Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sanctuary Guardian | Artorias Of The Abyss - Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Sanctuary Guardian

Strażnik jest pierwszym bossem, którego spotkasz w DLC Artorias Of The Abyss. Jest to dosyć trudny przeciwnik, jednak jeśli odpowiednio się przygotujesz, walka powinna pójść dość łatwo.

Sanctuary Guardian - Sanctuary Guardian | Artorias Of The Abyss - Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Sanctuary Guardian

Ataki i słabości

Strażnik posiada kilka ataków:

1) Pociski z błyskawic - przeciwnik dysponuje trzema rodzajami ataku błyskawicami. Wystrzelenie kilku pocisków jeden po drugim, pojedynczy ładunek oraz strzał z powietrza. Najlepszym sposobem na uniknięcie ataku będzie uskok w odpowiednim momencie. Odskoczyć możesz w lewo lub w prawo, nigdy w stronę przeciwnika.

2) Atak ogonem - kiedy stoisz za przeciwnikiem bez ruchu, może zaatakować cię ogonem. Powoduje on poważne zatrucie. Boss może zaatakować ogonem także z powietrza. Atak ten możesz zablokować dobrą tarczą.

3) Atak tylnymi łapami - kiedy znajdujesz się w bliskiej odległości za przeciwnikiem, może zaatakować cię tylnymi łapami. Atak nastąpi tylko w momencie kiedy wcześniej odetniesz ogon bestii.

4) Atak rogami - przeciwnik może zaatakować cię rogami w dwóch przypadkach. Z powietrza i z ziemi. Najlepszym sposobem na uniknięcie ciosu, będzie odskoczenie na boki lub do tyłu.

Porady

1) Trzymaj się z boku przeciwnika - w miarę możliwości postaraj ustawić się tak, aby nie dosięgły cię rogi ani ogon Strażnika.

2) Odpowiedni pancerz - wybierz taki pancerz, który zapewni ci dużą mobilność oraz ochronę przed błyskawicami. Zestaw wędrowca łączy w sobie obie te cechy.

3) Atak i odskok - ustaw się z boku przeciwnika i zadaj mu cios, po czym odskocz od niego. Strażnik potrafi się momentalnie odwrócić.

4) Odetnij ogon - kiedy odetniesz ogon Strażnikowi, nie będzie mógł cię nim zaatakować. Postaraj się w pierwszej kolejności, pozbawić go tej części ciała.

Taktyka

Postaraj się ustawić z boku przeciwnika - Sanctuary Guardian | Artorias Of The Abyss - Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry
Postaraj się ustawić z boku przeciwnika

Na początku walki, postaraj się jak najszybciej dostać w pobliże przeciwnika. W pierwszej kolejności odetnij ogon. Strażnik nie tylko straci możliwość zaatakowania cię nim, dodatkowo otrzymasz z niej broń, Tail Guard. Podczas potyczki stosuj odskoki aby uniknąć ciosów rogami oraz pocisków z błyskawic. Musisz uzbroić się w cierpliwość, wykonuj jeden atak pod rząd, po czym odsuń się od przeciwnika. Najlepszym sposobem będzie walka systemem unik-atak-odskok.