Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trofea i osiągnięcia Dark Souls Remastered poradnik Dark Souls

W naszym poradniki do Dark Souls oraz Dark Souls Remastered znajdziesz opis wszystkich osiągnięć Steam, w tym tych trudniejszych takich jak Mroczny władca, Pokonaj Półsmoczycę Priscillę, Kryształowa broń, Honor rycerza, Naczynie Władcy czy Modlitwa dziewicy.

Na stronie jest zestawienie wszystkich osiągnięć / trofeów dostępnych w grze Dark Souls. Ich zdobywaniem możesz zajmować się na wszystkich platformach sprzętowych na jakie wydana została gra za wyjątkiem konsoli Nintendo Switch, która nie oferuje żadnego systemu osiągnięć. Trofea są wspólne dla podstawowej wersji Dark Souls oraz dla jej odświeżonej edycji Dark Souls Remastered oferującej między innymi liczne usprawnienia w grafice. Do zdobycia jest w sumie 41 trofeów - 18 brązowych, 20 srebrnych, 2 złote i jedno platynowe (tylko na konsolach PS3 i PS4).

Sztuka kroczenia w Otchłani (Art of Abysswalking)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz opanować sztukę kroczenia w Otchłani.

Komentarz: Trofeum to jest związane z przechodzeniem gry. Musisz konkretnie doprowadzić do konfrontacji z bossem Great Grey Wolf Sif w lokacji Darkroot Garden - informacje o dotarciu do miejsca stoczenia pojedynku są w naszym opisie przejścia, a opis walki z potworem w rozdziale o bossach w naszym poradniku do Dark Souls. W nagrodę za zabicie bossa otrzymasz pierścień Covenant of Artorias pozwalający na wkraczanie do Otchłani (Abyss).

Więź piromanty (Bond of a Pyromancer)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wszystkie piromancje.

Komentarz: Do pozyskania są w sumie 19 unikalne piromancje. Zestawienie piromancjami wraz z lokalizacjami ich pozyskiwania znajdziesz w rozdziale Czary, cuda, piromancja w naszym poradniku.

Dodatkowa uwaga - Pilnuj się podczas spotkań z postaciami niezależnymi, bo przypadkowe zaatakowanie osoby oferującej piromancje może uniemożliwić zdobycie trofeum.

Broń chaosu (Chaos Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez wzmocn. (reinfrc.) chaosu.

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składnika Chaos Flame Ember (odszukaj w lokacji Demon's Ruins) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w lokacji The Catacombs i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do rangi chaosu (Chaos) +5.

Przymierze: Miecz Mrocznego Księżyca (Covenant: Blade of the Darkmoon)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Miecza Mrocznego Księżyca.

Komentarz: Miecz Mrocznego Księżyca to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Miecza Mrocznego Księżyca musisz porozmawiać z bossem Gwyndolin w Anor Londo.

Przymierze: Sługa Chaosu (Covenant: Chaos Servant)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Sługi Chaosu.

Komentarz: Sługa Chaosu to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Sługi Chaosu musisz po walce z bossem Queelag odszukać tajne przejście do lokacji z białym pająkiem White Spider, z którym można porozmawiać.

Przymierze: Mroczny Upiór (Covenant: Darkwraith)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Mrocznego Upiora.

Komentarz: Mroczny Upiór to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Mrocznego Upiora musisz pokonać bossa The Abyss i spotkać Kaathe.

Przymierze: Leśny Łowca (Covenant: Forest Hunter)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Leśnego Łowcy.

Komentarz: Leśny Łowca to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Leśnego Łowcy musisz porozmawiać z Alviną w Darkroot Forest.

Przymierze: Sługa Gravelorda (Covenant: Gravelord Servant)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Sługi Gravelorda.

Komentarz: Sługa Gravelorda to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Sługi Gravelorda musisz spotkać się z Nito w lokacji Catacombs przed stoczeniem walki z Pinwheel.

Przymierze: Droga Smoka (Covenant: Path of the Dragon)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Drogi Smoka.

Komentarz: Droga Smoka to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Drogi Smoka musisz porozmawiać ze smokiem w lokacji Ash Lake.

Przymierze: Straż Księżniczki (Covenant: Princess's Guard)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Straży Księżniczki.

Komentarz: Straż Księżniczki to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Straży Księżniczki musisz porozmawiać z Gwynevere po pokonaniu bossów Ornstein i Smough.

Przymierze: Wojownik Słońca (Covenant: Warrior of Sunlight)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Wojownika Słońca.

Komentarz: Wojownik Słońca to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Wojownika Słońca musisz osiągnąć 25 wiary (Faith) i odwiedź ognisko w Undead Parish.

Przymierze: Biała Droga (Covenant: Way of White)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz odkryć Przymierze Białej Drogi.

Komentarz: Biała Droga to jedno z kilku dostępnych Przymierzy (Covenants) w grze Dark Souls. Pełne ich zestawienie jest w rozdziale Covenants - gdzie dołączyć? w naszym poradniku. W celu odkrycia Przymierza Białej Drogi musisz porozmawiać z Petrusem w Firelink Shrine lub z Reah w Undead Parish.

Kryształowa broń (Crystal Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez kryształowe wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składników Large Ember (odwiedź lokację Depths) oraz Crystal Ember (odwiedź obszar Duke'a w drodze do Crystal Cave) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w Undead Parish i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do kryształowej rangi +5.

Inna metoda na odblokowanie trofeum zakłada odnalezienie halabardy Crystal Halberd w skrzyni w Anor Londo i rozwinięcie jej na poziom +5. Nie musisz wtedy zdobywać wymienionych wyżej rzadkich składników Large Ember i Crystal Ember.

Mroczny władca (Dark Lord)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz zobaczyć zakończenie "Mroczny władca".

Komentarz: "Mroczny władca" to jedno z dwóch głównych zakończeń gry. Musisz zacząć od pokonania finałowego bossa gry - Gwyn Lord of Cinder. Po tym jak tego dokonasz zdecyduj się na opuszczenie lokacji bez rozpalania ogniska.

Cenna uwaga - Osiągnięcie to teoretycznie wyklucza się wzajemnie z trofeum Zjednoczenie z ogniem dotyczącym odblokowania innego zakończenia. Możesz jednak łatwo obejść to utrudnienie i wykonać kopię bezpieczeństwa aktualnego stanu gry przed przystąpieniem do walki z finałowym bossem. Po tym jak zdobędziesz trofeum za opisywane zakończenie możesz zamknąć grę, przywrócić wcześniejszy stan gry i po ponownym pokonaniu końcowego bossa inaczej się zachować. Metoda ta nie jest dostępna na konsolach Xbox One i Nintendo Switch, które nie oferują możliwości przenoszenia sejwów na nośnik USB czy do innego katalogu na twardym dysku (PC).

Pokonaj Łoże Chaosu (Defeat Bed of Chaos)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać władcę dusz Łoże Chaosu (Bed of Chaos).

Komentarz: Trofeum to jest związane z przechodzeniem gry. Łoże Chaosu (The Bed of Chaos) to boss napotykany w końcowej fazie eksploracji lokacji Lost Izalith - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Pokonaj Półsmoczycę Priscillę (Defeat Crossbreed Priscilla)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Półsmoczycę Priscillę, Łowczynię Życia.

Komentarz: Półsmoczyca Priscilla (Crossbreed Priscilla) to jeden z bossów gry Dark Souls i doprowadzenie do pojedynku z nią jest opcjonalne. Może do tego dojść po powrocie do lokacji Painted World of Ariamis w dalszej części gry - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry (sekcja Bonus) oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Pokonaj Czterech Królów (Defeat the Four Kings)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Czterech Królów (The Four Kings), dziedziców dusz.

Komentarz: Trofeum to jest związane z przechodzeniem gry. Czterej Królowie (The Four Kings) to nazwa jednego z najpotężniejszych bossów gry. Musisz dotrzeć do lokacji New Londo Ruins i skorzystać z pierścienia Covenant of Artorias żeby przenieść się do Otchłani (Abyss) - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Pokonaj Gravelorda Nito (Defeat Gravelord Nito)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać władcę dusz Gravelorda Nito.

Komentarz: Trofeum to jest związane z przechodzeniem gry. Gravelord Nito to boss napotykany w końcowej fazie eksploracji lokacji Tomb of Giants - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Pokonaj Seatha Scaleless (Defeat Seath the Scaleless)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Seatha Scaleless, dziedzica dusz

Komentarz: Trofeum to jest związane z przechodzeniem gry. Seath the Scaleless to boss napotykany w trakcie eksploracji lokacji Crystal Cave - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Pokonaj Gwyndolina Mroczne Słońce (Defeat The Dark Sun Gwyndolin)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Gwyndolina Mroczne Słońce, boga Mrocznego Księżyca.

Komentarz: Gwyndolin Mroczne Słońce (Gwyn Lord of Cinder) to najpotężniejszy boss gry Dark Souls i starcie z nim jest opcjonalne. Możesz go spotkać w lokacji Anor Londo po wyposażeniu bohatera w pierścień Darkmoon Seance - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Boska broń (Divine Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez boskie wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składników Divine Ember (odwiedź lokację Darkroot Garden) i Large Divine Ember (odwiedź grobowiec Tomb of the Giants) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w Undead Parish i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do boskiej (Divine) rangi +10.

Zaklęta broń (Enchanted Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez zaklęte wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składnika Enchanted Ember (odwiedź lokację Darkroot Garden i odszukaj pilnowaną przez potwory skrzynię) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w New Londo Ruins i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do zaklętej (Enchanted) rangi +5.

Zapalanie (Enkindle)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz rozpalić ognisko.

Komentarz: Trofeum tego praktycznie nie możesz przegapić, gdyż ogniska można rozpalać w wielu miejscach w świecie gry po to żeby zachować swoje postępy.

Butelka estusa (Estus Flask)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć butelkę estusa.

Komentarz: Trofeum tego praktycznie nie możesz przegapić. Butelkę estusa otrzymuje się od rannego rycerza na samym początku gry - więcej informacji na ten temat na stronie Undead Asylum w naszym opisie przejścia Dark Souls.

Ognista broń (Fire Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez ogniste wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składnika Large Flame Ember (odszukaj w lokacji Demon's Ruins skrzynię strzeżoną przez potwory) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w lokacji The Catacombs i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do ognistej rangi +10.

Honor rycerza (Knight's Honor)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wszystkie rodzaje rzadkiej broni.

Komentarz: To bardzo czasochłonne i skomplikowane trofeum. Na potrzeby odblokowania go musisz wejść w posiadanie 32 unikalnych broni oraz dodatkowo wykuć 15 broni dzięki duszom pokonanych bossów.

Unikalne bronie pozyskuje się na dwa sposoby - dzięki eksploracji okolicy lub w formie trofeów za pokonane potwory (pamiętaj o odcinaniu ich ogonów, jeśli jest to możliwe). Poniższe tabele informują o miejscach lub okolicznościach ich zdobywania. Specjalne bronie z dusz bossów są bardziej kłopotliwe, gdyż każdy boss pozostawia po sobie tylko jedną duszę. Oznacza to konieczność pokonania niektórych bossów 2 lub nawet 3 razy podczas powtórnych przejść gry. Poniżej zamieściliśmy pełna zestawienia

Bronie do zdobycia dzięki pokonywaniu potworów

BROŃ

POTWÓR (LOKACJA)

Astora's Straight Sword

Zombie Dragon (Valley of Drakes)

Black Knight Greataxe

Black Knight (Kiln of the First Flame)

Black Knight Greatsword

Black Knight (Kiln of the First Flame)

Black Knight Halberd

Black Knight (Kiln of the First Flame)

Black Knight Shield

Black Knight (Kiln of the First Flame)

Black Knight Sword

Black Knight (Kiln of the First Flame)

Blood Shield

Zombie Dragon (Painted World of Ariamis)

Channeler's Trident

Mage (Duke's Archives)

Crescent Axe

Patches (Tomb of the Giants)

Crest Shield

Hollowified Knight (Undead Asylum)

Dragon Crest Shield

Zombie Dragon (Valley of Drakes)

Dragon Greatsword

Stone Dragon (Ash Lake)

Drake Sword

Undead Dragon (Undead Burg)

Drakonking Greataxe

Gaping Dragon (Depths)

Gargoyle Tail Axe

Bell Gargoyle (Anor Londo)

Giant's Halberd

Giant Soldier (Anor Londo)

Grant

Black Phantom Leeroy (Tomb of the Giants)

Moonlight Greatsword

Seath the Scaleless (Crystal Cave)

Priscilla's Dagger

Priscilla (Painted World of Ariamis)

Sanctus

Black Phantom Leeroy (Tomb of the Giants)

Silver Knight Shield

Silver Knight (Anor Londo)

Silver Knight Spear

Silver Knight (Anor Londo)

Silver Knight Sword

Silver Knight (Anor Londo)

Stone Greatshield

Stone Giant (Darkroot Garden)

Stone Greatsword

Stone Giant (Darkroot Garden)

Bronie do zdobycia dzięki eksploracji

BROŃ

LOKACJA

Dark Hand

Musisz dołączyć do przymierza Darkwraith Covenant.

Dragon's Tooth

Sekretny obszar za ścianą iluzji w Anor Londo.

Dragonslayer Greatbow

Sekretny obszar w Anor Londo przed legowiskiem bossa.

Effigy Shield

Sekretny obszar w Tomb of the Giants.

Havel's Greatshield

Sekretny obszar za ścianą iluzji w Anor Londo.

Velka's Rapier

Sekretny obszar w Painted World of Ariamis.

Bronie do wykucia dzięki duszom bossów

BROŃ

WYMAGANA DUSZA BOSSA

Great Lord Greatsword

Gwyn

Tin Darkmoon Catalyst

Gwyndolin

Darkmoon Bow

Gwyndolin

Golem Axe

Iron Golem

Dragonbone Fist

Iron Golem

Moonlight Butterfly Horn

Moonlight Butterfly

Crystal Ring Shield

Moonlight Butterfly

Dragonslayer Spear

Ornstein

Lifehunt Scythe

Priscilla

Quelaag's Furysword

Quelaag

Chaos Blade

Quelaag

Greatshield of Artorias

Sif

Greatsword of Artorias (na bazie Broken Sword)

Sif

Greatsword of Artorias (na bazie Sword)

Sif

Smough's Hammer

Smough

Uwaga - Broń Greatsword of Artorias musisz wykuć dwa razy, bo są to różne przedmioty. Jako bazę do wytworzenia unikalnej broni należy użyć uszkodzonego miecza (Broken Sword) oraz "zwykłego" miecza (Sword).

Broń błyskawic (Lightning Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez wzmocn. (reinfrc.) błyskawicy.

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składnika Large Ember (odwiedź lokację Depths) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w Undead Parish i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do rangi błyskawicy +5.

Inna metoda na odblokowanie trofeum zakłada odnalezienie włóczni Lightning Spear w skrzyni w Sen's Fortress i rozwinięcie jej na poziom +5. Nie musisz wtedy zdobywać wymienionego wyżej rzadkiego składnika Large Ember.

Naczynie Władcy (Lordvessel)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć Naczynie Władcy.

Komentarz: Trofeum to jest związane z przechodzeniem gry. Artefakt ten zdobędziesz po pokonaniu bossów Ornstein i Smough w lokacji Anor Londo - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Magiczna broń (Magic Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez magiczne wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składnika Large Magic Ember (odwiedź lokację Duke's Archives i odszukaj skrzynię z przedmiotem) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w New Londo Ruins i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do magicznej rangi +10.

Okultystyczna broń (Occult Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez okultystyczne wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składników Divine Ember (odwiedź lokację Darkroot Garden) i Dark Ember (odwiedź Painted World of Ariamis) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w Undead Parish i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do okultystycznej (Occult) rangi +5.

Modlitwa dziewicy (Prayer of a Maiden)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wszystkie cuda.

Komentarz: Do pozyskania są w sumie 23 unikalne cuda. Zestawienie cudów wraz z lokalizacjami ich pozyskiwania znajdziesz w rozdziale Czary, cuda, piromancja w naszym poradniku.

Dodatkowa uwaga - Pilnuj się podczas spotkań z postaciami niezależnymi, bo przypadkowe zaatakowanie osoby oferującej cuda może uniemożliwić zdobycie trofeum.

Czysta broń (Raw Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez czyste wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składnika Large Ember (odwiedź lokację Depths) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w Undead Parish i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do czystej (Raw) rangi +5.

Dotrzyj do Anor Londo (Reach Anor Londo)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz dotrzeć do Anor Londo.

Komentarz: Trofeum to jest związane z przechodzeniem gry. Do Anor Londo dociera się po pokonaniu bossa Iron Golem w lokacji Sen's Fortress - zajrzyj do naszego opisu przejścia gry oraz do rozdziału o walkach z bossami.

Dotrzyj do Lordran (Reach Lordran)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz dotrzeć do Lordran.

Komentarz: Trofeum tego nie możesz przegapić, gdyż jest ono związane z przechodzeniem głównej linii fabularnej gry. Doprowadź do pokonania bossa Asylum Demon - opis walki z nim jest w rozdziale o bossach w naszym poradniku. Po rozprawieniu się z potworem otwórz duże drzwi.

Uderz w dzwon: Królestwo Quelaag (Ring the Bell: Quelaag's Domain)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz uderzyć w Dzwon Przebudzenia w Królestwie Quelaag.

Komentarz: Trofeum tego nie możesz przegapić, gdyż jest ono związane z przechodzeniem głównej linii fabularnej gry. Okazja do uderzenia w dzwon pojawia się w lokacji Quelaag's Domain - omówiliśmy ją w naszym opisie przejścia. Musisz najpierw pokonać wiedźmę Chaos Witch Quelaag - pojedynek z nimi jest opisany w rozdziale o bossach gry.

Uderz w dzwon: Kościół Nieumarłych (Ring the Bell: Undead Church)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz uderzyć w Dzwon Przebudzenia w Kościele Nieumarłych.

Komentarz: Trofeum tego nie możesz przegapić, gdyż jest ono związane z przechodzeniem głównej linii fabularnej gry. Okazja do uderzenia w dzwon pojawia się w lokacji Undead Perish - omówiliśmy ją w naszym opisie przejścia. Musisz najpierw pokonać gargulce Bell Gargoyle - pojedynek z nimi jest opisany w rozdziale o bossach gry.

Rytuał rozpalania (Rite of Kindling)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz opanować rytuał rozpalania.

Komentarz: Trofeum tego nie możesz przegapić, gdyż jest ono związane z przechodzeniem głównej linii fabularnej gry. Rytuał automatycznie opanujesz po tym jak rozprawisz się z bossem Pinwheel w lokacji Catacombs - zajrzyj do rozdziałów z opisem przejścia i o walkach z bossami w naszym poradniku.

Najpotężniejsza broń (Strongest Weapon)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć najlepszą broń przez zwykłe wzmocn. (reinfrc.).

Komentarz: Trofeum to wymaga pozyskania składników Large Ember (odwiedź lokację Depths) oraz Very Large Ember (odwiedź lokację New Londo Ruins) - więcej szczegółów na stronie Ulepszanie w naszym poradniku. Następnie musisz odwiedzić kowala w Undead Parish i rozwinąć dowolną broń lub tarczę do rangi +15.

Mroczna Dusza (The Dark Soul)

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wszystkie pozostałe trofea.

Zjednoczenie z ogniem (To Link the Fire)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz zobaczyć zakończenie "Zjednoczenie z ogniem".

Komentarz: "Zjednoczenie z ogniem" to jedno z dwóch głównych zakończeń gry. Musisz zacząć od pokonania finałowego bossa gry - Gwyn Lord of Cinder. Po tym jak tego dokonasz zdecyduj się na rozpalenie w tej samej lokacji ogniska.

Cenna uwaga - Osiągnięcie to teoretycznie wyklucza się wzajemnie z trofeum Mroczny władca dotyczącym odblokowania innego zakończenia. Możesz jednak łatwo obejść to utrudnienie i wykonać kopię bezpieczeństwa aktualnego stanu gry przed przystąpieniem do walki z finałowym bossem. Po tym jak zdobędziesz trofeum za opisywane zakończenie możesz zamknąć grę, przywrócić wcześniejszy stan gry i po ponownym pokonaniu końcowego bossa inaczej się zachować. Metoda ta nie jest dostępna na konsolach Xbox One i Nintendo Switch, które nie oferują możliwości przenoszenia sejwów na nośnik USB czy do innego katalogu na twardym dysku (PC).

Wiedza mędrca (Wisdom of a Sage)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wszystkie zaklęcia.

Komentarz: Do pozyskania są w sumie 24 unikalne zaklęcia. Zestawienie zaklęć wraz z lokalizacjami ich pozyskiwania znajdziesz w rozdziale Czary, cuda, piromancja w naszym poradniku.

Dodatkowa uwaga - Pilnuj się podczas spotkań z postaciami niezależnymi, bo przypadkowe zaatakowanie osoby oferującej zaklęcia może uniemożliwić zdobycie trofeum.