Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite a gra na telewizorze Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2020

Oprócz możliwości gry w trybie przenośnym, Nintendo Switch ma inny potężny atut - można podpiąć konsolę do telewizora i cieszyć się obrazem w wysokiej jakości. Poniższy rozdział poradnika do konsoli Nintendo Switch rozkłada na czynniki pierwsze wszystko, co związane z używaniem Nintendo Switch w trybie dokującym.

Klasyczna konsola Nintendo Switch idzie w barze ze stacją dokującą, którą można podpiąć do telewizora z pomocą kabla HDMI - Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite a gra na telewizorze - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Gra na telewizorze

Klasyczna konsola Nintendo Switch idzie w barze ze stacją dokującą, którą można podpiąć do telewizora z pomocą kabla HDMI. Dzięki temu, wystarczy po prostu wsunąć konsolę w miejsce na stacji, a obraz zostanie wyświetlony na telewizorze. Jest to naprawdę świetne i intuicyjne rozwiązanie - w każdym momencie możemy również wyciągnąć konsolę i grać w trybie przenośnym. Konsola nie zostanie zresetowana, więc nie stracimy progresji w ulubionej grze i będzie można kontynuować rozgrywkę np. przed snem.

Grając na telewizorze, możemy odpiąć Joy-Cony od konsoli i używać je do gry w trybie Bluetooth. Można również wpiąć kontrolery w pad, tworząc wygodny gamepad - idealne rozwiązanie dla osób, które preferują rozgrywkę jednoosobową. Konsola posiada również dodatkowe gadżety, takie jak nakładki na pad w kształcie kierownicy, co dodaje dużo frajdy podczas rozgrywki w tytuły jak Mario Kart 8.

Czy Nintendo Switch Lite można podpiąć do telewizora?

Niestety, ale Nintendo Switch Lite nie ma takiej opcji. Konsolka została opracowana głównie dla osób, które chcą grać w trybie przenośnym i nie ma żadnej opcji, by podpiąć konsolę pod telewizor. Konsola w wersji Lite jest mniejsza i nie pasuje do standardowej stacji dokującej.