Dark Souls: Sanctuary Guardian
Aktualizacja:
Sanctuary Guardian
Strażnik jest pierwszym bossem, którego spotkasz w DLC Artorias Of The Abyss. Jest to dosyć trudny przeciwnik, jednak jeśli odpowiednio się przygotujesz, walka powinna pójść dość łatwo.

Ataki i słabości
Strażnik posiada kilka ataków:
1) Pociski z błyskawic - przeciwnik dysponuje trzema rodzajami ataku błyskawicami. Wystrzelenie kilku pocisków jeden po drugim, pojedynczy ładunek oraz strzał z powietrza. Najlepszym sposobem na uniknięcie ataku będzie uskok w odpowiednim momencie. Odskoczyć możesz w lewo lub w prawo, nigdy w stronę przeciwnika.
2) Atak ogonem - kiedy stoisz za przeciwnikiem bez ruchu, może zaatakować cię ogonem. Powoduje on poważne zatrucie. Boss może zaatakować ogonem także z powietrza. Atak ten możesz zablokować dobrą tarczą.
3) Atak tylnymi łapami - kiedy znajdujesz się w bliskiej odległości za przeciwnikiem, może zaatakować cię tylnymi łapami. Atak nastąpi tylko w momencie kiedy wcześniej odetniesz ogon bestii.
4) Atak rogami - przeciwnik może zaatakować cię rogami w dwóch przypadkach. Z powietrza i z ziemi. Najlepszym sposobem na uniknięcie ciosu, będzie odskoczenie na boki lub do tyłu.
Porady
1) Trzymaj się z boku przeciwnika - w miarę możliwości postaraj ustawić się tak, aby nie dosięgły cię rogi ani ogon Strażnika.
2) Odpowiedni pancerz - wybierz taki pancerz, który zapewni ci dużą mobilność oraz ochronę przed błyskawicami. Zestaw wędrowca łączy w sobie obie te cechy.
3) Atak i odskok - ustaw się z boku przeciwnika i zadaj mu cios, po czym odskocz od niego. Strażnik potrafi się momentalnie odwrócić.
4) Odetnij ogon - kiedy odetniesz ogon Strażnikowi, nie będzie mógł cię nim zaatakować. Postaraj się w pierwszej kolejności, pozbawić go tej części ciała.
Taktyka

Na początku walki, postaraj się jak najszybciej dostać w pobliże przeciwnika. W pierwszej kolejności odetnij ogon. Strażnik nie tylko straci możliwość zaatakowania cię nim, dodatkowo otrzymasz z niej broń, Tail Guard. Podczas potyczki stosuj odskoki aby uniknąć ciosów rogami oraz pocisków z błyskawic. Musisz uzbroić się w cierpliwość, wykonuj jeden atak pod rząd, po czym odsuń się od przeciwnika. Najlepszym sposobem będzie walka systemem unik-atak-odskok.
Komentarze czytelników
Dziękuję za wrzucenie poradnika z angielskimi nazwami itp. polecam na YT poradnik kiszaka ułatwia wiele spraw.
jak robisz poradnik dla Polaków to dawaj nazwy po Polsku a nie po angielsku a jak już po angielsku (bo Polskiego tłumaczenia nie ma lub jest dziwny) to chociaż z poprawnym tłumaczenie angielskim
Nazwy lokacji po angielsku. Nazwy przedmiotów też po angielsku. Nazwy Bossów po angielsku. Szkoda. Opis przejścia po polsku.
OK, gra skończona dzisiaj rano. Poszło 66 godzin. To było moje 3 podejście po dłuższym czasie, więc stwierdziłęm, że jeśli mam się wypowiedzieć o tej grze, to powinienem ją ukończyć. Czy jest tak kultowa jak się o niej pisze? Hmm Klimat świetny, system walki ok, postacie też fajne i niesamowici bossowie. Ale czy ich zapamiętałem??? Nie. Zapamiętałem drogę do nich, która wryła mi się niczym wypalone żarem znamię. Szkoda. Bo jeśli trudność ma polegać na tym, że zanim nauczę się walczyć z bossem to będę biegł do niego jak debil po raz 200 to szkoda. Już lepiej było to rozwiązane w NioHu. OK, parę siwych włosów przez ostatnie 2 tygodnie przybyło. I Przed chwilą zainstalowałem DS2 ;D
Witam, mam poważny problem. Chodzi o to że zbyt wcześnie wszedłem do katakumb (a nie mam możliwości teleportacji) do tego rozpalilem ognisko i nie mogę się cofnąć :/ doszedłem do żółtej ściany mgły ale czegoś mi brakuje i nie mogę przez nią przejść :/ czy to już koniec mojej gry ? Bo nie widzę rozwiązania żadnego , cofnąć się nie można iść dalej też :/
Zrobiłem to samo. Niestety ale pierwsze Soulsy są dla masochistów :D
Aby przejść przez pomarańczowe ściany, trzeba zdobyć naczynie, do którego oddaje się dusze głównych bossów. Musisz się cofnąć. Jestem właśnie w trakcie przechodzenia gry pierwszy raz, jak coś pytajcie, może pomogę :)
Obawiam się kolego, że do tego czasu już znaleźli rozwiązanie.
Ale że nikt go nie podał to macie:
https://www.youtube.com/watch?v=IN4GBUVJnH8
Najważniejsze strony i tylko kup premium masakra!!!nazwy przedmiotów po angielsku brawa wyjedź z polski
Gra ma polskie tłumaczenie więc po co nazwy lokacji są po angielsku i mylą
Bzdury pisze autor. W momencie ładowania trzeba Artoriasa atakować mieczem dwuręcznym aby to przerwać. Nie można mu dać się naładować bo on tak wzmacnia swoje ataki.
Nie rozumiem zachwytu nad tą grą gra słaba zero wiadomości dokąd się udać chodzimy po macku na łud szczęścia że gdzieś się skręci i odkryje się nowe miejsce ,do grafy się nie czepiam bo to czasy ps3 poziom trudności ciężki ale znośny ale najbardziej boli mnie brak muzyki zaoszczędzili dużo kasy na tym Grając w tą gre przypomina mi się Soul River z PSX nie wiem czemu
No nie rozumiesz właśnie :) O to w tej grze chodzi. Fabuła jest ale mega okryta. Ciężko się kojarzy co z czym połączone. Trzeba czytać opisy przedmiotów i słuchać co gadają npce a i tak połowy nie ogarniesz. Poziom trudności ma być ciężki to jest kwintesencja tej gry. Tak samo muzyka. W walce z bossami jest, a między walkami właśnie chodzi o to by nie było jak w innych grach czyli muzyczka spokojna, a po chwili bitewne rytmy.
Hej mam pytanie czy ktoś wie jak wrócić do Undead Asylum.
Jak odblokujesz windę z firelink shrine do parafii nieumarłych możesz z niej zeskoczyć na platformę, a z niej przeskoczyć na kolejną, z której przejdziesz na górę do gniazda tego wielkiego kruka.
Pewnie Hed poradnik pisał to jest spec od soulsow :P
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
