Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Czy Nintendo Switch ma region lock? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 5 lutego 2020

W przeszłości zdarzało się, że urządzenia Nintendo były tzw. region locked. Oznaczało to, że kupując konsolę w jednym państwie, nie będziemy mogli ogrywać gier zakupionych w innym kraju. Podobny przypadek zaobserwować można było przy Wii U czy Wii. Poniższa strona poradnika konsoli Nintendo Switch zawiera dodatkowe informację na temat tego zagadnienia.

Odpowiadając szybko na pytanie - Nie, konsola Nintendo Switch nie jest region locked - Czy Nintendo Switch ma region lock? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Czy Nintendo Switch jest region locked?

Odpowiadając szybko na pytanie - Nie, konsola Nintendo Switch nie jest region locked. Można swobodnie kupować gry z innych regionów, bez obawy o nieprzyjemne konsekwencje. Na konsoli możliwe jest prowadzenie 8 kont - każde z kont może mieć ustawiony inny region i możliwe jest kupowanie gier z różnych części świata.

Przykład - podczas zakładania Konta A, wybraliśmy za region Polskę. Od tej pory, logując się na to konto i wchodząc w sklep Nintendo możemy kupować gry za złotówki, sprawdzać co jest popularne w Polsce, jakie są promocje itp. Możemy również na konsoli Switch mieć konta B, C, D itp., każde o innym regionie i kupować np. amerykańskie gry. Każde konto ma dostęp do gier innych zalogowanych na konsoli użytkowników.

Oczywiście, najlepiej kupować gry z danego regionu, ponieważ gwarantuję to najlepszą jakość usług i potencjalną pomoc techniczną Nintendo.