Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Centipede Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls poradnik Dark Souls

Centipede Demon

Opis

Gigantyczna, zmutowana stonoga. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że walka rozgrywa się w otoczeniu lawy.

Centipede Demon to wielki robal, który doskonale czuje się wśród lawy - Centipede Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Ataki i słabości

Centipede Demon to wielki robal, który doskonale czuje się wśród lawy. Słabości: ogon i ręka. Obie kończyny można obciąć. Uwaga: odnogi odrastają i po odcięciu nadal są niebezpieczne - musimy zabić je jak standardowego wroga!

1) wymach ręką w przód - potężny cios, który jednak da się zablokować mocną tarczą. Uskok na wprost (stronę demona) nie zawsze skutkuje.

2) atak ogonem - potężne uderzenie o charakterze bardziej poprzecznym - także można je zablokować.

3) uderzenie ciałem - potwór unosi się do góry i uderza z impetem o glebę. Atakuje tak wtedy, gdy znajdujemy się pod nim. Sprawa jest dość prosta: wystarczy raz lub dwa razy odskoczyć w bok.

4) chaps - demon może połknąć bohatera. Żeby tego uniknąć, upewniamy się, że nigdy nie stoimy przed jego paszczą.

5) chuchnięcia - w późniejszej części walki demon chucha gorącym powietrzem. Wystarczy jednak cały czas znajdować się od strony jego ogona.

6) kopniaki - gdy będziemy pląsać się pomiędzy nogami bestii, ta może spróbować zgnieść nas nogami. Warto więc trzymać się raczej przy ogonie.

Porady

1) Nie walcz w lawie, chyba, że jesteś prawdziwym twardzielem (zakładamy, że nie). Walka początkowo wydaje się trudna, bo wszędzie widać płynny ogień. Po prawej stronie komnaty jest jednak większe poletko lądu, na którym przeprowadzamy walkę. Żeby się tam dostać, trzeba przeskoczyć przez dwa strumyki lawy.

2) Nie stój przed wrogiem - w tej walce trzeba unikać stania przed demonem. Zamiast tego, chowamy się pod nim lub najlepiej za nim. Bardzo łatwo utrzymać taką pozycję - o ile zrezygnujemy z systemu namierzania, który tutaj może zwariować.

3) Obetnij ogon - warto pokusić się o obcięcie ogona, gdy już będziemy za wrogiem. Po dokonaniu tego heroicznego czynu, upewniamy się, że odcięty odwłok jest martwy - musimy dobić go kilkoma ciosami. Gdy ogon odrośnie, powtarzamy czynność. Demon pozbawiony tej części ciała, jest znacznie prostszy.

Taktyka

Walka z bossem jest wbrew pozorom dość łatwa, o ile zastosujemy poniższą taktykę, pokazaną i omówioną na filmie.

W pierwszej kolejności znajdujemy pole do walki - po wejściu na arenę biegniemy w prawo wzdłuż ściany, przeskakując nad dwoma strumieniami lawy. Dostajemy się do końca tego zaułka i czekamy. Bestia powoli podejdzie.

Kiedy Demon znajdzie się na lądzie zacznie atakować uderzeniem na wprost - Centipede Demon | Jak zabić bossa w Dark Souls - Dark Souls - poradnik do gry

Kiedy Demon znajdzie się na lądzie zacznie atakować uderzeniem na wprost. Musimy zablokować lub uskoczyć przed jednym z nich i jak najszybciej dobiec do potwora (oczywiście bez przesady: nie chodzi o to, aby wbiec w lawę!). Zadanie jest proste: trzeba znaleźć się najpierw pod bestią, a potem za nią.

Utrzymując pozycję pod demonem lub za nim obcinamy ogon - wystarczy kilka ataków z odpowiednio mocnej broni. Koniecznie dobijamy odciętą część - będzie nadal żyła i atakowała! Gdy pozbawimy potwora ogona, pozostajemy pod nim lub za nim, regularnie uderzając go po nogach lub tylnej części odwłoku.

Pod demonem jesteśmy bezpieczni przed jego wymachami. Musimy jednak uważać na wyskoki - bardzo łatwo je rozpoznać, bo robal po prostu unosi się do góry. Gdy tylko tak zrobi, odskakujemy dwukrotnie w dowolną stronę (byle nie w lawę). Bestia uderzy wściekle o glebę - szybko doskakujemy do niej i ustawiamy się na strategiczną pozycję (czyli z tyłu).