Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Ile kosztuje Nintendo Switch i gdzie można konsolę kupić? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2020

Poniższa strona naszego kompleksowego poradnika do konsoli Nintendo Switch porusza chyba najważniejszą kwestię - zakres cen konsoli. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, ile obecnie kosztuje konsola Nintendo Switch, również w wariancie Lite i co dokładnie wchodzi w skład zestawu.

Zacznijmy od wersji klasycznej Nintendo Switch bez zestawu dodatkowych gier - Ile kosztuje Nintendo Switch i gdzie można konsolę kupić? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Ile kosztuje Nintendo Switch w 2020?

Zacznijmy od wersji klasycznej Nintendo Switch bez zestawu dodatkowych gier. Za konsolę trzeba zapłacić ok. 1350zł ($299 w USA i L279 w UK). Cena się może trochę różnić, ze względu na różny kolor Joy-Conów, czy cenę detaliczną w sklepie. Oczywiście, istnieje również możliwość zakupu konsol używanych, gdzie ceny będą wyraźnie tańsze, choć w tym przypadku ryzykujemy, czy konsola będzie w pełni sprawna. Warto szczególną uwagę zwrócić na joysticki w używanych Joy-Conach, które potrafią ulec rozregulowaniu i źle działają w wielu grach.

Od 2019, twórcy wprowadzili na rynek również model Nintendo Switch Lite. Ta oto konsola, m.in. ma usuniętą możliwość gry na telewizorze i w pełni bazuje na doznaniach kompaktowej rozgrywki. Konsolę można trochę porównać do współczesnego Game-Boya - to bardzo przyjemne urządzenie do gry w trybie mobilnym. Za Nintendo Switch Lite zapłacić trzeba ok. 900-1000zł (ok. $199 w USA i L199 w UK).

Gdzie można kupić Nintendo Switch?

Nintendo prowadzi bezpośrednią sprzedaż pod tym adresem: https://store.nintendo.com

Choć tak naprawdę konsolę można bez problemu zakupić w większości sklepów z elektroniką. Konsolę Nintendo Switch można odnaleźć w sklepach takich jak: Sklep GryOnline.pl, Avans, Media Markt, X-Kom, Morele, czy w Empiku. Bez przeszkód można również kupić nową konsolę z pomocą allegro, czy innych witryn prowadzących sprzedaż

Jeśli chodzi o sklepy zagraniczne, konsolę można zakupić na Amazonie, Toysrus, Target, Bestbuy i w wielu innych, podobnych sklepach. Przy zakupie konsoli najlepiej kierować się ceną, względem estetycznym (m.in. kolor Joy-conów, potencjalne dodatki), czy edycją konsoli.