Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Eshop, szukanie promocji i czytanie newsletterów na Nintendo Switch Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2020

Nie ma co ukrywać, że gry na Nintendo Switch często są drogie, szczególnie na premierę. W poniższym rozdziale poradnika odnajdziesz informację, jak obsługiwać Eshop, szukać promocji na tytuły i czytać newslettery, by łatwiej trafić na potencjalną okazję.

Gdy uruchomisz Eshop, po lewej stronie znajdziesz następujące opcje - Eshop, szukanie promocji i czytanie newsletterów na Nintendo Switch - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Eshop

Gdy uruchomisz Eshop, po lewej stronie znajdziesz następujące opcje:

  1. Search - wpisz tutaj nazwę gry, gatunek, demo, cenę, a znajdziesz gry według wspianych preferencji.
  2. Discover - to gry, które często bezpośrednio promuje Nintendo. Znajdziesz tutaj największe tytuły, najważniejsze premiery, duże demo do ściągnięcia itp. Potraktuj to jako zbiór porad ze strony Nintendo, co może cię aktualnie zainteresować.
  3. Recent Releases - gry, które niedawno miały premierę na Switch.
  4. Current Offers - aktualne promocje. Są one ustawione według popularności i zainteresowania wśród kupujących.
  5. Charts - obecna lista najpopularniejszych gier, które sprzedawane są w twoim regionie.
  6. Coming soon - chronologiczna lista gier, które mają ustaloną datę premiery i będą miały niedługo premierę.
  7. Nintendo Switch Online - możesz tu aktywować abonament Nintendo Switch Online, ściągnąć darmowe aplikacje (gry Snes i NES), dodatkowe bonusy itp.
  8. Redeem Code - wpisz tutaj kod z grą, dlc itp.

Szukanie promocji

Najlepiej skorzystać z opcji Charts i Current Offers w zakładce Eshopu, by sprawdzić co aktualnie się sprzedaje i jakie są promocje. Najlepsze promocje są w gorących okresach sprzedażowych - podczas świąt, w okolicach czarnego piątku itp. O najlepszych promocjach Nintendo często informuje również w newsletterze. Jeśli jakaś gra cię interesuje, dodaj ją jeszcze do obserwowanych, a Nintendo wyśle ci wiadomość mailową, jeśli tytuł, który obserwujesz wyląduje na wyprzedaży.

Newslettery

W menu głównym odnajdziesz opcję News. Znajdziesz tam informację o grach, newslettery rozmaitych twórców i możesz przejrzeć interesujące kanały. Warto je co jakiś czas przeglądać, by dowiedzieć się o ważnych nowościach i zapisać się do kanału informacyjnego ulubionego wydawcy.