Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Czy Nintendo Switch / Switch Lite jest wodoodporne? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 5 lutego 2020

Granie w Nintendo Switch w trybie przenośnym jest bardzo wygodne i przyjemne. Czy jest możliwe jednak np. zabranie Nintendo Switch ze sobą na kąpiel, podczas której wciąż będziemy grać? Na pytanie o wodoodporność konsoli odpowiada poniższy rozdział poradnika.

Niestety, Nintendo Switch nie jest wodoodporne i co więcej, kontakt z płynnymi substancjami bardzo szkodzi konsoli - Czy Nintendo Switch / Switch Lite jest wodoodporne? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Czy Nintendo Switch jest wodoodporne?

Niestety, Nintendo Switch nie jest wodoodporne i co więcej, kontakt z płynnymi substancjami bardzo szkodzi konsoli. Jeśli tylko zalejesz konsolę, trzeba niezwłocznie ją wyłączyć, spróbować osuszyć i po pewnym czasie uruchomić ponownie. Jeśli jednak konsola bezpośrednio trafi pod wodę, można być prawie pewnym, że konsola nie jest już do odratowania i konieczna jest wymiana, lub naprawa w salonie.

Co gorsze, gwarancja Nintendo nie obejmuje kontaktu z wodą, gdyż podchodzi to pod złe użytkowanie konsoli i pełną winę ponosi użytkownik. Warto więc zainwestować w futerał, gdy wychodzimy na zewnątrz, uważać z piciem napojów blisko konsoli i generalnie dbać o konsolę, która jest dość delikatna i podatna na uszkodzenia.