Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Czy Nintendo Switch wspiera gry z 3DS, Wii, DS i Wii U? Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2020

Choć biblioteka Nintendo Switch robi się coraz bardziej okazała praktycznie z dnia na dzień to wielu graczy z wytęsknieniem patrzy na wcześniejsze tytuły Nintendo. Czy konsola wspiera tytuły z wcześniejszych konsol? Czy istnieje kompatybilność wsteczna? O tym poniższa strona poradnika.

Szybka odpowiedź na pytanie brzmi - niestety nie - Czy Nintendo Switch wspiera gry z 3DS, Wii, DS i Wii U? - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Czy na Nintendo Switch działają gry z 3DS, Wii, DS i WII U?

Szybka odpowiedź na pytanie brzmi - niestety nie. Wii, 3DS, Wii U, DS - te konsole posiadały świetne hity, które aż się proszą, by odpalić je na najnowszej konsoli Nintendo. Nintendo Switch nie oferuje jednak żadnej kompatybilności wstecznej i musimy bazować na stale rosnącej bibliotece gier.

Warto jednak wspomnieć, że Nintendo odświeża swoje starsze, tworząc remake'i i remastery, które czasami pojawiają się na Nintendo Switch. Dla przykładu, Super Smash Bros i Mario Kart 8 to ulepszone wersje z WII U. Została dodana tam spora ilość zawartości i gry zdecydowanie bronią się jakością. Innym przykładem jest Donkey Kong Tropical Freeze - odświeżona wersja z Wii U, oferuje m.in., nową postać i tryb rozgrywki.

Jeśli więc chciałbyś zagrać w jeden z kultowych tytułów z poprzedniej generacji - uzbrój się w cierpliwość. Niewykluczone, że w kolejnych pojawią się kolejne remastery kolejnych gier - wiele osób spekuluje m.in. o serii Pikmin i Meteroid.