Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Czy Nintendo Switch można ładować ładowarką do komórki? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 9 marca 2020

Na tej stronie poradnika do konsoli Nintendo Switch dowiesz się, czy możesz używać normalnej ładowarki od komórki, by naładować swoją konsolę.

Nintendo Switch AC Adapter ma końcówkę USB-C, które są kompatybilne z wieloma ładowarkami do komórek - Czy Nintendo Switch można ładować ładowarką do komórki? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch AC Adapter ma końcówkę USB-C, które są kompatybilne z wieloma ładowarkami do komórek. Różni ich jedna pewna rzecz - natężenie prądu. Nintendo Switch w handheldzie pobiera 5.0V/1.5A, natomiast w trybie dokującym, 15.V/2.6A. Wiele ładowarek i sprzętów używa innego natężenia i użycie ładowarek od tych sprzętów może spowodować pewne problemy i usterkę techniczną.

Bardzo często, użycie ładowarki od telefonu będzie ładowało Switcha, jednak będzie to trwało znacznie wolniej niż przy użyciu oryginalnej ładowarki. Lepiej również nie używać ładowarki od Switcha, by podładować nią telefon, bo może to spowodować m.in. problemy z baterią. Zabawy z użyciem innych ładowarek są więc możliwe, jednak nawet Nintendo ostrzega, że może spowodować to uszkodzenie baterii. Dlatego lepiej pozostać przy oryginalnej ładowarce i wykorzystywać ładowarkę od telefonu tylko w ostateczności.