy grać na normalnym poziomie trudności skradania i w razie potrzeby rozważać obniżanie go dla najtrudniejszych lokacji pod kątem pozostawania w ukryciu.

Podstawy skradania się

W Assassins Creed Valhalla dostępnych jest wiele mechanik, które mogą ułatwiać korzystanie z opcji skradania się - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W Assassin's Creed Valhalla dostępnych jest wiele mechanik, które mogą ułatwiać korzystanie z opcji skradania się. Jedną z najważniejszych jest wzrok Odyna, który możesz wykorzystywać m.in. do "prześwietlania" okolicy. Jest to doskonała zdolność także do lokalizowania i śledzenia przeciwników. Możesz zmniejszać dzięki niej ryzyko, że zostaniesz przez kogoś zauważony.

Jeśli zamierzasz wkroczyć do nieznanej lokacji, w której przebywa wielu przeciwników, to dobrym pomysłem jest również zwiad w wykonaniu kruka - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Jeśli zamierzasz wkroczyć do nieznanej lokacji, w której przebywa wielu przeciwników, to dobrym pomysłem jest również zwiad w wykonaniu kruka. Możesz w ten sposób w łatwy sposób poznać rozmieszczenie przeciwników, oznaczyć wrogów po to żeby łatwiej ich śledzić podczas sterowania Eivorem, jak również skuteczniej zlokalizować główny cel misji (np. jeśli do zamordowania jest konkretna osoba).

Do cichego zabijania przeciwników najczęściej będziesz zapewne używał ukrytego ostrza - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Do cichego zabijania przeciwników najczęściej będziesz zapewne używał ukrytego ostrza. Broń ta nie jest dostępna od samego początku gry, ale nie musisz długo czekać na jej otrzymanie - opisaliśmy to na stronie Ukryte ostrze - jak odblokować. Ukrytego ostrza możesz oczywiście używać na różne sposoby, nie tylko poprzez zakradnięcie się za plecy przeciwnika, ale również np. zeskakując na niego.

Drugi dobry sposób cichego pozbywania się wrogów to korzystanie z łuku - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Drugi dobry sposób cichego pozbywania się wrogów to korzystanie z łuku. W przypadku używania łuku rekomendujemy:

  1. Upewnianie się, że pasek zdrowia przeciwnika, w którego celujesz zostanie w całości oznaczony na czerwono, gdyż tylko wtedy trafienie zagwarantuje zabójstwo. W miare możliwości celuj oczywiście w głowy wrogów.
  2. Używanie łuku drapieżcy. Możesz dzięki niemu dokładniej celować w trybie fpp, zadawać większe obrażenia (zwłaszcza krytyczne), a także po zakupieniu umiejętności Guided Arrow sterować lotem strzały dla jeszcze większej precyzji.
W unikaniu wykrycia podczas przemierzania wrogich lokacji najbardziej pomocne jest chowanie się w wysokiej trawie - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W unikaniu wykrycia podczas przemierzania wrogich lokacji najbardziej pomocne jest chowanie się w wysokiej trawie. Możesz używać trawę do omijania przeciwników czy przeczekiwania patroli, jak również do odciągania pojedynczych osób. Eivor może zagwizdać i pozbyć się przeciwnika, którzy przyjdzie zbadać sytuację.

Inny bardzo pomocny gadżet na potrzeby pozostawania w ukryciu, to kaptur, dzięki któremu można opóźniać wykrycie przez wrogów - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Inny bardzo pomocny gadżet na potrzeby pozostawania w ukryciu, to kaptur, dzięki któremu można opóźniać wykrycie przez wrogów. Dotyczy to głównie wszelakiego rodzaju lokacji miejskich, w których oprócz cywilów mogą przebywać przeciwnicy. Kaptur zakłada się z rozwijanego menu i oprócz wspomnianego opóźnienia wykrycia pozwala on też wtapiać się w otoczenie - możesz np. usiąść na ławce czy zacząć podróżować razem z grupą mnichów. Polecamy korzystać z kaptura jeśli nie chcesz alarmować całej lokacji i np. zakraść się do celu misji przebywającego w miejscu publicznym bez wszczynania walk.

W grze są trzy stany zaalarmowania przeciwników - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W grze są trzy stany zaalarmowania przeciwników. Biały kolor sygnalizuje, że twoje działania mogły zostać odnotowane przez wrogów, ale nie planują jeszcze podejmować żadnych kroków. Możesz to wykorzystać i postarać się szybko wykroczyć poza ich pole widzenia.

Żółty kolor oznacza zwrócenie na siebie uwagi przeciwników, którzy mogą wyruszyć w stronę podejrzanego obszaru. Czerwony kolor jest równoznaczny z zaalarmowaniem wrogów. Wyruszą oni w stronę bohatera z zamiarem zabicia go, choć w niektórych lokacjach ktoś może też pobiec do dzwonu żeby zaalarmować okolicę (możesz odpowiednio szybko zabić tę osobę lub wcześniej sabotować dzwon).

Podwójne ataki skrytobójcze

Jedna z umiejętności bardzo pomocnych w eliminowaniu jak największej liczby przeciwników w oparciu o skrytobójstwo to Chained Assassination (lewa dolna część drzewka) - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Jedna z umiejętności bardzo pomocnych w eliminowaniu jak największej liczby przeciwników w oparciu o skrytobójstwo to Chained Assassination (lewa dolna część drzewka). Umiejętność ta pozwala zabić w ramach pojedynczej akcji 2 wrogów stojących obok siebie.

W celu skorzystania z tej umiejętności musisz zakraść się do pierwszego przeciwnika, zainicjować atak skrytobójczy, zwrócić kamerę w stronę okolicznego drugiego przeciwnika i ponownie wcisnąć przycisk ataku z ukrycia (R1 / RB) żeby rzucić z niego toporkiem - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W celu skorzystania z tej umiejętności musisz zakraść się do pierwszego przeciwnika, zainicjować atak skrytobójczy, zwrócić kamerę w stronę okolicznego drugiego przeciwnika i ponownie wcisnąć przycisk ataku z ukrycia (R1 / RB) żeby rzucić z niego toporkiem. Jeśli wszystko poprawnie wykonałeś, to zginie 2 wrogów i nie zaalarmujesz reszty okolicy.

Ciche eliminacje elitarnych przeciwników

Inna umiejętność niezwykle pomocna w działaniach skrytobójczych to Advanced Assassination (dolna część drzewka) - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Inna umiejętność niezwykle pomocna w działaniach skrytobójczych to Advanced Assassination (dolna część drzewka). Dzięki umiejętności tej możesz podejmować próby cichych zabójstw na elitarnych przeciwnikach, tzn. tych, nad głowami których widoczne są ich imiona i unikalne paski zdrowia. Domyślnie atak z użyciem cichego ostrza pozbawi elitarnego wroga jedynie części zdrowia i trzeba będzie dokończyć walkę. Umiejętność ta może wyeliminować to ryzyko.

Musisz rozpocząć od odpalenia ataku skrytobójczego poprzez wciśnięcie R1 / RB po znalazieniu się za plecami lub nad elitarnym przeciwnikiem - Assassins Creed Valhalla: Skradanie się - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Musisz rozpocząć od odpalenia ataku skrytobójczego poprzez wciśnięcie R1 / RB po znalazieniu się za plecami lub nad elitarnym przeciwnikiem. Dodatkowo musisz też jednak bezbłędnie zaliczyć sekwencję QTE, tzn. wcisnąć ponownie R1 / RB gdy nawiasy znajdą się w czerwonych polach. Tylko wtedy Eivor zada zwiększone obrażenia i zdoła zabić elitarnego wroga.

Opisywana umiejętnośc nie pozwoli ci eliminować ani mocniej osłabiać bossów poza wyjątkowymi sytuacjami, w których można zakraść się do bossa przed rozpoczęciem właściwej walki.