Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Iron Golem | Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Iron Golem

Opis

Potężny wojownik stacjonujący na szczycie Sen's Fortress. Walka z nim odbywa się na arenie, z której można spaść. Sam przeciwnik nie jest może najtrudniejszym bossem w grze, ale potrafi zajść za skórę. Przed bitwą koniecznie zabijamy golema miotającego bombami z wieży.

Golem powinien być wrażliwy na obrażenia od błyskawic (wszystko zależy od tego, czy twórcy nie wprowadzili zmian z patchach) - Iron Golem | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Ataki i słabości

Golem powinien być wrażliwy na obrażenia od błyskawic (wszystko zależy od tego, czy twórcy nie wprowadzili zmian z patchach). Przeciwnik raniony w nogi przestaje też ruszać się na kilka sekund, co daje sporo czasu na zadanie mu obrażeń. Iron Golem dysponuje następującymi atakami:

1) Uderzenie powietrzem - atak dystansowy, stosowany, gdy oddalimy się od wroga. Uniesienie tarczy pochłania tylko część obrażeń.

2) Schwytanie ręką - bohater nachyla się i łapie ręką. Stosuje to tylko gdy będziemy po stronie ręki, w której nie trzyma topora.

3) Wymachy toporem - różnego rodzaju wymachy toporem o zasięgu przed przeciwnikiem - Iron Golem | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

3) Wymachy toporem - różnego rodzaju wymachy toporem o zasięgu przed przeciwnikiem.

4) Przydeptanie - uderzenie nogami, gdy jesteśmy blisko golema.

5) Cios w ziemię - golem uderza pięścią w ziemię przed sobą.

6) Odskoki - golem potrafi szybko odskoczyć, co nie zadaje obrażeń, ale sprawia, że znajdziemy się w zasięgu rażenia jego ciosów.

Porady

1) Uważaj, aby nie spaść - arena walki z Iron Golem jest otoczona przepaścią z każdej strony. Musimy więc trzymać się środka i w razie konieczności wyciągać wroga na środek.

2) Trzymaj się z tyłu - przeskakując na tyły wroga będziemy bezpieczni. Stąd możemy atakować wroga po nogach.

3) Wykorzystaj moment - golem trafiony parę razy w nogi zostanie unieruchomiony. Chwytamy wtedy broń oburącz i uderzamy, ile się da.

4) Nie daj się złapać - najgroźniejszym atakiem golema wydaje się jego chwyt ręką. Dlatego też trzymamy się przy jego ręce dzierżącej topór.

Taktyka

Walka z Iron Golem jest prosta, o ile potrafimy manewrować naszą postacią i dysponujemy mocną bronią (Lighting Spear znaleziona w Sen's Fortress powinna wystarczyć).

Po rozpoczęciu walki biegniemy w stronę golema, aby uniknąć jego dystansowego ataku. Zatrzymujemy się przed okrągłą częścią areny i zwabiamy tu wroga.

Gdy boss podejdzie i rozpocznie przygotowanie do uderzenia toporem, biegniemy w jego stronę i okrążamy od prawej, uskakując przed atakiem - Iron Golem | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Gdy boss podejdzie i rozpocznie przygotowanie do uderzenia toporem, biegniemy w jego stronę i okrążamy od prawej, uskakując przed atakiem.

Będąc z tyłu wyprowadzamy ciosy w nogi - Iron Golem | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Będąc z tyłu wyprowadzamy ciosy w nogi. Jeśli golem zmieni położenie, powtarzamy manewr.

Co jakiś czas przeciwnik zostanie sparaliżowany (po naszych ciosach w nogi) - Iron Golem | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Co jakiś czas przeciwnik zostanie sparaliżowany (po naszych ciosach w nogi). Uderzamy go wtedy jak najwięcej razy.

1 - Iron Golem | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry