Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hydra | Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Hydra

Opis

Gigantyczna bestia wodna, która z odległości atakuje potężnymi pociskami, a z bliska korzysta ze swoich licznych głów. Wbrew pozorom, jest to jednak dość prosty przeciwnik, uznawany wręcz za minibossa.

W grze spotykamy tego wroga dwukrotnie - w Darkroot Basin oraz w The Ash Lake - Hydra | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

W grze spotykamy tego wroga dwukrotnie - w Darkroot Basin oraz w The Ash Lake. Poniższy opis skupia się na drugiej, nieco lepszej wersji Hydry, ale obowiązuje także w przypadku pierwszej bestii. W Darkroot Basin przed walką musimy tylko wyeliminować lodowe golemy biegające koło jeziora.

Ataki i słabości

Hydra dysponuje dwoma zasadniczymi atakami:

1) Pociski - bardzo niebezpieczne pociski obszarowe. Hydra strzela nimi, gdy tylko nas zauważy. Czasami udaje się zablokować je tarczą. Równie dobrą taktyką jest uskok do przodu.

2) Głowy - ataki głów są wbrew pozorom bardzo proste do obronienia tarczą. Po każdym z nim mamy też kilka minut na to, aby uderzyć Hydrę.

Porady

1) Nie walcz z dystansu - Hydra jest znacznie prostsza, gdy tylko do niej dobiegniemy. Ataki głowami są wyraźnie sygnalizowane i można łatwo zablokować je tarczą.

2) Uważaj na granicę płytkiej wody - w walce z bliska trzeba uważać na to, aby nie wejść za głęboko do jeziora i nie cofać się za bardzo. W pierwszym przypadku utopimy się, a w drugim ryzykujemy tym, że Hydra zacznie strzelać do nas pociskami.

Taktyka

1 - Hydra | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Podstawową taktyką jest walka z bliska - Hydra | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Podstawową taktyką jest walka z bliska. Lokalizujemy Hydrę i biegniemy do niej z uniesioną tarczą lub sprintem - musimy zablokować lub ominąć jej pociski. [1] W Ash Lake można schować się w połowie drogi w korzeniu - nie jesteśmy jednak w nim w stu procentach bezpieczni. [2]

2 - Hydra | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Kiedy tylko dobiegniemy do Hydry, wchodząc do wody (ale uważając na jej głębszy fragment, w którym znajduje się bestia - Hydra | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Kiedy tylko dobiegniemy do Hydry, wchodząc do wody (ale uważając na jej głębszy fragment, w którym znajduje się bestia!), unosimy tarczę. [1] Bestia zaatakuje swoimi głowami - ciosy zablokujemy bez problemów. Po każdym z nich szybko kontratakujemy. [2] Powtarzamy czynność do skutku - po kilku ciosach dana głowa zostanie odcięta.

Pod koniec walki może pojawić się konieczność dobicia Hydry z łuku lub czarami.