Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite - opis konsol Switch poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2020

W poniższym rozdziale naszego poradnika do konsoli Nintendo Switch, dowiesz się podstaw, jak działa Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite. Omówiliśmy najważniejsze opcje i sposób użytkowania konsoli.

Jak działa Nintendo Switch?

Nintendo Switch jest bardzo intuicyjną konsolą i bardzo łatwo zacząć z nią interakcję - Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite - opis konsol - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

Nintendo Switch jest bardzo intuicyjną konsolą i bardzo łatwo zacząć z nią interakcję. Zacznijmy od tego, że konsolę można obsługiwać w trybie przenośnym, jak i ogrywać ją, gdy konsola jest podpięta do telewizora. Konsolę obsługujemy przez Joy-Cony, kolorowe pady, które przyczepione są do wyświetlacza (dotykowego) konsoli. Joy-Cony możemy wypiąć, podpiąć pod specjalną nakładkę na pada, czy używać w trybie bezprzewodowym, gdy np. gramy na telewizorze. Kontrolery należy ładować, co następuje podczas ładowania konsoli z pomocą wtyczki, lub gdy konsola ładuje się w stacji dokującej i jest podpięta do prądu.

Włącznik konsoli można odnaleźć u góry, zaraz obok przycisków odpowiadających za głośność. Menu konsoli obsługujemy z pomocą lewej gałki, a opcje wybieramy z pomocą X, Y, B i A. Przed użytkowaniem konsoli, należy założyć konto na tej stronie.

Uzupełniamy profil o kluczowe informacje i wybieramy region z którego będziemy użytkować konsolę. Choć Nintendo Switch nie jest region locked, warto wybrać lokalizację w której się znajdujemy, choćby przez możliwość płacenia w złotówkach za gry, czy wsparcie techniczne. Niestety, interfejs Nintendo nie wspiera języka polskiego i domyślnie przywita nas język angielski menu konsoli. W trybie przenośnym, konsola w pełni naładowana wytrzymuje ok. 2h w wymagających tytułach. Warto więc m.in. używać powerbanki, lub co jakiś czas ładować konsolę.

Menu główne

W menu konsoli (możesz obsługiwać je palcem) odnajdziesz wielkie ikonki - to obecnie posiadane na zalogowanym koncie gry/aplikacje - Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite - opis konsol - Nintendo Switch - poradnik do konsoli

W menu konsoli (możesz obsługiwać je palcem) odnajdziesz wielkie ikonki - to obecnie posiadane na zalogowanym koncie gry/aplikacje. Ponadto poniżej odnajdziesz sześć głównych opcji:

  1. News - Znajdziesz tutaj newslettery Nintendo i informacje o popularnych wyprzedażach, promocjach gier.
  2. Nintendo Eshop - Przejdziesz do sklepu Nintendo. Konieczne jest połączenie z Internetem. W Eshopie wszystkie dostępne gry i aplikację na platformę Nintendo Switch, możesz tutaj również wpisywać otrzymane kody (reedem na code) i ściągać wersje demo gier.
  3. Album - Album z zrzutami ekranu i filmami video, które wykonałeś z gier.
  4. Controllers - Tutaj możesz sprawdzić stan naładowania konsoli i padów, zmienić ustawienia sterowania i parować nowe urządzenia.
  5. System Settings - Tutaj odnajdziesz opcje konsoli, jasność ekranu, opcje sieciowe zarządzanie danymi, amiibo, opcje TV itp.
  6. Sleep Mode - możesz wprowadzić konsolę w tryb uśpienia. Jeśli chcesz ją wyłączyć, przytrzymaj przycisk włączenia konsoli przez parę sekund i wybierz opcję wyłączenia konsoli.

Jak działa Nintendo Switch Lite?

Konsola działa identycznie jak Switch z tą różnicą, że może być użytkowana tylko w trybie przenośnym i jest mniejsza niż oryginalny Switch. Nie możesz podpiąć konsoli pod telewizor, więc konsolka jest idealnym wyborem dla osób, które chcą tylko grać w sposób mobilny.