Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Realia historyczne Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera informacje o realiach historycznych, w których osadzona została cała produkcja. Opisaliśmy czas akcji, postacie historyczne oraz wątki nadprzyrodzone.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziesz informacje o realiach historycznych, w których osadzona została produkcja. Dowiesz się stąd między innymi jaki jest czas akcji, czy tytuł jest zgadza się rzeczywistością oraz kim jest Alfred Wielki.

Czas akcji

Assassins Creed Valhalla ma miejsce w IX wieku naszej ery - Assassins Creed Valhalla: Realia historyczne - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla ma miejsce w IX wieku naszej ery. Jest to czas okres intensywnej ekspansji Wikingów w Europie. W przeciągu 100 lat skandynawscy wojownicy splądrowali między innymi Londyn, Paryż i Hamburg. Podczas gry wcielisz się w przywódcę jednego z klanów - Eivora - który doprowadził swój lud do wybrzeży Wysp Brytyjskich. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że trafili oni w sam środek walk o władzę.

W naszym poradniku znajdziesz dokładny opis wszystkich questów fabularnych. Dzięki temu szybko przebijesz się przez główną część gry i poznasz zakończenie tej przygody.

Aby sprawdzić spis wszystkich misji głównych zerknij na tę stronę naszego poradnika - Wszystkie misje główne.

Zgodność z realiami historycznymi

Twórcy położyli nacisk na wierność produkcji z realiami historycznymi tamtej epoki - Assassins Creed Valhalla: Realia historyczne - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Twórcy położyli nacisk na wierność produkcji z realiami historycznymi tamtej epoki. Wikingowie w grze noszą szaty zbliżone stylistycznie do tych, jakie nosili przedstawiciele tej nacji. Mimo to część z bohaterów posiada hełmy z rogami, co nie jest już zgodne z faktycznym stanem rzeczy.

W produkcji znalazła się także łódź, nad którą obejmiesz kontrolę podczas rozgrywki - Drakkar - Assassins Creed Valhalla: Realia historyczne - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W produkcji znalazła się także łódź, nad którą obejmiesz kontrolę podczas rozgrywki - Drakkar. Jest to faktyczny typ łodzi, którą wykorzystywali Wikingowie. Przeznaczone były one do żeglugi morskiej oraz rzecznej.

Postaci historyczne

Tradycją serii jest występowanie w niej wielu postaci historycznych. Na przestrzeni całego cyklu Assassin's Creed spotkać mogłeś takie persony, jak Cezar Borgia, Leonardo da Vinci, sułtan Suleiman oraz Benjamin Franklin.

W tej części serii również natrafisz na faktyczne żyjące postacie - Assassins Creed Valhalla: Realia historyczne - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W tej części serii również natrafisz na faktyczne żyjące postacie. Na swojej drodze natrafisz na króla Wesseks - Alfreda Wielkiego. Był to jeden z najwybitniejszych brytyjskich władców tamtych czasów. Zasłynął głównie ze skutecznego odpierania ataków Wikingów. W Assassin's Creed Valhalla jest on jednym z antagonistów walczącym z Twoim klanem.

Poza nim w misjach natrafisz na takie postaci jak:

  1. Ivarr the Boneless;
  2. Halfdan Ragnarsson;
  3. Ubba Regnarsson.

Wątki nadprzyrodzone

W grze Assassins Creed Valhalla występują elementy nadprzyrodzone i wcale nie są one powiązane jedynie z aktywnościami pobocznymi - Assassins Creed Valhalla: Realia historyczne - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W grze Assassin's Creed Valhalla występują elementy nadprzyrodzone i wcale nie są one powiązane jedynie z aktywnościami pobocznymi. Większość elementów nadprzyrodzonych jest związanych z Valką - wyrocznią, którą spotkasz już na początku rozgrywki.

Dzięki niej zobaczysz pierwsze wizje Eivora, a w nich np. mityczne stworzenia, które będą pojawiać w dalszych częściach rozgrywki.

W grze możesz również przenieść się do Asgardu i Jotunheim. To mityczne krainy, w których poznasz nowych przeciwników, bohaterów i odkryjesz jeszcze więcej sekretów.

W naszym poradniku znajdziesz dokładny opis wszystkich sekretów dostępnych w mitycznych lokacjach, jeśli chcesz się z nimi zapoznać zerknij na:

  1. Kopiec - Asgard;
  2. Pyskówka - Asgard;
  3. Ołtarz ofiarny - Asgard;
  4. Kopiec - Jotunheim;
  5. Pyskówka - Jotunheim;
  6. Ołtarz ofiarny - Jotunheim;
  7. Legendarne zwierzę - Jotunheim.