Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Czy warto kupić Nintendo Switch w roku 2020? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2020

Czy Nintendo Switch warte jest zakupu? Czy w 2020 warto kupić konsolę? A może lepiej poczekasz na potencjalną nową edycję konsoli? W tym rozdziale poradnika odnajdziesz odpowiedź na tę pytania.

Oczywiście, mówimy tutaj o subiektywnej ocenie, ale naszym zdaniem Nintendo Switch jest naprawdę dobrą konsolą, która oferuje mnóstwo frajdy - Czy warto kupić Nintendo Switch w roku 2020? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Czy Nintendo Switch jest warte zakupu?

Oczywiście, mówimy tutaj o subiektywnej ocenie, ale naszym zdaniem Nintendo Switch jest naprawdę dobrą konsolą, która oferuje mnóstwo frajdy. Konsolę można obsługiwać i grać przenośnie, co jest świetną alternatywą, gdy wiele podróżujemy, lubimy grać i np. leżeć na łóżku, czy chcemy po prostu udać się na zewnątrz i zagrać np. w parku. Tryb przenośny bardzo dobrze działa i wiele gier świetnie się skaluje do małego wyświetlacza - jedynym minusem jest fakt, że najbardziej wymagające tytuły mogą wyczerpać baterię w ok. 2h, więc na dłuższe posiedzenia z konsolą warto zakupić power bank.

Również w trybie dokującym, gdy konsola jest podpięta do TV oferuje ona sporo frajdy. Tytuły takie jak Mario Kart 8, Super Smash Bros, czy Mario Party dostarczają wiele frajdy i radości, gdy gramy w kilka osób. Konsolka Nintendo Switch jest świetną konsolą dla całej rodziny, bo oferuje wiele tytułów dla młodszych, jak i starszych odbiorców.

Minusem konsoli jest fakt, że jak na 2020 rok jest ona dość przestarzała technologicznie. Podzespoły konsoli są słabe i tak naprawdę Zelda Breath of the Wild to absolutny max konsoli pod względem graficznym i wydajnościowym. Nie jest to konsola, gdzie zachwycić się można grafiką tytułów AAA i grać w trybie 4K. Nintendo broni się za to bardzo dobrymi exclusivami, bogatą bibliotekę tytułów Indie i trybem przenośnym. Kolejny minus konsoli to fakt, że wiele gier startuje z bardzo wysokiego progu cenowego, a na potencjalne promocje największych hitów Nintendo należy bardzo długo czekać, a i wtedy sięgają one np. 30, 40%.

Jeśli planujemy grać tylko w trybie przenośnym, warto rozważyć zakup Nintendo Switch Lite. Ta wersja konsoli jest mniejsza i lżejsza, za to odpalić na niej można praktycznie każdą grę z klasycznego Switcha. Bateria również ciut dłużej wytrzymuje, choć brak możliwości podpięcia konsoli pod TV jest mocno odczuwalny, szczególnie jak chcemy zagrać ze znajomymi w tytuł kooperacyjny.

Nintendo ogłosiło, że w 2020 nie zadebiutuje ulepszona wersja konsoli (Nintendo Switch Pro?), a sama konsola wciąż świetnie się sprzedaje, co gwarantuję, że na konsolę powstanie jeszcze sporo tytułów i Switch będzie bardzo długo wspierany.