Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak walczyć w Dark Souls? | Podstawy poradnik Dark Souls

Jak walczyć?

Zanim ruszymy do boju warto zwrócić uwagę na parę aspektów systemu walki:

1) Wytrzymałość / Stamina - zielony pasek, który określa naszą zdolność blokowania i wyprowadzania ciosów. Musimy uważać, aby nie spadł do zera, gdyż staniemy się bezbronni. Podpowiedź: stamina ładuje się szybciej, gdy opuszczamy tarczę. Trzymanie jej cały czas w górze nie jest więc najlepszym pomysłem.

2) System namierzania - pod przyciskiem prawej gałki analogowej jest system namierzania, który pozwala skupić się na jednym wrogu. Rozwiązanie jest przydatne w regularnych walkach z mniejszymi przeciwnikami, ale może przeszkadzać, gdy staniemy do boju z większym bossem. Podpowiedź: nie zawsze opłaca się używać systemu namierzania. Bez niego mamy większą mobilność.

3) Ciosy od tyłu - jeśli dostaniemy się za plecy wroga, będziemy mogli zadać mu ogromne obrażenia w specjalnej animacji ataku - Jak walczyć w Dark Souls? | Podstawy - Dark Souls - poradnik do gry

3) Ciosy od tyłu - jeśli dostaniemy się za plecy wroga, będziemy mogli zadać mu ogromne obrażenia w specjalnej animacji ataku. To ważna i użyteczna taktyka na wrogów. Spodziewajcie się tego typu ataków także ze strony innych graczy.

4) Riposta - podstawa dla najlepszych wojów. Mając odpowiednią tarczę (Small, Standard) możemy odbić uderzenie wroga (lewym triggerem) i kontratakować. To potężna technika, która wymaga jednak ćwiczeń. Warto - dzięki niej z łatwością pokonamy ostatniego bossa w grze!

5) Equip Burden - każda postać jest opisana wskaźnikiem maksymalnego wyposażenia, jakie może ubrać. Przy ciężarze ubranego sprzętu powyżej 50% maksymalnego Equip Burden, bohater porusza się wolno. Przy ciężarze poniżej 50% - jest w miarę szybki. Jeszcze większą szybkość uzyskamy po zejściu poniżej 25%.

Podczas samej gry warto wykształcić w sobie kilka zachowań:

1) Nie szarżować, szczególnie w obliczu nowych wrogów. W Dark Souls trzeba poznać zachowanie wrogów, aby móc ich pokonać.

2) Walczyć w bezpiecznych warunkach - czasem lepiej wycofać się niż walczyć tuż nad przepaścią.

3) Zawsze mieć przy sobie łuk i strzały - łuk jest nieodzownym narzędziem dla każdej postaci - maga, złodzieja, wojownika. Dzięki niemu możemy zwabiać wrogów i zabijać wiele silniejszych przeciwników z odległości.

4) Ulepszaj bronie kiedy możesz - ulepszona broń to więcej obrażeń i prostsze walki - Jak walczyć w Dark Souls? | Podstawy - Dark Souls - poradnik do gry

4) Ulepszaj bronie kiedy możesz - ulepszona broń to więcej obrażeń i prostsze walki.

5) Szybkość lub pancerz - w wielu sytuacjach można wybrać między silnym pancerzem i wolno poruszającą się postacią, a szybkością. Tak naprawdę sprawa zależy od tego, z kim walczymy: czasami warto zainwestować w pancerz, ale zwykle większa mobilność ratuje skórę.