Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Realia historyczne - czas akcji Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Realia historyczne: czas akcji, zgodność z rzeczywistością, Alfred Wielki - kim był?

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziesz informacje o realiach historycznych, w których osadzona została produkcja. Dowiesz się stąd między innymi jaki jest czas akcji, czy tytuł jest zgadza się rzeczywistością oraz kim jest Alfred Wielki.

Czas akcji

Assassin's Creed Valhalla ma miejsce w IX wieku naszej ery. Jest to czas okres intensywnej ekspansji Wikingów w Europie. W przeciągu 100 lat skandynawscy wojownicy splądrowali między innymi Londyn, Paryż i Hamburg. Podczas gry wcielisz się w przywódcę jednego z klanów - Eivora - który doprowadził swój lud do wybrzeży Wysp Brytyjskich. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że trafili oni w sam środek walk o władzę.

Zgodność z realiami historycznymi

Twórcy położyli nacisk na wierność produkcji z realiami historycznymi tamtej epoki. Wikingowie w grze noszą szaty zbliżone stylistycznie do tych, jakie nosili przedstawiciele tej nacji. Mimo to część z bohaterów posiada hełmy z rogami, co nie jest już zgodne z faktycznym stanem rzeczy.

W produkcji znalazła się także łódź, nad którą obejmiesz kontrolę podczas rozgrywki - Drakkar - Assassins Creed Valhalla: Realia historyczne - czas akcji - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W produkcji znalazła się także łódź, nad którą obejmiesz kontrolę podczas rozgrywki - Drakkar. Jest to faktyczny typ łodzi, którą wykorzystywali Wikingowie. Przeznaczone były one do żeglugi morskiej oraz rzecznej.

Tradycją serii jest występowanie w niej wielu postaci historycznych. Na przestrzeni całego cyklu Assassin's Creed spotkać mogłeś takie persony, jak Cezar Borgia, Leonardo da Vinci, sułtan Suleiman oraz Benjamin Franklin.

Alfred Wielki, czyli antagonista w Assassins Creed Valhalla. - Assassins Creed Valhalla: Realia historyczne - czas akcji - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
Alfred Wielki, czyli antagonista w Assassin's Creed Valhalla.

W tej części serii również natrafisz na faktyczne żyjące postacie. Na ten moment znamy jedną z nich. Jest to król Wesseks - Alfred Wielki. Uchodzi on za jednego z najwybitniejszych brytyjskich władców tamtych czasów. Zasłynął głównie ze skutecznego odpierania ataków Wikingów. W AC Valhalla będzie on antagonistą walczącym z Twoim klanem.

Najprawdopodobniej jednak w AC Valhalla pojawi się także wiele innych postaci historycznych żyjących w drugiej połowie IX wieku.