Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Nintendo Switch a łączność bezprzewodowa Bluetooth Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2020

Ten rozdział poradnika do konsoli Nintendo Switch porusza kwestię Bluetooth w konsoli. Czy Bluetooth jest obecny? Czy możliwe jest używanie bezprzewodowych słuchawek? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Najpierw zacznijmy od Joy-Conów, czyli unikalnych kontrolerów konsoli Nintendo Switch - Nintendo Switch a łączność bezprzewodowa Bluetooth - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Bluetooth w Nintendo Switch

Najpierw zacznijmy od Joy-Conów, czyli unikalnych kontrolerów konsoli Nintendo Switch. Kontrolery te używają Bluetooth i istnieje nawet możliwość parowania urządzeń z PC, MAC, czy urządzeniami bazującymi na androidzie. Jednak jest to tylko ciekawostka, kontrolery dobrze działają praktycznie tylko na Switchu. Joy-Cony używać można bezprzewodowo, gdy gramy na telewizorze, czy ze znajomymi, co zapewnia spory komfort.

Jeśli chodzi o inne urządzenia - niestety, nie można użyć technologii Bluetooth, by np. używać bezprzewodowych słuchawek. W klasycznej konsoli obecne jest tylko klasyczne wejście audio, gdzie podpiąć możemy słuchawki przewodowe. Choć w Internecie można znaleźć potencjalne obejścia, które pozwolą cieszyć się używaniem bezprzewodowych słuchawek - są to rozwiązania tymczasowe, nieoficjalne i Nintendo może za sprawą jednej aktualizacji ukrócić tego typu obejścia. Możesz również zainwestować w adapter Bluetooth, kupując specjalny adapter na aukcjach internetowych - jednak jak wspomnieliśmy, nie jest to oficjalny gadżet Nintendo.

Niewykluczone, że jakaś oficjalna solucja zostanie podana w przyszłości przez Nintendo, lub doczekamy ulepszonej wersji Nintendo Switch, gdzie będzie jeszcze więcej udogodnień.