Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Jak naprawić driftujący joy-con do konsoli Nintendo Switch? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 9 marca 2020

Driftujące Joy-Cony to dość częsty problem w Nintendo Switch. Jak się jednak okazuje, istnieje kilka sposobów na samodzielne naprawienie tego problemu. W poniższym rozdziale poradnika odnajdziesz solucję, jak uporać się z tym problemem.

Uwaga - Jak naprawić driftujący joy-con do konsoli Nintendo Switch? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Uwaga! Choć poniższe rozwiązanie działa, pamiętaj, że stosując tego typu rozwiązania działasz na własne ryzyko. Zawsze istnieje szansa, że sprzęt zostanie uszkodzony.

Driftujący Joy-Con najczęściej spowodowany jest brudem, kurzem, który odkłada w mechanizmie, tuż pod gałką Joy-Cona. Najpierw udaj się do opcji konsoli, wybierz Calibrate Control Sticks i sprawdź, czy podczas kalibracji ikona samodzielnie się porusza. Jeśli tak, niestety masz problem z dritfującym joy-conem. Warto zauważyć, że niektórzy użytkownicy nie doświadczają problemów podczas kalibracji, jednak wciąż gałka sprawia problemy podczas gry.

Jeśli chcesz przystąpić do samodzielnej naprawy np. WD-40 Specialist contact cleaner, idealnie nadający się do usuwania zabrudzeń z wrażliwych części elektronicznych. Odsuń delikatnie gumkę nałożoną na gałkę analogiczną i delikatnie zaaplikuj preparat. Odczekaj kilka chwil, a następnie sprawdź ponownie w teście kalibracji, czy pad został naprawiony.

Istnieje również sposób, by zakupić na np. Ebayu całą gałkę analogową, wraz z mechanizmem. Należy wtedy samodzielnie ją zamontować - na Youtubie można odnaleźć tutoriale jak to zrobić. Ten sposób jest jednak bardziej inwazyjny i może narazić cię na dalsze uszkodzenie Joy-Cona. W ostateczności, możesz również po prostu zakupić nowy kontroler, lub odesłać istniejący do naprawy.