Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ornstein and Smough | Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Ornstein and Smough

Opis

Dwóch gagatków, zwinny i szybki Ornstein oraz jego większy, ale powolniejszy kolega Smough. Pierwszy z nich dysponuje włócznią i magią - zadaje obrażenia od błyskawic. Drugi, jest wolniejszy, ale za to ma duży zasięg: wszystko za sprawą jego gigantycznego młota.

W tej walce zmagamy się z dwoma postaciami, każda ma zupełnie inne cechy - Ornstein and Smough | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Ataki i słabości

W tej walce zmagamy się z dwoma postaciami, każda ma zupełnie inne cechy:

Ornstein - szybki i zwinny. Uzbrojony we włócznię. Większość jego ataków można zablokować. Część z nich, zostaje jednak nasączona błyskawicami. Słabość: ogień (jakakolwiek dobra broń zadająca ogniste obrażenia będzie jak znalazł).

- dwa pociski magiczne (błyskawice) - zwykły (zadaje małe obrażenia) oraz wzmocniony (zadaje duże obrażenia). Oba pociski można zablokować dobrą tarczą

- szarża - przez większość walki Ornstein będzie trzymał się na dystans, ale od czasu do czasu wybiegnie przez Smougha. W zaskoczeniu gracza pomaga mu szarża, dzięki której potrafi błyskawicznie znaleźć się obok nas.

- kombosy - demon wyprowadza różne sekwencje ciosów - Ornstein and Smough | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

- kombosy - demon wyprowadza różne sekwencje ciosów. Większość można zablokować tarczą.

Smough - wielki i tylko odrobinę mniej zwinny! Uzbrojony w gigantyczny młot. Co ciekawe, sporo z jego wymachów da się zablokować - także szarżę, która wyrzuca postać w górę. Słabość: błyskawice (włócznia znaleziona przed Iron Golemem będzie w sam raz, chociaż warto ją ulepszyć).

- wymachy młotem - z lewej, z prawej, przez głowę. Czasami w postaci podwójnej/potrójnej sekwencji (jeden cios po drugim). Ataki z lewej lub prawej można ominąć przeturlaniem w przeciwną stronę. Ataku z góry unikniemy odskakując w prawo lub w lewo.

- szarża - w tym ataku Smough rozpędza się i uderza od dołu, wyrzucając nieprzygotowaną postać w górę. Najprostszą taktyką ucieczki jest wykonanie dwóch przewrotów do tyłu. Alternatywy są dwie: możemy zablokować cios dobrą tarczą lub zaryzykować i przeturlać się pod Smougha (do przodu).

- atak tyłkiem - gdy zbliżymy się bardzo do Smougha, demon podskoczy i klapnie całym cielskiej o ziemię - Ornstein and Smough | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

- atak tyłkiem - gdy zbliżymy się bardzo do Smougha, demon podskoczy i klapnie całym cielskiej o ziemię. W podstawowej wersji potwora (przed pokonaniem jego kolegi), uderzenie ma mały zasięg. Ulepszony Smough (po zabiciu Ornsteina) wykonuje podobny atak, ale przy okazji wypuszcza wiązki elektryczności - unikamy tego za wszelką cenę dwoma odskokami do tyłu!

Porady

1) Koniecznie skup się na JEDNYM przeciwniku. Po zabiciu demona, drugi z nich odnawia swoje życie i przejmuje umiejętności kolegi. Gdy zabijemy najpierw Smougha, Ornstein staje się gigantem. Gdy zabijemy najpierw Ornsteina, ataki Smougha będą zadawać obrażenia elektryczne. Najłatwiej wpierw uporać się w pierwszej kolejności z Ornsteinem, gdyż jego ulepszona forma jest bardzo silna (więc chcemy jej uniknąć).

2) W walce z dwoma przeciwnikami obserwuj zarówno Ornsteina, jak i Smougha. Postaraj się wykorzystać filary, aby rozdzielić kolegów i zaatakować jednego z nich (naprawdę polecamy zająć się najpierw Ornsteinem). Uważaj na ataki Smougha - trzeba nauczyć się ich unikać. Pamiętaj, determinacja i cierpliwość to podstawa - obserwując uważnie postacie będziesz w stanie uniknąć większości obrażeń i atakować wroga z bezpiecznej pozycji.

3) Nie daj się zapuścić w kozi róg - unikając ciosów wrogów nie zbliżamy się do rogów pomieszczenia - Ornstein and Smough | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

3) Nie daj się zapuścić w kozi róg - unikając ciosów wrogów nie zbliżamy się do rogów pomieszczenia. Bardzo ciężko będzie wyjść z nich, kiedy oboje zaczną nas atakować.

Taktyka

Walka wręcz - skuteczna taktyka, o ile poznamy zachowanie przeciwników. Standardowo możemy grać defensywnie (tarcza + włócznia/inna broń) lub ofensywnie (jedna broń niesiona oburącz). Oczywiście pierwsze podejście wymaga czasu, ale jest bezpieczniejsze (jeśli tylko starczy nam sił). W tym przypadku uzbrajamy postać w dobrą tarczę (Eagle Shield) i dobrą broń.

Co wybrać? Na Ornsteina broń zadającą obrażenia od ognia. Jeśli nie dysponujemy takim luksusem, możemy posłużyć się włócznią zadającą obrażenia od błyskawic. Stosując taką broń możemy jednocześnie chować się za tarczą i atakować.

W walce przy użyciu tarczy i broni krążymy dokoła areny (najlepiej cofając się i mają wrogów przed sobą) z uniesioną tarczą, czekając aż zbliży się Ornstein - Ornstein and Smough | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

W walce przy użyciu tarczy i broni krążymy dokoła areny (najlepiej cofając się i mają wrogów przed sobą) z uniesioną tarczą, czekając aż zbliży się Ornstein. Gdy będzie blisko, staramy się zadać mu 1-2 ciosy i wycofać, przed nadbiegającym Smoughiem. Sprawa nie jest łatwa, bo postacie poruszają się z dużą dozą losowości - starajmy się jednak wykorzystać okoliczne kolumny, aby rozdzielić parę.

Nie szarżujemy - krążąc dokoła pomieszczenia i sukcesywnie raniąc Ornsteina będzie dobrze. Gdy boss zginie, skupiamy się na Smoughu. W tej części walki chodzi przede wszystkim o to, aby uważać na atak obszarowy potwora (naskok z góry). Inne ataki można dość łatwo ominąć (skokiem). Wroga atakujemy przede wszystkim po jego naskoku z góry, uderzeniu przez głowę i wymachach. Uskakujemy przed nimi i dobiegamy do bestii: uderzamy ją w bok.

Walka dystansowa - przez większość czasu da się namierzać przeciwnika i strzelać do niego z broni dystansowej - Ornstein and Smough | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Walka dystansowa - przez większość czasu da się namierzać przeciwnika i strzelać do niego z broni dystansowej. To wymaga jednak potężnego wyposażenia i odpowiedniego ustawienia postaci. W innym przypadku, bitwa zajmie nam naprawdę sporo czasu.