Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Czy Nintendo Switch ma 4K? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 9 marca 2020

Na tej stronie stornie poradnika do konsoli Nintendo Switch dowiesz się, czy na konsoli można grać w rozdzielczości 4K. Konsola Switch posiada coraz bogatszą bibliotekę gier, czy jednak można cieszyć się nimi w najwyższej jakości obrazu?

Konsola Nintendo Switch obsługuje tylko rozdzielczość Full HD, po podpięciu do telewizora przez HDMI - Czy Nintendo Switch ma 4K? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Konsola Nintendo Switch obsługuje tylko rozdzielczość Full HD, po podpięciu do telewizora przez HDMI. Natomiast w trybie przenośnym, grafika wyświetlana jest w rozdzielczości HD. Niestety, Nintendo Switch w żaden sposób nie obsługuje rozdzielczości 4K. Nie da się ukryć, że Nintendo postawiło na tryb przenośny w tej generacji i konsola przegrywa na tym polu m.in. z Playstation 4 Pro czy Xbox One.

Nintendo Switch posiada wyraźnie słabsze podzespoły niż swoi rywale - Xbox i Playstation. Na chwilę obecną Nintendo nie ogłosiło również prac nad potencjalnym modelem Pro, o ulepszonej specyfikacji. Nie jest to jednak wykluczone, gdyż konsola Nintendo okazała się gigantycznym sukcesem sprzedażowym i śmiało można założyć, że w przyszłości pojawią się nowe edycje konsoli. Niewykluczone, że Nintendo wypuści ulepszoną wersję konsoli, która m.in. będzie wspierała rozdzielczość 4K w przyszłości.