Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dark Souls - poradnik do gry

Dark Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co to za napisy i jak grać z innymi w Dark Souls? | Podstawy poradnik Dark Souls

Co to za napisy i jak grać z innymi?

Przemierzając krainy Dark Souls w trybie online trafimy na różne ciekawostki - Co to za napisy i jak grać z innymi w Dark Souls? | Podstawy - Dark Souls - poradnik do gry

Przemierzając krainy Dark Souls w trybie online trafimy na różne ciekawostki. To złożony system grania w sieci, umożliwiający przekazywanie sobie podpowiedzi, pomaganie lub walkę. Najważniejsze z nich to:

1) Zjawy - przy ogniskach (i nie tylko) często zobaczymy zjawy - to inni gracze. Nie możemy wejść z nimi w interakcję.

2) Ślady krwi - używając śladu krwi zobaczymy jak zginął inny gracz. To sygnał, że jesteśmy w pobliżu niebezpiecznego fragmentu gry.

3) Dodatkowe Estus Flask - czasami zdarzy się, że nagle dostaniemy dodatkową Estus Flask. Dzieje się tak, gdy inni gracze rozniecają ogniska. Możemy pomóc innym w ten sam sposób, używając opcji Kindle przy ogniu.

4) Napisy - pomarańczowe napisy na ziemi zostały umieszczone przez innych graczy i czasami sporadycznie przez twórców gry. Najczęściej są to przydatne podpowiedzi na temat taktyki lub ukrytych przejść. Możemy oceniać takie teksty i umieszczać je samemu - trzeba kupić przedmiot Orange Guidance Soapstone (Undead Merchant, Undead Burg). Gdy nasz tekst zostanie oceniony pozytywnie, zdobędziemy dodatkową Estus Flaskl. Ponadto, rozwijamy poziom "podpowiadacza", reprezentowany innymi ikonkami napisów.

5) Co-Op - umieszczając biały znak na ziemi możemy liczyć na to, że zostaniemy przywołani przez innych graczy na pomoc - Co to za napisy i jak grać z innymi w Dark Souls? | Podstawy - Dark Souls - poradnik do gry

5) Co-Op - umieszczając biały znak na ziemi możemy liczyć na to, że zostaniemy przywołani przez innych graczy na pomoc. Jeśli sami zobaczymy taki znak, najczęściej jako człowiek, możemy sprowadzić do naszego świata gry innych graczy (a czasami postacie niezależne). Za walkę u boku innych czekają nagrody - pokonując bossa zyskamy dusze i Humanity. Kilka z frakcji w grze, znanych jako Covenant, wpływa na łatwość łączenia się z innymi. Przedmiot umożliwiający tego typu manipulacje to White Sign Soapstone (daje go Solaire of Astora w Undead Burg, przed mostem z wywerną).

6) PvP - grając jako człowiek ryzykujemy tym, że nasz świat zostanie nawiedzony przez innych graczy i sporadycznie postacie niezależne. Pojawi się wtedy czytelna informacja na ekranie. Przeciwnik pojawia się w pewnej odległości i nie zawsze będzie wiedział, gdzie jesteśmy. Istnieje też oczywiście opcja nawiedzania światów innych osób. Potrzebujemy do tego celu Red Sign Soapstone (Painted World of Ariamis) lub Cracked Red Eye Orb/Red Eye Orb (i paru innych przedmiotów).