Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Nintendo Switch vs. Nintendo Switch Lite - kompatybilność i różnice Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2020

W tym rozdziale poradnika do konsoli Nintendo Switch, odnajdziesz porównanie między Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite. Dowiesz się m.in. czy obie konsole są ze sobą kompatybilne i jakie są najważniejsze różnice między konsolami.

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite oferują możliwość gry w dowolny tytuł z konsoli w trybie mobilnym - Nintendo Switch vs. Nintendo Switch Lite - kompatybilność i różnice - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite - różnice

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite oferują możliwość gry w dowolny tytuł z konsoli w trybie mobilnym. Najważniejsza różnica w konsolach jest taka, że gry z klasycznego Nintendo Switch można również odpalić na telewizorze, natomiast w przypadku Switch Lite, musimy zawsze grać w trybie przenośnym.

Nintendo Switch Lite jest przy tym mniejsze, wymiary konsoli to 208 x 9,11 x 13,9 mm przy wadze 275g. Klasyczny Switch to 239 x 102 x 13,9 mm i waga 398g. Mniejszy rozmiar ma również przekąta w ekranie, nowa konsola ma przekątną 5,5 cala, a starsza - 6,2 cala. Wersja Lite konsola jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują, grają praktycznie zawsze w trybie przenośnym i preferują ten tryb rozgrywki. Natomiast klasyczny Switch jest dodatkowo świetną konsolą do gry ze znajomymi w gry takie jak Mario Kart 8, Sumer Smash Bros, czy Mario Party.

W wersji Lite nie można odczepić kontrolerów i dodano D-pad, co może być pomocne przy niektórych tytułach. Konsola Nintendo Switch Lite jest również tańsza niż klasyczna wersja. Za klasycznego Switcha zapłacimy ok. 1350zł, natomiast wersja Lite to koszt 900-1000zł. Na plus nowej edycji konsoli przemawia również bateria, jest ona wydajniejsza i oferuje ok. 3 godziny rozgrywki w tytuły takie jak Legend of Zelda Breath of the Wild i do 7 godzin zabawy przy mniejszych tytułach.

Czy gry z Nintendo Switch są kompatybilne z wersją Lite?

W wersji Lite zagramy praktycznie we wszystkie tytuły z klasycznej wersji Nintendo Switch. Jedynie tytuły, które wymagają użycie JoyConów. Oto przykładowe tytuły:

  1. 1-2-Switch
  2. Just Dance (wszystkie odsłony)
  3. Super Mario Party
  4. Fitness Boxing
  5. Ring Fit Adventure

Nie da się jednak ukryć, że tytuły te i tak najlepiej ogrywać z pomocą klasycznego Switcha, po podpięciu konsoli do TV.